8 پیشنهاد عالی برای داشتن بهترین استایل کاری زنانه

به گزارش کنفرانس هکا، اگر شرایط کاری شما به صورت حضوری است احتمالا انواع لباس رسمی را در کمد لباس خود دارید. اگر در پی یک استایل کاری زنانه مناسب هستید باید بدانید که چه چیزی می توانید بپوشید که هم راحت باشد و هم برای کار مناسب باشد؟ برای شما چه استایل کاری بهتر است؟ می دانیم که ایده خرید لباس های اداری نو یا به روزرسانی کمد لباس کار فعلیتان با وجود مشغله های کاری بی انتها، کمی سخت به نظر می رسد. وقتی صحبت از لباس مناسب برای کار به میان می آید، رویکرد یکسانی برای همه وجود ندارد اما بهترین استایل کاری باید شامل مواردی باشد که مکمل تیپ بدنی شما است و حتما توجه کنید که با محیط اداری که در آن کار می کنید، تناسب داشته باشد. فرقی نمی کند در پی یک استایل کاری بیزینس یا کژوال بیزینس باشید، ما در اینجا نکاتی در مورد نحوه لباس پوشیدن برای محل کار و تناسب آن با استایل شخصی و بودجه تان بیان می کنیم.

8 پیشنهاد عالی برای داشتن بهترین استایل کاری زنانه

سبک های مختلف استایل کاری چه هستند؟

انواع مختلفی از محیط های کاری وجود دارد. پیدا کردن لباس مناسب برای دفتر کار بستگی به این دارد که محل کار شما چگونه است. اگر حضوری کار می کنید، مهم است که از خط مشی کد لباس شرکت آگاه باشید. نباید در یک محیط کاری، خارج از عرف و دستورالعمل پوششی شرکت حاضر شوید. این یک ساختارشکنی منفی است. مگر اینکه محیط کار شما خیلی رسمی نبوده و یک محیط محبت آمیز و غیر رسمی تر داشته باشد. ما در این مقاله علاوه بر پیشنهاد استایل کاری رسمی، چند استایل بیزینس کژوال هم برای اینگونه محیط های کاری داریم.

استایل بیزینس رسمی چیست؟

استایل رسمی تجاری یا FORMAL BUSINESS برای مردان شامل کت و شلوار و کراوات است. به عنوان یک خانم هنگام در نظر گرفتن لباس کار برای خود، بهتر است مانتو و شلوار یا کتی بپوشید که تا زانو یا کمی بالاتر از آن باشد. برای استایل کاری کفش های رسمی مانند کفش لوفر یا تخت مناسب تر هستند اما می توانید از کفش های پاشنه بلند زنانه هم استفاده کنید. یک مقنعه مشکی ساده برای هر موقعیت رسمی ضروری است. همچنین یک آرایش سبک به مرتب دیده شدن شما کمک خواهد کرد.

استایل بیرینس کژوال چیست؟

استایل BUSINESS CASUAL یا غیررسمی تجاری، یک استایل میانه بین لباس کار رسمی و غیر رسمی است. سبکی که در دنیای مد اغلب به عنوان کژوال لباس مجلسی یا کژوال هوشمند از آن یاد می شود. اگر در یک محیط کار معمولی مشغول به کار هستید، می توانید از قوانین استایل کاری کژوال بیزینس در تیپ اداری خود استفاده کنید. این استایل اداری به شما این امکان را می دهد که لباس های خود را متناسب با محیط اداری تازه تغییر دهید.

لباس های استایل غیررسمی تجاری راحت تر از لباس های رسمی هستند، اما در انتخاب این سبک باید دقت نظر بیشتری داشته باشید چون ممکن است در حالت کژوال آن افراط کرده و آن را برای محیط کاری نامناسب کنید. به همین دلیل یک سوال ساده که باید هنگام بررسی لباس های کژوال بیزینس از خود بپرسید این است که آیا این استایل به نظر حرفه ای و مناسب محیط کاری است؟

بهترین استایل کاری زنانه در محیط کاری

در ادامه نکات مهم در مورد آیتم های ضروری برای داشتن بهترین استایل کاری زنانه را آورده ایم.

  • ست مانتو و شلوار اداری: برای یک محیط اداری رسمی شما می توانید انواع مانتو و شلوارهای رسمی که در رنگ ها و طرح های متنوع در بازار موجود هستند را تهیه کنید. انتخاب این ست ها دغدغه شما برای ترکیب آیتم های دیگر را کم می کنند و شما را زودتر به استایل کاری موردنظرتان می رسانند.
  • مانتو تک: شما می توانید یک مانتو ساده را به عنوان لباس اداری خود انتخاب کنید. فقط باید توجه کنید که خیلی کوتاه یا بلند نباشد و ترجیحا رنگ آن جزو رنگ های خنثی باشد.
  • کت تک: یک کت مشکی، خاکستری یا قهوه ای می تواند یک عنصر اصلی در کمد لباس شما باشد. شما می توانید با ، آن را در استایل کژوال بیزینس خود استفاده کنید. با پوشیدن یک کت مناسب مخصوصا در زمان هایی که ارائه یا کنفرانس دارید، عالی به نظر خواهد رسید. همچنین شما می توانید برای فصل پاییز، را به عنوان استایل کاری خود امتحان کنید.
  • شلوار: یک شلوار راسته را می توانید با انواع مانتو و کت رسمی زنانه، ست کنید. سعی کنید که شلوار انتخابی تان برای محیط کاری پارچه ای، باز و راحت باشد. از پوشیدن انواع شلوار جین یا شلوار چرم در محیط های رسمی بپرهیزید.
  • کفش ها: اگر انتخاب شما یک جفت کفش پاشنه بلند برای محیط اداری است، سعی کنید انواع کفش پاشنه بلند که دارای پاشنه پهن و کوتاه هستند را انتخاب کنید، نباید با انتخاب کفش تنگ و پاشنه تیز به پاهای خود آسیب بزنید. پس به میزان پاشنه کفش خود دقت کنید تا مناسب و برای راه رفتن راحت باشند. پیشنهاد ما کفش های پاشنه تخت است مانند کفش های لوفر که انتخابی ساده ، راحت و شیک هستند.

بهترین استایل مناسب مصاحبه کاری

مصاحبه کاری یکی از مهمترین مراحل در مسیر جستجوی شغلی شما است. در حالی که باید عالی به نظر برسید و احساس اعتماد به نفس داشته باشید، اما مهم است که خودتان باشید. با این حال، چند قانون مهم وجود دارد که باید هنگام مصاحبه برای شغل موردنظر خود رعایت کنید. به همین دلیل باید در پی بهترین استایل مصاحبه کاری برای خود باشید.

برای مصاحبه، بهترین اقدام این است که از قبل درباره شرکت تحقیق کنید. این کار تضمین می کند که شما چیزی را می پوشید که با فرهنگ شرکت مطابقت داشته و در نتیجه مناسب باشد. قطعا شرکت های مختلف ارزش های مختلفی هم خواهند داشت پس تصور نکنید که اگر در شغل قبلی خود با استایل کاری نیمه رسمی حاضر می شدید در شرکت تازه هم همان تیپ موردتایید خواهد بود.

اگر لباس و آیتم های کافی برای ایجاد استایل مناسب مصاحبه شغلی را در کمد خود ندارید، بهتر است در پی لباس مناسب برای روز مصاحبه باشید. استایل مصاحبه شغلی که برای خود انتخاب می کنید باید ظاهری حرفه ای داشته باشد، مانند یک مانتو و شلوار ساده و شیک که با کیف و کفش مناسب ست کرده اید.

  • اگر در پی مانتو و شلوار ساده هستید، پیشنهاد می کنیم که را امتحان کنید. در این سبک طرح ها پیچیده نیستند و رنگ ها اغلب ملیح و به دور از زرق و برق هستند.
  • علاوه بر حفظ سادگی، بر روی مجلل بودن و زیبایی هم تاکید دارد. شما می توانید با انتخاب این استایل به دور از ترندهای دنیای مد و با استفاده از آیتم های اصیل و شیک، همیشه تاثیرگذار باشید.
  • برای رسیدن به استایل کژوال بیزینس می توانید از الهام بگیرید.

چه لباس هایی برای استایل مصاحبه شغلی مناسب نیستند؟

چه آگاهانه و چه ناخودآگاه، همه ما دائماً از طریق کسانی که برای آن ها کار می کنیم و یا کسانی که با آن ها کار می کنیم، مورد قضاوت قرار می گیریم. به همین دلیل استایل و ظاهر ما دارای اهمیت است. مخصوصا در جزئیات که می توانند به راحتی برخی علایق و ویژگی های ما را بیشتر نشان دهند. به بیان دیگر هر یک از جزئیات کوچک استایل کاری شما می توانند در مصاحبه شغلی درست به میزان شرایط موجود در رزومه تان بر روی مخاطب اثرگذار باشد.

مهم نیست که چه سبکی از لباس اداری قابل قبول است؛ استایل رسمی یا نیمه رسمی. باز هم آیتم های خاصی وجود دارند که نخواهید آن ها را در روز مصاحبه کاری خود بپوشید. مصاحبه شما اغلب اولین و تنها زمانی است که باید کارفرمای آینده خود را تحت تاثیر قرار دهید، بنابراین باید از آن نهایت استفاده را ببرید.

لباس هایی که باید از پوشیدن آن ها در مصاحبه شغلی اجتناب کنید:

انواع لگ و شلوار یوگا و شلوار کوتاه از آیتم های مناسب برای استایل مصاحبه کاری نیستند.

مانتو یا کتی با پارچه چروک، کثیف یا لکه دار را به هیچ عنوان امتحان نکنید. تمیز و مرتب بودن به شدت بر روی اطرافیان تاثیر می گذارد.

لباس هایی با آرم های بزرگ یا قابل مشاهده هم گزینه های نامناسبی هستند.

از رنگ های خنثی و یا رنگ های ملیح در استایل کاری خود استفاده کنید. رنگ های شارپ یا خیلی روشن به جای جاذبه، در مخاطب دافعه ایجاد می کند.

از پوشیدن انواع صندل و کفش های مجلسی پرهیز کنید.

8 پیشنهاد عالی برای استایل کاری زنانه

اگر در پی یک استایل کاری مناسب برای خود هستید، ما در ادامه هشت نوع استایل کاری زنانه رسمی و نیمه رسمی را بررسی کرده ایم.

1. استایل کاری زنانه با مانتو و شلوار سرمه ای

یکی از رنگ هایی که در یک استایل کاری زنانه کاربرد دارد، زنگ مجذوب کننده سرمه ای است. شما می توانید در کنار یک مانتو و شلوار سرمه ای رسمی، یک جفت کفش پوست ماری چرم و یک کیف چرم پوست ماری همرنگ را به تن کنید. سعی کنید با انتخاب کیف و کفش روشن تر از مانتو و شلوارتان، طیف رنگ روشن و تیره سرمه ای را در استایل خود حفظ کنید.

2. استایل کاری زنانه با مانتو و شلوار طوسی طرحدار

یکی دیگر از رنگ های مجذوب کننده و مناسب برای یک محیط کاری رسمی، رنگ طوسی است. شما می توانید با ترکیب یک مانتو طوسی طرحدار طوسی و یک شلوار مشکی دمپا گشاد با ست کیف و کفش طرحدار به یک استایل تاثیرگذار برسید.

3. استایل کاری دخترانه با کت و شلوار کرم رنگ

اگر محیط کاری شما نیمه رسمی است، شما حق انتخاب های بیشتری برای استایل کاری خود دارید. ما در چنین محیط های کاری به شما انواع کت و کفش کتانی و حتی روسری های بلند را پیشنهاد می کنیم. در انتخاب رنگ هم می توانید از رنگ مشکی، سرمه ای و قهوه ای و طوسی فاصله بگیرید و رنگ های دیگری مانند کرم را امتحان کنید.

4. استایل کاری زنانه با مانتو و شلوار طوسی ساده

ترکیب مانتو و شلوار طوسی ساده با یک جفت کفش پاشنه بلند زنانه طوسی، عالی است. شما می توانید با انتخاب یک کیف مشکی زنانه، استایل خود را از تک رنگی و یکنواختی خارج کنید.

5. استایل کاری زنانه با مانتو و شلوار مشکی راه راه

اگر در پی یک ست کت زنانه شیک و کاربردی برای محل کارتان هستید، مانتو و شلوار زغال سنگی با پارچه راه راه یک انتخاب عالی است. این ست را با کفش ورنی زنانه بپوشید. کیف خود را بردارید و به محل کارتان بروید زیرا این استایل چیزی کم ندارد.

6. استایل کاری زنانه با کت و شلوار بنفش

این ست می تواند یک استایل کژوال کاری باشد. ست کت و شلوار بنفش رنگ با کیف و وکفش ورنی زنانه بسیار مجذوب کننده خواهد بود. اگر محیط کاری نیمه رسمی دارید یا قصد حضور در یک جلسه کاری یا کنفرانس کاری را دارید، این استایل را امتحان کنید.

7. استایل کاری دخترانه با کت و شلوار صورتی رنگ

کت و شلوار صورتی ملیح با یک جفت کفش زنانه و یک کیف رسمی، به شما یک استایل کاری دخترانه و اعتماد به نفس می بخشد. اگر محیط کاری نیمه رسمی دارید، دست از پوشیدن رنگ های تکراری و تیره بردارید و رنگ های روشن و ملیح را امتحان کنید. این رنگ ها هستند که روحیه شما را در ساعت های طولانی کار حفظ می کنند.

8. استایل کاری زنانه با مانتو و شلوار قهوه ای

یکی از رنگ هایی که می توان برای یک محیط کار رسمی انتخاب کرد، رنگ قهوه ای است. یک ست مانتو شلوار اداری قهوه ای را یا یک جفت کفش ساده کرم رنگ و کیف مشکی زنانه ست کنید. بدین گونه به یک استایل اداری شیک با انتخاب آیتم هایی ساده و در دسترس دست خواهید یافت.

سخن پایانی

به یاد داشته باشید بهترین استایل کاری زنانه مناسب برای همه نوع محیط کاری وجود ندارد. بلکه هنگام انتخاب استایل کاری خود باید به سلیقه خود، راحتی لباس و سبک و ارزش های محیط کاری تان توجه کنید. آنچه بیش از همه مهم است این است که استایل کاری شما در واقع بازتابی از سبک شخصی شما باشد و همین امر باعث می شود هنگام ورود به محل کارتان، احساس اعتماد به نفس داشته باشید.

منبع: swift

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 بهمن 1402 بروزرسانی: 11 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14723

به "8 پیشنهاد عالی برای داشتن بهترین استایل کاری زنانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 پیشنهاد عالی برای داشتن بهترین استایل کاری زنانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید