آخرین اربعین دو شهید تخریب چی

به گزارش کنفرانس هکا، صبح روز قبل از اربعین تازه از صبحگاه آمده بودیم که از بلند گوی مقر یک تعداد اسم خوانده شد و تأکید داشتند که برادرها وسایلشون را جمع نمایند و آماده برای مأموریت جدید باشند. این خبر و رفتن بچه ها که تعدادشون به 30 نفر می رسید برنامه اربعین را به هم می زد.

آخرین اربعین دو شهید تخریب چی

به گزارش خبرنگاران، جعفر طهماسبی از پیشکسوتان تخریب چی لشکر 10 سیدالشهدا (ع) در رابطه با برگزاری مراسم اربعین در جبهه روایت می نماید: با شهید رسول فیروزبخت تصمیم گرفتیم که مراسم روز اربعین را در مقر الوارثین با شکوه برگزار کنیم با همفکری که با دوستان داشتیم قرار شد که بچه ها بعد از خواندن زیارت اربعین در حسینیه الوارثین(مقر رزمندگان گردان تخریب لشکر 10 سیدالشهداءعلیه السلام در فکه) ، جهت حسینیه تا گلزار شهدای الوارثین را به صورت دسته عزاداری سینه زنی نمایند و ناهار را در حسینه همه بچه ها سر یک سفره باشند و اآن روز ناهار در چادرها توزیع نشود.

صبح روز قبل از اربعین تازه از صبحگاه آمده بودیم که از بلند گوی مقر یک تعداد اسم خوانده شد و تأکید داشتند که برادرها وسایلشون را جمع نمایند و آماده برای مأموریت جدید باشند. این خبر و رفتن بچه ها که تعدادشون به 30 نفر می رسید برنامه اربعین را به هم می زد. حدود 10 صبح بود که شهید حاج قاسم اصغری جانشین گردان با ماشین وارد مقر گردان شد.

من و شهید رسول فیروزبخت دم در حسینیه ایستاده بودیم . به رسول گفتم: به حاج قاسم بگو رفتن بچه ها رو به عقب بیاندازه و برنامه اربعین رو خراب نکنه. رسول گفت: خودت بگو ، من با حاج قاسم رودربایستی دارم. تو بگی حرفت شهید نمیشه. حاج قاسم از جهت روحی حرفش یک کلام بود وقتی می گفت باید بشه دیگه کوتاه نمی آمد. گفتم من با حاجی صحبت می کنم و به بهانه اینکه حاجی موهای سرت بلند شده باید موهایت را کوتاه کنی رفتم ماشین سلمانی دستی ام را برداشتم و رفتم سراغش و یک گوشه چند تا بلوک سیمانی روی هم چیدم و ماشین سلمانی را در موهایش گذاشتم.

حاجی خیلی موهایش پرپشت بود و ماشین داخل موهاش گیر می کرد و گاهی هم یک ناله آخی می زد. سر صحبت را باز کردم و گفتم: حاجی قراره بچه ها رو کجا ببری؟ و بعد از کلی صغری و کبری گفتم: برای روز اربعین امام حسین(ع) برنامه عزاداری داریم و رفتن بچه ها مراسم ما را از رونق می اندازه. حاجی اسم امام حسین علیه السلام که آمد متقاعد شد که برنامه رفتن را عقب بیاندازد و قرار شد فردای اربعین بچه ها به طرف سردشت حرکت نمایند.

این آخرین اربعین حاج رسول و حاج قاسم در این جهان بود. روز اربعین بعد از نماز صبح دیگر بچه ها صبحگاه نرفتند وبرای دسته عزاداری روز اربعین آماده شدند. وانت گردان را دو تا بوق بلند گو روش سوار کردیم و اطراف گلزار شهدا و مزار یادبودها پرچم ها نصب شد و کاسه ای گِل از تربت امام حسین علیه السلام فراهم شد و عزاداری اربعین همانطور که پیش بینی شده بود انجام گرفت.

بچه ها با پای برهنه و بر سینه و سر زنان جهت حسینیه تا گلزار شهدا را پیمودند و من هم میکرفون به دست جلوی اونها حرکت می کردم و نوحه ای که می خواندم این بود که یک اربعین از روز عاشورا گذشت/صد اربعین بر زینب (س) کبری گذشته. آنچه که تعجب بر انگیز بود ضجه و ناله شهید حاج قاسم اصغری در این مراسم بود او از خود بیخود شده بود . انگار نه انگار که فرمانده گردان است و باید مقابل نیروهاش مراعات کند.

شهید حاج قاسم اصغری و شهید حاج رسول فیروزبخت 20 روز بعد در روز 9 ربیع الاول و در روز امامت حضرت ولی عصر(ع) در پاکسازی می ادین مین منطقه سردشت با انفجار مین والمری هر دو به شهادت رسیدند.

طرفداران رونالدو: مجله فوتبال و طرفداران بازکن محبوب رونالدو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6647

به "آخرین اربعین دو شهید تخریب چی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اربعین دو شهید تخریب چی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید