7 لحظه ای که بستن چمدان برای سفر واقعا عذاب آور است! (قسمت دوم)

به گزارش کنفرانس هکا، بستن چمدان و کوله پشتی در بعضی از مواقع خاص واقعا سخت و طاقت فرسا خواهد بود. با خبرنگاران همراه باشید.

7 لحظه ای که بستن چمدان برای سفر واقعا عذاب آور است! (قسمت دوم)

سفر کردن همچنان لذت بخش است! و همچنان می توان از طریق سفر و گردشگری تجربیات و خاطراتی فوق العاده برای خود ساخت. از جمله مزیت های یک سفر صحیح می توان به آشنا شدن به منطقه ها مختلف و حتی شناختن بیشتر خود اشاره کرد. توجه به این مسئله که سفر می تواند به شناخت قابلیت های خودمان کمک کند و از طریق سفر می توانیم بفهمیم که تا چه حد قادر هستیم در برابر یک سری از مسائل و مسائل مقاومت کنیم بسیار مهم و قابل اهمیت است. اما سفر همچنان مسائل خاص خود را هم دارد و همیشه ایده آل نیست!

در اولین قسمت از این مقاله سه لحظه ای که بستن چمدان یا کوله پشتی و مهیا کردن خود برای یک سفر عذاب آور هستند را بررسی کردیم و متوجه شدیم که تحت یک سری از شرایط خاص و با یک سری پیش زمینه های تعیین از یک سفر، آماده کردن خود و وسایلمان برای سفر واقعا کار آسان و لذت بخشی نخواهد بود! حال نوبت آن رسیده که باقی لحظاتی که باعث می شوند بستن چمدانمان برای سفر پیش رو واقعا خوشایند نباشد را با یکدیگر بررسی کنیم:

4. وقتی می دانید که همراهان همیشگی تان در سفر پیش رو شما را همراهی نخواهند کرد!

فرقی نمی کند که تنهایی سفر کنید یا اینکه با یک گروه تعیین از دوستان و آشنایانتان به گردشگری بپردازید؛ در هر دو صورت هنگام سفر کردن باید بسکمک از دوستان و آشنایان خود را رها کنید و به سفر بروید. درست است که این اتفاق برای مدت زمان موقتی خواهد افتاد اما همچنان ممکن است که این مسئله برای بعضی از افراد خوشایند نباشد. این مسئله را هم قبول داریم که با پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر عملا فاصله ای میان افراد آشنا با یکدیگر وجود ندارد اما بیایید قبول کنیم که با وجود تمام این گزینه ها، همچنان لحظه خداحافظی با دوستان، آشنایان یا حتی خانواده و سوار شدن به هواپیما، قطار یا هر وسیله نقلیه دیگری کار آسانی نخواهد بود. هنگام سفر باید قبول کنید که از نزدیکان خود دور شده اید و حال باید با یک محیط نو، افراد نو و یک فرهنگ نو روبرو شوید. تصمیماتی که در طول سفر می گیرید همگی بر روی دوش خودتان است و دیگر از دلگرمی ها و حمایت های اطرافیان خبری نیست!

درست است که تمامی این مسائل موقتی است و پس از بازگشت از سفر بیشتر آن ها حل خواهند شد اما با این وجود همین افکار برای بسکمک از افراد باعث می شوند تا گردشگر پیش از سفر خود احساس چندان خوبی نداشته باشد و برای بستن چمدان خود هیچگونه اشتیاقی به خرج ندهد!

5. وقتی می دانید که دردسرهای ماندن در هتل بسیار زیاد است!

برای بیشتر گردشگرانی که به نقاط مختلف سفر می کنند، اقامت در هتل یک امر ضروری و همیشگی است. قطعا همه ما تا کنون اقامت در هتل را تجربه کرده ایم و کم و بیش با مسائل ناشی از آن آشنایی داریم! صرف نظر از هزینه های هتل که ممکن است گاهی برای گردشگری سنگین باشد، مسائل زیادی همراه با اقامت در یک هتل برای گردشگر بوجود خواهد آمد. از راحت نبودن در اتاق گرفته تا سر و صدای زیادی که ممکن است از اطراف به گوشمان برسند و باعث شوند تا نتوانیم به درستی استراحت کنیم، همه و همه می توانند سفر ما را خراب کنند! در شرایط این چنینی آرزو می کنیم که ای کاش هر چه زودتر به خانه برگردیم و در اتاق خودمان استراحت کنیم!

حال فرض کنید می دانید که در سفر پیش رو قرار است تا مسائلی از این قبیل در هتل برایتان پیش بیاید. آیا باز هم با شوق و اشتیاق وسایل مورد نیاز سفر را جمع خواهید کرد؟

6. وقتی می دانید که هزینه های سفر بسیار زیاد خواهد شد!

در بعضی از سفرها، هزینه ها چیزی فرای انتظار ما از آب در خواهند آمد و سفرمان سخت تر از چیزی خواهد شد که فکرش را می کردیم! تصور کنید که چند ماه را حسابی کار کرده اید و درآمد خود را نگه داشتید تا بتوانید به یک سفر بروید و ناگهان در سفر متوجه خواهید شد که هزینه های رفت و آمد، اقامت و غذا بسیار بیشتر از چیزی شده که فکرش را می کردید! حال باید پول خود را حسابی ذخیره کنید، غذاهای ارزان تری بخورید، چیز اضافی نخرید و در کل سفر سخت تری داشته باشید!

اگر قرار باشد که به سفری این چنینی بروید و بدانید که مسائل مالی برایتان بوجود خواهد آمد و بنا به دلایلی مجبور باشید که به سفر بروید، قطعا بستن چمدان و کوله پشتی عذاب آور خواهد شد.

7. وقتی دقیقا نمی دانید زندگی تان به کدام سو می رود و حس می کنید که باید بزرگ شوید!

هنگامی که دوران کودکی و نوجوانی را پشت سر می گذاریم، یک بُعد نو از زندگی را تجربه خواهیم کرد و مسئولیت های بسیار زیادی خواهیم داشت. مطمئنا در این مرحله از زندگی سوالات بسکمک ذهنمان را درگیر می کنند و شک و شبهه های زیادی در زندگی پیش خواهد آمد. سوالاتی از قبیل: چه شغلی را انتخاب کنم؟، پول خود را چگونه خرج کنم؟ یا زندگی ام به چه سمتی خواهد رفت؟ تمامی نداند و دائما ذهنمان را درگیر می کنند. حال تصور کنید که با شک و تردیدهای این چنینی یک سفر اجباری جلویمان سبز شود! آیا باز هم برای رفتن به سفر اشتیاق کافی را خواهیم داشت؟

تمام هفت لحظه ای که در آن ها بستن چمدان عذاب آور خواهند شد را بررسی کردیم. اما نکته اصلی اینجاست که موقع روبرو شدن با هر کدام از این شرایط، زیاد سخت نگیرید، نفس عمیقی بکشید و بدانید که برای داشتن اوقاتی خوب و خوش به دلایل تعیینی نیاز ندارید. کافیست که بتوانید در لحظه زندگی کنید و از هر چیزی لذت ببرید!

نظر شما در مورد شرایطی که مطرح شدند چیست؟ آیا تا کنون آن ها را تجربه کرده اید؟ نظرات خود را با خبرنگاران در میان بگذارید.

منبع: کجارو / stayatbase.com
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13281

به "7 لحظه ای که بستن چمدان برای سفر واقعا عذاب آور است! (قسمت دوم)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 لحظه ای که بستن چمدان برای سفر واقعا عذاب آور است! (قسمت دوم)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید