6 سایت آنتی ویروس آنلاین رایگان؛ قلع و قمع ویروس ها تنها با یک کلیک!

به گزارش کنفرانس هکا، آیا احتیاج دارید تا کامپیوتر یا لپتاپ تان را از جنبه ویروسی بودن آنالیز کنید؟ در این مقاله قصد داریم برترین سایت های آنتی ویروس آنلاین را معرفی کنیم.

6 سایت آنتی ویروس آنلاین رایگان؛ قلع و قمع ویروس ها تنها با یک کلیک!

شما احتمالا با کامپیوتری که دچار ویروس یا بد افزار شده کار نموده اید و دقیقا آگاه هستید که چه تجربه زجرآوری است. اگر هم تا الان این تجربه آزاردهنده را کسب ننموده اید، واقعا شانس آورده اید! در هر صورت شما می توانید از امروز به بعد با خیال راحت کار کنید؛ چرا که برترین سایت های آنتی ویروس آنلاین در حال حاضر قادر هستند در قامت یک ویروس کش مستقل عمل نمایند. با این اوصاف، احتمالا برنامه ها و اسکنرهای ویروس آنلاین شاید به وسیله عموم کاربران شناخته شده نباشند. اگر شما نمی توانید بنا به فعالیت های مخرب ویروس ها و بد افزارها روی کامپیوتر خود هیچ نرم افزار ضد ویروس آفلاین را نصب کنید، تنها راهکار بسیار ساده و آسان در بهره برداری از برترین سایت های آنتی ویروس آنلاین به شمار می رود.

برترین سایت های آنتی ویروس آنلاین در واقع فعالیت هایی نظیر اسکن، آنالیز درایو و حذف فایل ها را ارائه می نمایند. اگر چه، این نکته بسیار اهمیت دارد که حتی برترین سایت های آنتی ویروس آنلاین نمی توانند به طور کامل جایگزین آنتی ویروس های آفلاین شوند؛ به این دلیل که اسکنرهای آنلاین آنالیزهای لحظه ای را روی سیستم انجام نداده و شما نمی توانید با اتکا به برنامه های آنتی ویروس آنلاین با خیال راحت و حفظ امنیت کامل مشغول به کار شوید.

این نکته را هم باید خاطر نشان کرد که اسکنرهای ویروس آنلاین همچنان به یک دانلود با حجم کم نیاز دارند. در غیر این صورت، ابزار مورد نظر نمی تواند به محتویات روی کامپیوتر شما به منظور اسکن بد افزارها دسترسی پیدا کند. هر یک از برترین سایت های آنتی ویروس آنلاین که در ادامه معرفی می شوند یک نسخه دانلود قابل حمل را دارا هستند؛ به همین خاطر، شما نیاز به دانلود فایل جداگانه نداشته و صرفا باید فایل آنتی ویروس دانلود شده را اجرا نموده تا فرایند اسکن آغاز گردد.

1. برنامه ESET Online Scanner

برنامه ESET Online Scanner رسما یکی از برترین سایت های آنتی ویروس آنلاین محسوب می گردد. رابط کاربری این برنامه بسیار ساده بوده و به همین خاطر می توان به آسانی با این نرم افزار مشغول به کار شد. نرم افزار مذکور اجازه می دهد تا شما بین حالت های مختلف نظیر اسکن کامل، اسکن سریع یا اسکن دلخواه یک گزینه را انتخاب کنید. علاوه بر این موضوع، شما می توانید بعلاوه این گزینه را انتخاب کنید که در صورت پیدا شدن بد افزار و ویروس به بخش قرنطینه انتقال یافته یا فایل های مشکوک به طور اتوماتیک حذف شوند. این قابلیت به شدت مهم است؛ چرا که آنتی ویروس ها بعضی از فایل ها به خصوص کرک برنامه ها و کد تقلب بازی های ویدیویی را به اشتباه ویروس می شناسند.

2. برنامه F-Secure Online Scanner

آنتی ویروس F-Secure Online Scanner سریع ترین اسکنر موجود در این فهرست محسوب می گردد. این برنامه قادر است تا بیشتر بد افزارها را شناسایی کند. از طرفی دیگر، نیاز به دانلود برنامه ای تحت این نام نبوده و نرم افزار مذکور روی بستر وب به خوبی کار می نماید. از بین طیف وسیعی از آنتی ویروس های آنلاین رایگان می توان این برنامه را یکی از ساده ترین و کارآمدترین گزینه ها تلقی کرد. نیاز نیست تا شما انتخاب کنید چه فایل هایی را اسکن کنید. این اسکنر آنلاین کل سیستم شما را پوشش می دهد. بر حسب میزان سرعت برنامه، می توان نمره قابل قبولی به این نرم افزار ارائه کرد. با تمام این تفاسیر، فقدان گزینه های جانبی نظیر برنامه ESET موجب شده تا کار کردن با برنامه F-Secure آسان به نظر برسد.

3. برنامه Trend Micro HouseCall

نرم افزار Trend Micro HouseCall یک آنتی ویروس بسیار قدرمند به شمار می رود که در حد و میزان یک ویروس کش آفلاین مفید به نظر می رسد. شما می توانید از این برنامه برای سیستم عامل ویندوز و macOS بهره برداری کنید.

برنامه مذکور شبیه به سایر آنتی ویروس های آنلاین رایگان که در این مقاله به معرفی شان پرداخته ایم، رابط کاربری ساده ای دارد. با این حال، شما ابتدا باید فایل اجرایی برنامه را دانلود نموده و سپس با کلیک روی آن، نرم افزار را اجرا کنید تا عملیات اسکن سیستم آغاز گردد. قابلیت اسکن هوشمند (Smart Scan) خیلی سریع آغاز به تجزیه و تحلیل اماکنی روی سیستم می نماید که احتمال می رود بد افزارها و ویروس ها در آن مکان ها حضور داشته باشند. در نهایت پس از اتمام فرایند، یک گزارش به وسیله نرم افزار ارائه شده و گزینه انتقال فایل های مشکوک به قرنطینه به وسیله نرم افزار هم پدیدار می گردد تا شما سیستم پاکیزه تر و بهتری داشته باشید.

برترین آنتی ویروس های آنلاین رایگان برای شناسایی یک فایل مستقل

در بعضی از سناریوها امکان دارد تا شما تنها به یک فایل تعیین مشکوک شده اید و دلتان می خواهد فایل را بدون دخل و تصرف آنالیز کنید. اگر در چنین مواقع، آنتی ویروس آفلاین روی سیستم نصب نمی گردد، می توان از برترین سایت های آنتی ویروس آنلاین برای آنالیز فایل های آلوده استفاده کرد. در ادامه چند مورد از برترین آنتی ویروس های آنلاین رایگان را در این زمینه معرفی می کنیم.

1. نرم افزار VirusTotal

نرم افزار VirusTotal به شما اجازه می دهد یک فایل مشکوک، یک آدرس اینترنتی، یک آدرس آی پی، یک دامین یا یک فایل هش را در پایگاه اطلاعاتی اش جست وجو کنید. بر همین اساس، برنامه VirusTotal طیف بسیار متنوعی از ابزارها را ارائه می دهد و یکی از بزرگترین دیتابیس های مربوط به آنتی ویروس ها را داراست.

شبیه به VirScan، نرم افزار VirusTotal اطلاعات و تعاریف را از سراسر اینترنت گردآوری می نماید. یکی دیگر از قابلیت های برنامه، تجزیه و تحلیل فایل ها به وسیله ایمیل محسوب می گردد. شما می توانید فایل های مشکوک و احتمالا آلوده خود را به طور مستقیم به این برنامه ارسال نموده و سپس شرایط فایل آنالیز خواهد شد. هر چند، حجم فایل ها باید حدبیشتر 256 مگابایت باشد. بنابراین، نمی توان فایل های حجیم را از این طریق با نرم افزار مذکور چک کرد.

2. نرم افزار Kaspersky Threat Intelligence Portal

کسپرسکی یکی از شناخته شده ترین نرم افزارها برای شناسایی ویروس تلقی می گردد. برنامه Kaspersky Threat Intelligence Portal هم یک روش سودمند برای اسکن سریع یک فایل مشکوک به شمار میرود. پس از باز کردن برنامه، شما می توانید یک فایل تعیین را در داخل برنامه آپلود کنید. آنتی ویروس کسپرسکی پس از آنالیزهای حرفه ای به شما در نهایت شرح می دهد آیا فایل به بد افزار یا ویروس آلوده شده یا خیر. شما بعلاوه می توانید آدرس های آی پی، هش ها، اسامی دامین و سایر موارد از این قبیل را هم در برنامه ثبت کنید.

3. نرم افزار MetaDefender

برنامه MetaDefender تعاریفی را از بیشتر از 30 ابزار آنتی ویروس گردآوری نموده و فایل مشکوک شما را برای فعالیت های مخربانه آنالیز می نماید. این عملیات همچون سایر ابزارها انجام می گردد، هر چند متادیفندر به شما اجازه می دهد یک فایل، یک آدرس IP، یک آدرس اینترنتی، یک دامنه و بعلاوه یک CVE را هم اسکن کنید. بعلاوه رابط کاربری نرم افزار مذکور بسیار نرم و روان بوده و گزینه های مختلفی را از حیث تجزیه و تحلیل ارائه می دهد.

برترین ابزار آنتی ویروس آنلاین چیست؟

اگر شما قصد دارید تا خیلی سریع فرایند اسکن سیستم انجام گردد، پیشنهاد می کنیم برنامه F-Secure Online Scan را تست کنید؛ چرا که کار با این برنامه به شدت ساده بوده و در عرض تنها چند دقیقه می توان بدافزارهای بسیار زیادی را روی سیستم شناسایی کرد.

این دسته از برترین سایت های آنتی ویروس آنلاین که در مقاله معرفی شده اند عملکرد فوق العاده قدرتمند و چشمگیری دارند اما بنا به دلایلی که در ابتدای مقاله متذکر شده ایم، نمی توان روی این برنامه به منظور حمایت همه جانبه و پیشگیرانه سیستم کامپیوتر از بد افزارها به طور دائمی حساب باز کرد. با تمام این تفاسیر، در صورتی که وقت کافی برای نصب آنتی ویروس آفلاین ندارید و در یک موقعیت اورژانسی هستید، کار کردن با آنتی ویروس های آنلاین رسما برترین و سریع ترین راهکار ممکن محسوب می گردد.

منبع: Makeuseof

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 23 دی 1402 بروزرسانی: 23 دی 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14204

به "6 سایت آنتی ویروس آنلاین رایگان؛ قلع و قمع ویروس ها تنها با یک کلیک!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 سایت آنتی ویروس آنلاین رایگان؛ قلع و قمع ویروس ها تنها با یک کلیک!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید