آتش سوزی مهیب در کلیسای نوتردام پاریس

به گزارش کنفرانس هکا، آتش سوزی کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس یکی از جاذبه های تاریخی و گردشگری مشهور فرانسه و دنیا متاسفانه روز گذشته، دوشنبه شب، دچار آتش سوزی مهیبی شد. شدت این آتش سوزی به حدی بود که بلافاصله پس از آغاز آتش سوزی شعله های مهیبی زبانه کشید و بخش های مهمی از سقف کلیسا را در بر گرفت. از دیشب تصاویر و ویدیوهایی از این آتش سوزی در شبکه های مجازی دست به دست شده و توجه همه را به این نقطه از پاریس جلب نموده است. اخبار تکمیلی و گزارش آتش نشانی پاریس در خصوص آتش سوزی کلیسای نوتردام پاریس و وضعیتِ فعلی این بنا را با هم می خوانیم. با خبرنگاران همراه باشید.

آتش سوزی مهیب در کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس شامگاه دوشنبه ساعت 7 بعدازظهر به دلایلی که هنوز نامعلوم است دچار حریق و آتش سوزی مهیبی شد که به سرعت گسترش پیدا کرد. بر اساس آخرین گزارش و خبرها که در اولین ساعات امروز، سه شنبه منتشر شده، مامورین آتش نشانی پاریس پس از ساعت ها کوشش بی وقفه برای مهار آتش سوزی کلیسای نوتردام پاریس پیروز شده اند این آتش را تحت کنترل در بیاورند و از خسارت های بیشتر جلوگیری نمایند.

آقای گابریل پلو، سخنگوی شهرداری پاریس در مصاحبه ای در خصوص آتش سوزی کلیسای نوتردام اظهار کرد:

آتش سوزی به طور کامل تحت کنترل قرار گرفته است. آتش تا حدود زیادی خاموش شده و هنوز بعضی ساختمان های مسکونی اطراف این بنا هم دچار حریق شده اند که می بایست اطفاء حریق شوند.

چیزی که هنوز مشاهده می گردد دود غلیظی است که از بالای بنا به هوا بلند می گردد و زبانه های آتش هم همچنان در اطراف دو برج ناقوسش مشاهده می شوند.

رئیس آتش نشانی پاریس، ژان کلود گاله در مصاحبه ای با خبرنگاران در خصوص میزان خسارت هایوارد شده بیان نمود:

متاسفانه تاکنون مناره و سقف کلیسا بر اثر آتش سوزی مهیب فرو ریخته است، اما هنوز ساختار و سازه اصلی این بنا سالم باقی مانده است. اکنون می توانیم با قاطعیت بگوییم که دو برج کلیسای نوتردام از این آتش سوزی مهیب جان سالم به در برده اند.

با این حال، هنوز هم خطرات بالقوه ای در ساختار داخلی بنا وجود دارد و هر لحظه امکان فرو ریختن بخش هایی از کلیسا وجود دارد. مامورین آتش نشانی از دیشب و زمان شروع آتش سوزی بی وقفه در حال کوشش هستند تا این آتش را مهار نمایند.

به گزارش آتش نشانی پاریس، تنها خسارت جانی در این آتش نشانی مربوط به یکی از مامورین آتش نشانی است که در جریان اطفاء حریق دچار آسیب شده و اکنون تحت مداوا قرار گرفته است.

هنوز علت و دلیل آتش سوزی کلیسای نوتردام پاریس معین نشده است. اما دادستانی پاریس یک تیم تحقیقاتی ویژه برای آنالیز و معین کردن علت بروز آتش نشانی کلیسای نوتردام تشکیل داده است.

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در بیانیه ای عمومی قول داد که به سرعت عملیات بازسازی و مرمت این بنای تاریخی و ارزشمند شروع گردد. وی اظهار کرد:

کلیسای نوتردام در حال سوختن است و من غم و ناراحتی حاصل از این حادثه را کاملا درک می کنم. اما امشب، می خواهم از امید هم سخن بگویم. بیایید به این موضوع افتخار کنیم که ما 800 سال پیش کلیسای جامعی ساخته ایم که در طول سال ها و قرن ها پابرجا و پایدار باقی مانده است. بنابراین امشب با قطعیت می گویم: ما آن را دوباره می سازیم!

رئیس جمهوری فرانسه همچنین از سرویس های اورژانس و آتش نشانی تشکر کرد و همدردی خود را با کاتولیک های فرانسه و همین طور سرتاسر دنیا برای آتش دریافت این کلیسا خاطرنشان کرد.

پلیس پاریس به مردم هشدار داده که از نزدیک شدن به این بنا خودداری نمایند و برای دریافت عکس و ویدیو در این منطقه ازدحام ننمایند تا نیروهای آتش نشانی و امدادی بتوانند به سرعت تردد نمایند.

منبع: euronews.com

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: الی گشت
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2768

به "آتش سوزی مهیب در کلیسای نوتردام پاریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی مهیب در کلیسای نوتردام پاریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید