ابلاغ دستورالعمل نو تأسیسات گردشگری؛ اقامت بچه ها 2 تا 12 سال نیم بهاست

به گزارش کنفرانس هکا، یحیی نقی زاده محجوب در نامه های جداگانه به شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری و مراکز رزرواسیون هتل ها و اماکن اقامتی کشور، توضیحات و هشدارهایی را درباره اجرای مقررات رزرو اماکن اقامتی ابلاغ کرد، که بر این اساس تاکید شد: هرگونه گران فروشی و فروش اقامت در سایت های رزرواسیون، بالاتر از نرخ مصوب ابلاغ شده به تأسیسات گردشگری، با هر عنوانی ممنوع است.

ابلاغ دستورالعمل نو تأسیسات گردشگری؛ اقامت بچه ها 2 تا 12 سال نیم بهاست

در این ابلاغیه همچنین آمده است: مشتریان در استفاده از خدمات جانبی تأسیسات گردشگری و تعیین مدت اقامت خود باید حق انتخاب داشته باشند و سایت رزرواسیون فارغ از اینکه مستقیما با واحد، قرارداد بسته و یا از طریق دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی نسبت به تهیه بسته سفر اقدام می کند، مجاز نیست فروش اقامت را در قالب پکیچ خدماتی به مشتریان تحمیل کرده و یا شرط حداقل مدت اقامت را در سامانه خود اعمال کند.

در صورت انصراف مسافر از سفر، سامانه فروش یا رزرواسیون باید در چهارچوب دستورالعمل ابطال رزرو و یا توافق نامه ای که قبل از واریز وجه به رویت و تائید مسافر رسیده است، درباره مرجوع کردن هزینه دریافتی با کسر کسورات تعیین شده، ظرف مدت حداکثر 48 ساعت اقدام کند.

به استناد دستورالعمل نرخ گذاری تأسیسات گردشگری و بخش نامه های مرتبط، نرخ اقامت بچه ها تا 2 سال در تمام مراکز اقامتی، رایگان و برای بچه ها 2 تا 12 سال به صورت نیم بها محاسبه می شود. پیاده سازی رویه مذکور در سامانه رزرواسیون الزامی است.

همچنین فروش تخت اضافه به قیمت مشابه سایر تخت ها ممنوع است. سایت فروش موظف است در خصوص تعریف تخت اضافه و تعیین نرخ آن مطابق با نرخ تعیین شده در نرخ نامه مصوب اقدامات لازم را در سامانه های خود به عمل آورد.

منبع: گردشبان
انتشار: 29 اسفند 1402 بروزرسانی: 29 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16164

به "ابلاغ دستورالعمل نو تأسیسات گردشگری؛ اقامت بچه ها 2 تا 12 سال نیم بهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ دستورالعمل نو تأسیسات گردشگری؛ اقامت بچه ها 2 تا 12 سال نیم بهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید