81 درصد واجدان شرایط کارت هوشمند ملی دریافت نموده اند

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: تاکنون در استان 81 درصد واجدان شرایط کارت هوشمند ملی را دریافت نموده اند.

81 درصد واجدان شرایط کارت هوشمند ملی دریافت نموده اند

سیدعلی شفیعی در گفت وگو با خبرنگاران، در رابطه با کارت هوشمند ملی، اظهار کرد: هم اکنون تعداد 51 ایستگاه کاری فعال کارت هوشمند ملی در استان زنجان دایر بوده و این ایستگاه ها شامل ادارات تابعه، دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر پست است.

این مسئول ادامه داد: از مجموع ایستگاه های کاری 12 ایستگاه در ادارات و دو ایستگاه در نمایندگی های ادارات ثبت احوال استان زنجان دایر بوده و 11 ایستگاه در پست، 18 ایستگاه در دفاتر پیشخوان و هشت ایستگاه به صورت سیار دایر است.

وی با اشاره به واجدان شرایط دریافت کارت هوشمند ملی، اضافه کرد: بر اساس آمار در نیمه نخست سال جاری، تعداد واجدان شرایط دریافت کارت هوشمند ملی 838 هزار و 556 نفر است که 81.1 درصد آن که شامل 679 هزار و 273 نفر است، کارت هوشمند ملی خود را دریافت نموده اند.

شفیعی توضیح داد: کارکرد کارت هوشمند در سال گذشته 152 هزار و 795 مورد و در نیمه اول سال جاری 33 هزار و 554 مورد بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان یادآور شد: در حال حاضر کارت های ملی کاغذی از اعتبار ساقط شده و دیگر این کارت ها در هیچ بخشی برای انجام کارهای ادارای دریافت نمی گردد و باید توجه داشت که صدور کارت هوشمند ملی برای حذف مراجعات حضوری است.

وی اعلام نمود: تصدیق هویت در فضای الکترونیک، از دیگر مزایای کارت هوشمند ملی به شمار می رود؛ در واقع کارت هوشمند ملی با حضور فرد و اثر انگشت وی فعال می گردد و عکس روی کارت برای شناسایی نیست. همچنین کلید ورود به دولت الکترونیک، کارت هوشمند ملی بوده و شماره ملی هر کس نیز منحصر به فرد است.

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6489

به "81 درصد واجدان شرایط کارت هوشمند ملی دریافت نموده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "81 درصد واجدان شرایط کارت هوشمند ملی دریافت نموده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید