4 دلیل تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی

به گزارش کنفرانس هکا، تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی معمولا در تلویزیون هایی با چند سال کارکرد دیده می گردد . در زمانی که صفحه تلویزیون ال جی تاریک می گردد، اولین علت برای ایجاد این مشکل، معمولا تنظیمات نادرست تلویزیون در نظر گرفته می گردد. ممکن است کنتراست، روشنایی یا دیگر تنظیمات تصویر درست تنظیم نشده باشند. در این صورت، می توان با استفاده از منوی تنظیمات تلویزیون، تنظیمات را به حالت پیش فرض برگرداند یا به صورت دستی تغییراتی در تنظیمات اعمال کرد.

4 دلیل تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی

در این مطلب قصد داریم به آنالیز دلایل تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی بپردازیم و نکاتی را در این رابطه بیان کنیم.

در این مطلب می خوانید:

Toggle
 • دلایل تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی
  • 1. تنظیمات نادرست
  • 2. مشکل در قطعات داخلی
  • 3. مشکل در منابع ورودی
  • 4. مسائل نرم افزاری
 • اقدامات پیشگیرانه از تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی
  • 1. آنالیز تنظیمات تصویر
  • 2. مراقبت و نگهداری صحیح از تلویزیون
  • 3. تعمیرات به موقع
  • 4. بروزرسانی نرم افزار
 • آیا تاریک شدن صفحه تلویزیون به عنوان یک مشکل جدی در نظر گرفته می گردد؟

دلایل تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی

تنظیمات نادرست و خرابی های سخت افزاری می توانند عامل تاریک شدن صفحه تلویزیون باشند. به عنوان مثال لامپ های پس زمینه (Backlight) ممکن است خراب شده و احتیاج به تعویض داشته باشد. در صورتی که تلویزیون شما از نوع LED باشد، چراغ های LED در صفحه نمایش ممکن است خراب شده و احتیاج به تعمیر داشته باشند. تابان سرویس است که خدمات سرویس و تعمیر تلویزیون را در منزل ارائه می دهد.

تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی ممکن است به علت عوامل متعددی رخ دهد. در ادامه بعضی از دلایل تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی را آنالیز می کنیم.

1. تنظیمات نادرست

تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی ممکن است به علت تنظیمات نادرست در منوی تنظیمات تلویزیون باشد. برای مثال کنتراست یا روشنایی ممکن است به صورت اشتباه تنظیم شده باشند و باعث تاریک شدن تصویر گردد. آنالیز و تنظیم مجدد تنظیمات تصویر می تواند این مشکل را حل نماید.

2. مشکل در قطعات داخلی

بعضی از قطعات داخلی تلویزیون ممکن است دچار خرابی شده و یا عمر آن ها پس از مدتی به اتمام برسد. این موضوع می تواند باعث تاریک شدن صفحه گردد. خرابی در مدار های تغذیه، درایور های صفحه نمایش یا ترانزیستور های منبع تغذیه می توانند دچار مشکل شوند.

3. مشکل در منابع ورودی

گاهی اوقات ممکن است تاریک شدن صفحه تلویزیون به مسائل منابع ورودی مرتبط باشد. آنالیز کابل های اتصال، پورت های ورودی و تنظیمات منابع ورودی دستگاه های جانبی (مانند دی وی دی پلیر و دستگاه های متصل به اینترنت) می تواند به شناسایی و رفع این مشکل یاری کند.

4. مسائل نرم افزاری

در بعضی موارد، مسائل نرم افزاری می توانند منجر به تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی شوند. وجود مشکل در سیستم عامل تلویزیون یا نرم افزار های مرتبط می تواند باعث تغییرات غیر منتظره در تنظیمات تصویر شده و منجر به تاریک شدن صفحه گردد. بروزرسانی نرم افزار تلویزیون و بازنشانی تنظیمات ممکن است رفع کردن مشکل موثر باشد.

اقدامات پیشگیرانه از تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی

موارد زیر توصیه کارشناسان مرکز برای جلوگیری از تاریک شدن صفحه تلویزیون است که با رعایت آمها می توان عمر مفید دستگاه را افزایش داد.

1. آنالیز تنظیمات تصویر

ابتدا مطمئن شوید که تنظیمات روشنایی، کنتراست و شدت رنگ ها در تلویزیون به درستی تنظیم شده باشند. می توانید از منوی تنظیمات تلویزیون بهره ببرید و تنظیمات را آنالیز کنید یا از حالت تنظیمات پیش فرض بهره ببرید.

2. مراقبت و نگهداری صحیح از تلویزیون

تمیز کردن صفحه تلویزیون و پاک کردن هر گونه گرد و غبار روی آن می تواند به بهبود روشنایی و کیفیت تصویر یاری کند. از محلول های تمیزکننده مناسب برای تلویزیون استفاده نموده و از پارچه های نرم بهره ببرید تا خطر خراشیدگی صفحه کاهش یابد.

3. تعمیرات به موقع

در صورت وجود مسائل سخت افزاری، مانند خرابی پنل نوری یا قطعات داخلی، بهتر است به یک تعمیرکار مجرب مراجعه کنید. نگهداری منظم و تعمیرات به موقع می تواند از تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی جلوگیری نموده و عمر مفید آن را افزایش دهد.

4. بروزرسانی نرم افزار

اطمینان حاصل کنید که نرم افزار تلویزیون شما بروز است. در صورت وجود بروزرسانی های نو، آن ها را دریافت کنید. بروزرسانی نرم افزار ممکن است بهبود هایی در کارکرد تلویزیون و تنظیمات تصویر به همراه داشته باشد.

آیا تاریک شدن صفحه تلویزیون به عنوان یک مشکل جدی در نظر گرفته می گردد؟

تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی ممکن است نشانه ای از مسائل فنی باشد و در بعضی موارد می تواند به عنوان یک مشکل جدی در نظر گرفته گردد.

گاهی اوقات در تلویزیون های LCD و LED ممکن است نشت نور رخ دهد و باعث نفوذ نور پس زمینه به صفحه نمایش گردد. این امر باعث ایجاد قسمت های تاریک و ناهمواری در تصویر می گردد. اگر این مشکل می تواند تاثیر زیادی در تجربه تماشای تلویزیون گذاشته و در بعضی موارد منجر به خرابی سایر بخش ها گردد.

بعلاوه در صورتی که تنظیمات داخلی تلویزیون دچار مشکل گردد، ممکن است صفحه تاریک شده و یا نور به طور ناهمگون نشان دهد. این مشکل می تواند به علت خرابی لامپ های نورپردازی یا نقص در قطعات مربوطه رخ دهد.

چنانچه ساکن کرج یا فردیس هستید و صفحه تلویزیون ال جی شما پس از آنالیز تنظیمات و منابع ورودی همچنان تاریک است ، توصیه می گردد که با مرکز تماس بگیرید تا با اعزام تعمیرکار به محل ، دستگاه را مورد آنالیز و عیب یابی قرار دهند.

منبع: شبکه چی
انتشار: 23 فروردین 1403 بروزرسانی: 23 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16672

به "4 دلیل تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 دلیل تاریک شدن صفحه تلویزیون ال جی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید