آیا چای نبات یزدی ها معجزه می نماید؟

به گزارش کنفرانس هکا، نبات یکی از خوراکی ها و شیرینی جات پرمصرف در یزد است که بیش از یک شیرین کننده به عنوان یک داروی همه کاره در برطرف بسیاری از بیماری ها استفاده می گردد.

آیا چای نبات یزدی ها معجزه می نماید؟

به گزارش، مصرف نبات برای برطرف امراض مختلف مانند سر درد، دل درد و انواع عوارض ناشی از مصرف مواد غذایی دارای طبع سرد، یکی از روش های شایع درمان در بین یزدی هاست به طوری که پس از صرف هر غذایی یک چای و نبات برای خود و اطرافیان تجویز می نمایند، اما آیا نبات در درمان درد ها معجزه می نماید؟

نبات یکی از خوراکی ها و شیرینی جات پرمصرف در یزد است که بیش از یک شیرین نماینده به عنوان یک داروی همه کاره در برطرف بسیاری از بیماری ها استفاده می گردد.

مردم یزد درمان هر نوع عارضه ناشی از مصرف مواد غذایی دارای طبع سرد، از سر درد تا پا درد را با استفاده از مصرف یک نوشیدنی ساده مانند آب جوشیده به همراه نبات درمان می نمایند به طوری که معجزه چای و آب جوش نبات یزدی ها، شهره عام و خاص شده است، اما آیا به راستی این ماده غذایی معجزه می نماید؟

سید کاظم کاظمینی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد و متخصص طب سنتی ایرانی به تاثیر نبات در برطرف مسائل مزاجی افزراد اشاره و اظهار می نماید: نبات به عنوان یک ماده انرژی زا، به راحتی انرژی را در بدن فرد آزاد می نماید و از آنجایی که خود این ماده شیرین، دارای طبعی گرم است می تواند در برطرف طبع سرد دیگر مواد غذایی مصرف شده توسط افراد موثر باشد و در این باره یاری قابل توجهی کند.

وی تاثیر چشمگیر نبات در برطرف عوارض ناشی از مصرف غذا های با طبع سرد را یادآور می گردد و تصریح می نماید: نبات تاثیر زیادی در برطرف این عوارض دارد، اما با این وجود نمی توان از تاثیر آن به عنوان یک معجزه یاد کرد چرا که این ماده نمی تواند برای درمان هر نوع بیماری موثر باشد.

این متخصص طب سنتی ایرانی در انتها خاطرنشان می نماید: نبات برای بیماری هایی ناشی از سرد مزاجی به ویژه معده سرد، یاری نماینده خوبی است، ولی همانند دیگر مواد غذایی مصرف بیش از اندازه ان توصیه نمی گردد.

منبع : ایسنا

آموزشگاه ما: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6646

به "آیا چای نبات یزدی ها معجزه می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا چای نبات یزدی ها معجزه می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید