7 ایده عالی برای استایل شلوار فاق بلند

به گزارش کنفرانس هکا، این روزها استایل شلوار فاق بلند دوباره به عرصه مد و فشن بازگشته است. این ترند که یکی از مهم ترین ترندهای این چند سال اخیر بوده هواداران خود را دارد. این نوع شلوارها از دهه 40 میلادی وارد بازار شدند، در طول دهه 70 میلادی محبوبیت بسیار زیادی پیدا کردند و تا دهه 90 میلادی به خوبی ماندگار شدند. حالا دوباره این شلوار مجذوب کننده مد شده و سر از کمدهای ما درآورده است. برای استایل با شلوار فاق بلند لازم نیست کارهای عجیبی انجام دهید. هر فرم بدنی که داشته باشید، خوشبختانه شلوار فاق بلند به خوبی با آن هماهنگ می گردد چرا که در قسمت کمر و بالاتر از باسن قرار می گیرند و حالتی زیبا و متناسب ایجاد می نماید. چه در پی استایل کردن آن برای موقعیتی رسمی باشید و چه بخواهید ظاهری کژوال و غیررسمی داشته باشید، می توانید از این شلوار بی نظیر بهره ببرید. استایل شلوار فاق بلند، حال و هوای وینتیج به ظاهرتان می بخشد و نوعی زیبایی قدیمی و شکل ساعت شنی را به فرم بدنتان برمی گرداند که با چند مدل استایل می توانید حالتی مدرن به آن بدهید. در این مطلب خبرنگاران مگ، 7 ایده درباره استایل کردن این شلوار بی نظیر داریم تا بتوانید برای هر موقعیتی از آن بهره ببرید. پس با ما همراه باشید.

7 ایده عالی برای استایل شلوار فاق بلند

1. شلوار فاق بلند با کت یا بلِیزِر (Blazer)

استایل کردن بلیزر و شلوار جین از انتخاب های کلاسیک است. یک کت یا یک ژاکت اوِرسایز با شلوار فاق بلند می تواند ترکیبی مجذوب نماینده ایجاد کند. در حالی که کت بلیزر ممکن است رسمی به نظر برسد اما نحوه استایل کردن آن با شلوار فاق بلند، ایده خوبی برای استایل های غیررسمی است. اگر آن را با تی شرت راه راه ست کردید آماده رفتن به کافه برای خوردن صبحانه در کنار دوستانتان هستید. حالا اگر همین تی شرت راه راه را با یک بادی عوض کنید و کفش پاشنه بلند بپوشید می توانید به دورهمی شبانه بروید.

اگر در استایلتان از بادی یا تاپ استفاده می کنید حواستان باشد که حتماً روی آن کت یا بلیزر بپوشید چرا که در این نوع استایل، به متعادل کردن تناسبات یاری می نماید. برای کسانی که به مقدار کافی جسارت دارند می توانند به جای تاپ از کراپ تاپ استفاده نمایند. با این حال، شیک پوشان محتاط تر می توانند بلوزی با یقه پرزرق و برق انتخاب نمایند.

2. شلوار فاق بلند با پلیور

اگر در پی ظاهری غیررسمی برای آخر هفته هستید، می توانید شلوار جین گشاد یا مام استایل (Mom style) را با پلیورها ست کنید اما باید مطمئن شوید که تناسب ها برای فرم بدن شما مناسب است. اگر جثه کوچک و پری دارید، بادی ها و پلیورها قطعاً به شما می آیند. در ادامه می توانید از شنل و کمربند برای تکمیل استایلتان بهره ببرید. اما اگر قدتان بلند است، پلیور شل تر باعث می گردد استایل مجذوب نماینده تری داشته باشید.

اگر پلیورتان خیلی حجیم نیست، می توانید آن را کاملاً داخل شلوار خود قرار دهید. برای بافتنی های حجیم تر یا ژاکت های بزرگ، فقط چند سانت از جلوی لباس کافی است که داخل شلوار قرار گیرد. کفش ها و بوت های پاشنه دار به خوبی با این استایل ست می شوند و نسبت ها را متعادل می نمایند. کراپ جامپرها را هم نباید فراموش کنید زیرا وقتی با شلوار فاق بلند ترکیب می شوند، فرمی چشم نواز ایجاد می نمایند.

3. شلوار فاق بلند با بلوز

یکی از برترین همراهان شلوار فاق بلند، بلوز، تی شرت یا شومیز است، به خصوص وقتی که مانند دهه 70 میلادی استایل گردد. اگر بلوزتان حریر باشد زیبایی این استایل دوچندان می گردد. بهتر است بلوز خود را برای ایجاد تعادل در داخل شلوار قرار دهید تا پاها کشیده تر به نظر برسند و اصلاً از کمربند غافل نشوید.

این بلوزها نباید آن قدر حجیم باشند تا کمرتان بتواند به زیبایی دیده گردد. بلوز سفید پنبه ای یا گل دار برای روز و ساتن یا ابریشمی را برای شب در نظر بگیرید. این استایل عالی را بسته به مناسبت می توان تغییر داد. با کفش ورزشی یا بالرین برای پرسه زنی در شهر یا نوشیدن یک فنجان قهوه با دوستان عالی است. اگر آن را با بلوزی توری و کفش پاشنه بلند ست کنید یکی از برترین استایل ها را برای مهمانی های شبانه خواهید داشت.

4. شلوار فاق بلند با بلوز شب

اگر ناگهان به مهمانی دعوت شدید نگران نباشید، فقط کافی است کفش های پاشنه بلند خود را به پا کنید و شلوارتان را با یک بلوز براق که آستین های اغراق آمیز دارد ست کنید. افراد لاغر می توانند شلوار اسکینی و بلیزر سفید را نیز امتحان نمایند. قاعده کلی برای مدل دادن به این شلوار با بلوز شب این است که انتخاب کنید تاکید استایل روی چه چیزی باشد. اگر انتخاب شما شلوار خمره ای است پس از یک بلوز نامتقارن براق برای بالاتنه بهره ببرید. برای شلوار اسکینی، می توانید کمی بیشتر به پولک ها و گل ها فکر کنید.

اگر دوست دارید اندام خود را به رخ بکشید و از بلوزهای بلندتر بهره ببرید، شلوار جین اسکینی عالی است. از آن جایی که شلوار جین راسته هم با تمامی فرم های بدن و انواع سن متناسب است، می تواند گزینه ای عالی برای استایل های شبانه باشد.

اگر به ظاهری رسمی تر احتیاج دارید، سراغ شلوارهایی با رنگ های تیره تر بروید. اینجاست که شلوار جین مشکی می تواند انتخاب درستی باشد. بالاتنه محافظه کارانه مشکی را کنار بگذارید و به جای آن بلوزی طلایی یا تی شرتی پولک دار با درخششی فلزی به آن اضافه کنید.

5. شلوار فاق بلند با پیراهن بلند

یکی از ترندهای دهه 90 میلادی استایل کردن دامن یا پیراهن با شلوار بود. حالا که این ترند مجذوب نماینده به زندگی ما برگشته، خوب است یاد بگیریم که چطور با آن ظاهری شیک و مجذوب نماینده داشته باشیم. ترکیب شلوار فاق بلند با پیراهن بلند به شما این امکان را می دهد که یکی از برترین استایل های شیک را بسازید البته با حسی راحت و کژوال. این ترکیب یکی از برترین ترکیبات زیبا و کاربردی است.

نکته کلیدی این استایل این است که شلوار را تا حد امکان تنگ انتخاب کنید. به همین علت برترین شلوار برای این ظاهر، شلوار جین اسکینی است. پوشیدن لایه ها باعث می گردد تا ابعاد شما بزرگتر به نظر برسد، بنابراین لباسی سبک انتخاب کنید و با اکسسوری ظریف و کفشی که پاشنه باریک دارد می توانید تناسبات ظاهری را متعادل نگه دارید. اگر بتوانید از پیراهنی بهره ببرید که جلویش دکمه داشته باشد عالی است چرا که می توانید برخی از دکمه ها را باز نگه دارید و شلوار جین خود را به رخ بکشید. اگر می خواهید کمی زرق وبرق داشته باشید، یک پیراهن ساتن یا پولکی با حاشیه نامتقارن انتخاب درستی می تواند باشد.

6. شلوار فاق بلند برای اندام ریز

اگر ریزاندام هستید، نکته اصلی این است که فاق بلند را حتما در معرض دید قرار دهید. وقتی آن را می پوشانید ارتفاع پاهایتان کمتر به نظر می رسد و از کشیدگی پاها کم می گردد. در حقیقت، تا می توانید بلوزتان را بالاتر و کوتاه تر نگه دارید. برای اندام شما مهم است که از چه نوع جین و با چه کششی استفاده گردد پس اگر توانستید حتما از یک استایلیست بخواهید تا یاریتان کند.

7. شلوار فاق بلند برای اندام درشت

یافتن برترین شلوار فاق بلند برای زنان درشت اندام می تواند سخت به نظر برسد اما چیزی که ما فهمیدیم این است که پیدا کردن چنین شلواری کار سختی نیست. فقط کافی است چند مدل را امتحان کنید تا ببینید کدام یک بیشتر به فرم بدن و استایلتان می آید.

آن دسته از خانم هایی که فرم بدنی گلابی شکل دارند، بهتر است به سراغ شلوارهایی با جنس کشی بروند تا بتوانند در آن ها احساس راحتی بیشتری داشته باشند. اگر به شلوارهای تنگ و اسکینی علاقمند نیستید، شلوار مدل بوی فرند (boyfriend jeans) یا مام را امتحان کنید. هرچه برش های شلوار ساده تر باشند، پوشیدن آن را راحت تر و همه کاره تر می نماید. با اینکه شلوار جین بوی فرند تمایل دارد تا روی کمر بنشیند، شلوار جین مام با فاق بلندتر، شما را مجذوب نماینده تر می نماید. این به بلندتر دیده شدن بدن یاری می نماید و به همین علت، شلوار جین راسته با فاق بلند، یک شلوار همه کاره عالی می تواند باشد.

برای سایزهای بزرگ، نیمه بالایی بدن را همواره باریک تر از پایین نگه دارید تا به تعادل شکل ظاهری شما یاری کند. اگر می خواهید توجه بیشتری روی کمرتان باشد و در عین حال نمی خواهید بلوز را داخل شلوار بگذارید می توانید پایین بلوز را گره بزنید یا از جلیقه و کت تنگ بهره ببرید. کراپ تاپ های برش خورده نیز برای این استایل عالی هستند و مدل های بلندتر آن همچنان کمر شما را به رخ می کشند زیرا فقط تا بالای شلوار می آیند. اگر احساس می کنید بیش از حد در معرض دید هستید، چیزی مانند کت یا ژاکت کشباف پشمی به استایلتان اضافه کنید. تا زمانی که احساس شگفت انگیزی داشته باشید، فوق العاده به نظر خواهید رسید.

چه چیزهایی را با شلوار جین فاق بلند می توان پوشید؟

نکته کلیدی برای اطمینان از مدرن به نظر رسیدن شلوارهای فاق بلند این است که در نیمه بالایی خود چیزی بپوشید که کمی بریده شده باشد. فاق بلند چیزی است که به پاها یاری می نماید تا بلندتر به نظر برسند و فرم کلی بدن را برجسته تر می نماید بنابراین تا حد امکان سعی کنید کمر را در مرکز توجه قرار دهید. نوع برش شلوار فاق بلند نیز بسیار مهم است زیرا همه چیز درباره متعادل کردن تناسبات بدن است. شلوار جین مام با بالاتنه های باریک تر و شلوار جین اسکینی با بالاتنه هایی مانند تونیک یا پیراهن اورسایز زیباتر به نظر می رسند.

شلوار فاق بلند برای چه فرم بدنی مناسب است؟

از آن جایی که انواع مختلفی از شلوار فاق بلند وجود دارد، بهتر است ابتدا نوع برش آن را انتخاب کنید. با این حال، فرم های بدنی سیب قطعاً بیشترین تناسب را از شلوار فاق بلند دریافت می نمایند. برجسته کردن کمر برای فیگورهای ورزشی نیز بسیار مفید است زیرا شلوار فاق بلند می تواند انحنای بیشتری ایجاد کند. بعلاوه این شلوارها (مخصوصا شلوار جین تنگ و کشی) می توانند انتخابی عالی برای فرم بدنی ساعت شنی نیز باشند زیرا انحنای طبیعی بدن را افزایش می دهند.

کلام آخر

از آن جایی که شلوارهای فاق بلند جزو ترندهای محبوب سال اخیر بوده این اطمینان وجود دارد که همچنان در سال های آینده در صدر ترندهای پرطرفدار باقی بماند. داشتن یکی از این شلوارها می تواند کل استایل شما را تغییر داده، شیک و در عین حال راحت و کژوال کند. حتما نکاتی را که در بالا ذکر شد بکار بگیرید تا بتوانید برترین نتیجه را از این شلوار مجذوب نماینده همه کاره بگیرید.

منبع: womanandhome

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 23 بهمن 1402 بروزرسانی: 23 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15016

به "7 ایده عالی برای استایل شلوار فاق بلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 ایده عالی برای استایل شلوار فاق بلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید