7 ترند آرایشی سال 2024 که با آن ها مجذوب کننده تر می شوید

به گزارش کنفرانس هکا، ترندهای آرایشی سال 2024 قرار است خیره کننده و درخشان باشند؛ گونه های سرخ، لب های اُمبره و خط چشم های جسورانه. در حقیقت ترند آرایشی سال 2024 حول محور قدرت و شهامت می چرخد. این ترندها آسان هستند و برای انجامشان نیازی به لوازم آرایش چندانی نیست و تنها با یکی دو تکه می توان ظاهری مجذوب کننده و سرزنده داشت. ساده نگه داشتن چیزها به این معنی نیست که باید آرایش پررنگ را کنار گذاشت (و بعلاوه لازم نیست ابروهای خود را مانند آن چه در سال 2023 دیدیم، سفید یا بی رنگ کرد) بلکه به این معنی است که با کمترین لوازم آرایشی، بیشترین و قدرتمندترین نوع آرایش به معرض نمایش گذاشته گردد. در این مقاله از خبرنگاران مگ همراه ما باشید تا با ترندهای مجذوب کننده سال 2024 آشنا شوید.

7 ترند آرایشی سال 2024 که با آن ها مجذوب کننده تر می شوید

1. خط بکشید

خط چشم های گرافیکی و جسورانه اولین ترند آرایشی سال 2024 هستند. اشکال خیره نماینده، خط های معکوس و خطوط پررنگ باعث می گردد تا توجه زیادی به چشم ها جلب گردد. از کشیدن خط چشم های بالدار تیز و البته خط چشم های راه راه نترسید. اگرچه پس از خط چشم های گربه ای و ظریف پارسال حالا کشیدن این خط چشم ها شاید سخت باشد اما باور کنید بعد از چند بار کشیدن از هواداران پروپاقرص آن خواهید شد. با این که به نظر می رسد کشیدن این نوع خط چشم سخت است و تنها میک آپ آرتیست ها از پس آن برمی آیند اما این طور نیست. برای کشیدن این نوع خط چشم فقط کافی است نقطه ای را بیرون از پلک ها به عنوان نقطه پایان خود قرار دهید، سپس هر دو چشم را آنالیز کنید تا نقطه ها در یک امتداد باشند و در ادامه از خط پایانی مژه ها به سمت نقطه های پایانیی که معین نموده اید خط بکشید و اگر خواستید به آن ها پروبال بدهید.

2. فاندیشن را کنار بگذارید

با این که رنگ طبیعی پوست جایگزین فاندیشن های سنگین در سال 2023 شده اند اما به نظر می رسد که در ترند آرایشی سال 2024 همچنان از پوشش هایی برای پوشاندن پوست استفاده می گردد. البته این فاندیشن ها دیگر مانند قبل حالت کیکی و پرحجم ندارند. بنابراین سال جاری، برندها آغاز به ارائه پوشش هایی نموده اند که بدون لطمه به بافت و نوع پوستی که داریم، پوشش سبک و ملایمی را به آن اضافه کند. این فاندیشن ها مانند یک کرم مرطوب نماینده سبک در پوست صورت جذب شده اما رنگدانه کافی دارند تا رنگ پوست یکدست تر و تمیزتر به نظر برسد. حتی با استفاده از این نوع لوازم آرایش، می توان لایه های اضافی زیر چشم ها گذاشت تا تیرگی و گودی زیر آن ها کمتر معین گردد.

3. عروسکی شوید

رژگونه ها دوباره به روی گونه ها می نشینند. بله سومین ترند آرایشی سال 2024 رژگونه است. البته نه آن رژگونه هایی که در سال 2023 روی همه نقاط صورت دیده می شدند بلکه رژگونه های صورتی رنگی که رژگونه عروسکی نامیده می شوند و فقط روی گونه ها قرار است خود را نشان دهند. این نوع رژگونه ها اصولاً ظاهری جوان تر به چهره می بخشند و با برجسته تر کردن استخوان های گونه، آن ها را بیشتر در معرض توجه قرار می دهند.

در حقیقت به جای این که رژگونه را در یک دایره با مرزهای دقیق روی گونه ها زد (مانند کاری که دلقک ها با صورتشان می نمایند) باید آن را کمی به سمت اطرافش محو کرد تا سرخی گونه ها مانند زمانی گردد که دچار خجالت و شرم شده ایم. این شکل از مخلوط کردن لبه ها باعث می گردد تا ظاهری نرم تر و طبیعی تر به وجود بیاید. اگر رژگونه تیره دارید، گاهی با رقیق کردن آن می توان این نوع ظاهر مجذوب نماینده را نیز روی پوست صورت ایجاد کرد. بعضی از برندهای لوازم آرایشی اما رژگونه هایی با همین خصوصیات دارند که به تنهایی ظاهری ابر مانند ایجاد می نمایند. آن ها به راحتی با پوست ترکیب می شوند و بدون اینکه ظاهری زمخت و خشن داشته باشند روی صورت باقی می مانند و زیبایی طبیعی صورتتان را دوبرابر می نمایند.

4. مونوکروم را ادامه دهید

کدوتنبل (Pumpkin Spice)، دختر توت فرنگی (Strawberry Girl) و لاته (Latte makeup) از محبوب ترین ترندهای تیک تاکی در زمینه آرایش هستند که حتماً نامشان را شنیده اید. همگی این نام ها برای آرایش تک رنگ یا مونوکروم به کار رفته اند. این ترند باعث می گردد تا در سال 2024 دوباره پالت های تک رنگ احیا شوند و محصولات رنگی چندمنظوره مانند کرم های رژگونه ای و رژلب های چندکاره و خوشمزه افزایش پیدا کند. این نوع آرایش باعث می گردد تا در صورت حالتی ایجاد گردد که با تغییر ظریف رنگ ها بین لب، گونه ها و پشت چشم ها، هماهنگی ملایم و چشم نوازی به وجود بیاید.

5. مژه ها را سیاه نکنید

برای چندین ماه و در سال گذشته، ابروهای سفید و بلیچ شده و قوس های متهورانه در کانون توجه بودند. حالا وقت آن است که مژه ها را با رنگ های تند و تیز و مجذوب نماینده در معرض نمایش قرار دهیم. رنگ های آبی، صورتی و بنفش در صدر لیست رنگ های محبوب سال 2024 هستند. ریمل ها با فرمول های جدیدی به بازار آمده اند که بلند نماینده و حجم دهنده مژه ها هستند و دیگر نیازی به مژ ه مصنوعی و چسب نیست. برندهای قدیمی تر نیز در رنگ های آبی، سبز و بنفش عرضه شده اند تا به جای رنگ های همیشگی و تکراری سیاه و قهوه ای، آن ها را وارد پالت رنگی روزانه کرد و زیبایی و درخشندگی به چهره ها افزوده گردد.

6. لب ها را دوباره اُمبره کنید

اگر دقت نموده باشید، این روزها خیلی از ترندهای مد و فشن به دهه 90 میلادی بازمی گردند، پس اگر لب هایی به رنگ های قهوه ای و زرشکی دیدید اصلاً تعجب نکنید. البته این ترند آرایشی سال 2024 با یک تفاوت ظاهر شده است و آن به کارگیری تکنیک اُمبره در استفاده از این رنگ رژلب ها است. لب های امبره، نسخه مدرن شده لب ها با خط لب تیره است که دهه ها پیش محبوب بود. پیش بینی می گردد این ترند مجذوب نماینده در تمام طول سال به روند خود ادامه دهد.

قاعده استفاده از تکنیک لب های امبره به این شکل است که ابتدا باید به رنگ های طبیعی لب هایتان نگاه کنید و سپس کافی است فقط آن ها را با استفاده از دو رنگ هم خانواده برجسته تر کنید. قبل از اینکه لب ها را با خط لب معین کنید، دو رنگ رژلب که از یک طیف رنگی هستند بردارید. اما حواستان باشد سایه رنگ ها از هم متفاوت باشند. مثلاً اگر از خانواده قهوه ای ها استفاده می کنید دو رنگ قهوه ای شکلاتی و صورتی زنگ زده می توانند انتخاب مناسبی باشند. بعضی از رژلب های مدادی نیز که دارای روکش مات اشباع شده هستند گزینه های مناسبی برای ساخت لب های امبره می توانند باشند چرا که به آسانی قابل استفاده بوده و با کمترین زحمت و به راحتی باهم ترکیب می شوند.

7. فقط یک جا را رنگی کنید

اگر از آن دسته آدم ها هستید که فکر می کنید باید همه صورتتان را آرایش کنید و از همه لوازم آرایش داخل کیف تان بهره ببرید تا زیبا به نظر برسید، باید بدانید که در سال 2024 این نوع آرایش، جایی در میان ترندهای شجاعانه و جسورانه ندارد. آخرین ترند آرایشی سال 2024 ثابت نموده که برای بیان احساس زیبایی و بی باکی در کنار هم، احتیاجی به رنگ ها و لوازم مختلف نیست.

برای استفاده از این ترند فقط از یک محصول و یک رنگ باید استفاده کرد. شاید در سال 2024 دیده باشید که خیلی از اشخاص هیچ گونه آرایشی روی صورتشان ندارند و تنها از رژلب یا خط چشم استفاده نموده اند. البته اگر می خواهید از این ترند بهره ببرید باید جسور باشید. برای کشیدن خط چشم، آن را قرمز و بال دار بکشید یا رژلب تان را به رنگ گیلاس کولایی (Cherry Cola) انتخاب کنید. احتمال می رود طیف رنگی اصلی برای انجام این نوع آرایش عموماً از خانواده قرمز باشد تا نوعی حالت خون آشامی به صورت بدهد!

سخن پایانی

همان طور که دیدیم سال 2024 برای کسانی که آرایش های شجاعانه را می پسندند سال مجذوب نمایندهی خواهد بود. اگر شما هم دوست دارید تا این نوع ترند را امتحان کنید حتماً به رنگ پوست و لباس هایی که استایل می کنید توجه کنید تا بتوانید بیشترین زیبایی را در هماهنگی باهم به نمایش بگذارید.

منبع: allure

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 بهمن 1402 بروزرسانی: 8 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14627

به "7 ترند آرایشی سال 2024 که با آن ها مجذوب کننده تر می شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 ترند آرایشی سال 2024 که با آن ها مجذوب کننده تر می شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید