5 درصد به حجم بسته های اینترنتی اضافه شد، جبران حقوق مشترکان

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از رگولاتوری، حسین فلاح جوشقانی گفت: در پی اطلاعیه های قبلی رگولاتوری درباره مغایرت بسته های اینترنتی فروخته شده با میزان تحویل شده به مشترکان، اپراتورهای ارائه کننده خدمات اینترنت ثابت از امروز حداقل 5 درصد به حجم مصرف منصفانه بسته های اینترنتی مشترکان اضافه می کنند.

5 درصد به حجم بسته های اینترنتی اضافه شد، جبران حقوق مشترکان

وی با تاکید بر اینکه صیانت از حقوق مشترکان یکی از مهمترین اولویت های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رگولاتوری است، اضافه کرد: این افزایش بدون دریافت هزینه اضافی و به منظور جبران حقوق مشترکان در دستور کار اپراتورها قرار گرفته است.

رئیس رگولاتوری درباره مغایرت حجم بسته های اینترنتی گفت: پس از اعلام قبلی رگولاتوری در این خصوص و با بررسی های به عمل آمده، وجود این مغایرت به طور میانگین حداقل 5 درصد تأیید شد و به رغم شرح ارائه شده از سوی اپراتورها مبنی بر عوامل مؤثر بر این موضوع، مستندات ارائه شده به دلیل عدم ارتباط با مصرف کننده مورد قبول واقع نشد.

فلاح جوشقانی شرح داد: برخی اختلالات و اشکالات شبکه و سرباره های ناشی از پروتکل های اینترنتی باعث عدم تحویل کامل سرویس های خریداری شده به مشترکان شده و این موضوع به صورت عمدی و برنامه ریزی شده انجام نشده است.

وی گفت: رگولاتوری به موضوع رسیدگی کرده و اپراتورهای ارائه کننده خدمات اینترنت ثابت ملزم شدند علاوه بر رفع این اشکالات، به منظور حمایت از حقوق مشترکان و جلب رضایت آنان، از امروز حجم مصرف منصفانه در خدمات اینترنتی خود را بدون دریافت هزینه، حداقل 5 درصد افزایش دهند.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3812

به "5 درصد به حجم بسته های اینترنتی اضافه شد، جبران حقوق مشترکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 درصد به حجم بسته های اینترنتی اضافه شد، جبران حقوق مشترکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید