آمریکا سه مقام رسمی کره شمالی را تحریم کرد

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا روز دوشنبه گفت که سه مقام دولت کره شمالی از جمله دستیار عالی کیم جونگ اون را به اتهام سانسور و موارد نقض پیوسته و فاحش حقوق بشر مورد تحریم قرار داد.

آمریکا سه مقام رسمی کره شمالی را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای خاطرنشان کرد که این تحریمها با پرتو افکنی بر رفتار نکوهیده این افراد در کره شمالی، یادآور رفتار سبعانه دولت این کشور با شهروند آمریکایی، اوتو وارمبیر است.

لازم به ذکر است که وارمبیر دانشجوی آمریکایی بود که در ژوئن 2017 پس از تحمل 17 ماه حبس در کره شمالی و پس از بازگشت به آمریکا درگذشت.

هنوز معین نیست که آیا تصمیم واشنگتن برای تحریم این سه مقام کره شمالی به دیپلماسی هسته ای آمریکا و کره شمالی که از زمان دیدار دوجانبه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سنگاپور پیشرفت اندکی داشته است؛ مربوط می گردد یا خیر.

وزارت خزانه داری آمریکا اسامی این افراد را خاطرنشان کرد: رایونگ هائه چوئه دستیار عالی کیم جونگ اون و رئیس حزب کارگران وزارت سازمان و راهنما کره؛ کیونگ تائک یونگ وزیر امنیت کره شمالی و کوآنگ هو پاک مدیر وزارت تبلیغات و تهییج کره شمالی.

طبق این تحریمها، تمام اموال و دارایی متعلق به این مقامات که در محدوده قدرت و اختیارات قانونی دولت آمریکا واقع شده است، مسدود می گردد و در کل آنان از شرکت در هرگونه معامله مالی با افراد در آمریکا منع می شوند.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1503

به "آمریکا سه مقام رسمی کره شمالی را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا سه مقام رسمی کره شمالی را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید