شروع اجراهای عمومی و فصلی تئاتر خیابانی پس از وقفه ای شش ساله

به گزارش کنفرانس هکا، 70 هنرمند در قالب 13 گروه تئاتر خیابانی، پس از وقفه ای شش ساله، اجراهای عمومی و فصلی تئاتر خیابانی را از سر می گیرند.

شروع اجراهای عمومی و فصلی تئاتر خیابانی پس از وقفه ای شش ساله

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، کانون تخصصی تئاتر خیابانی این اداره کل از شروع اجرای عمومی و فصلی گروه های تئاتر خیابانی پس از وقفه ای شش ساله اطلاع داد.

این اجراهای عمومی و فصلی گروه های تئاتر خیابانی با عنوان تئاتر با مردم با حضور 13 گروه شکل می گیرد. هر گروه 10 اجرا دارد و در مجموع 130 اجرا برگزار خواهد شد.

این 13 گروه نمایشی عبارتند از آدم های بافرهنگ به نویسندگی و کارگردانی رضا فقیهی با مدت زمان 30 دقیقه، زیرزمین به نویسندگی و کارگردانی مسعود براهیمی با مدت زمان 35 دقیقه، ویروس به نویسندگی و کارگردانی سعید خیراللهی با مدت زمان 35 دقیقه، وصیت به نویسندگی و کارگردانی مصطفی کولیوندی با مدت زمان 25 دقیقه، قبل، حین، بعد به نویسندگی و کارگردانی مرتضی وکیلیان با مدت زمان 20 دقیقه، من کجا، شما کجا به نویسندگی و کارگردانی علی رحیمی با مدت زمان 25 دقیقه، افسانه ننه دریا و دختر تنها به نویسندگی و کارگردانی رسول حق شناس با مدت زمان 15 دقیقه، خاطره مشترک به نویسندگی هما پارسایی و کارگردانی مشترک مصطفی مباشرامینی و احمد صمیمی با مدت زمان 30 دقیقه، دشمن مردم به نویسندگی و کارگردانی شهاب راحله با مدت زمان 35 دقیقه، داستان مردم به نویسندگی و کارگردانی پیغام عزیزی با مدت زمان 30 دقیقه، زلزله به نویسندگی و کارگردانی ابوذر چهل ایرانی با مدت زمان 25 دقیقه، ژیلت به نویسندگی مشترک ابوالفضل حاج علی خانی و مجتبی بندری و کارگردانی مجتبی بندری با مدت زمان 25 دقیقه و هر چی سنگه مال پای لنگه به نویسندگی علی اکبر کنعانی و کارگردانی مارال ایزدبخش با مدت زمان 20 دقیقه.

از جمله نکات قابل توجه این اجرای عمومی و فصلی تئاتر خیابانی که پس از شش سال وقفه مجدداً با حضور 70 هنرمند از سر گرفته شده اند می توان به حضور گروه نمایش افسانه ننه دریا و دختر تنها با بازیگران توانمند مبتلا به سندروم دون اشاره نمود.

همچنین در میان این 13 گروه، یک نویسنده و یک کارگردان زن، نویسنده نمایش خاطره مشترک و کارگردان نمایش هر چی سنگه مال پای لنگه حضور دارند.

این نمایش های خیابانی که از 27 فروردین تا هفتم اردیبهشت اجرا می شوند مضامینی اجتماعی، اخلاقی و دینی دارند و هر روز از ساعت 16 تا 19 در قالب روزی شش اجرا در محوطه مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه مندان می شوند.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2604

به "شروع اجراهای عمومی و فصلی تئاتر خیابانی پس از وقفه ای شش ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع اجراهای عمومی و فصلی تئاتر خیابانی پس از وقفه ای شش ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید