150 طرح پژوهشی ایران و ترکیه در دانشگاه تبریز پایش شد

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس دانشگاه تبریز از تکمیل مرحله دریافت و پایش اولیه طرح های پژوهشی ایران و ترکیه از سوی دبیرخانه همکاری های علمی ایران - ترکیه مستقر در دانشگاه تبریز اطلاع داد.

150 طرح پژوهشی ایران و ترکیه در دانشگاه تبریز پایش شد

رضا مجیدی، رئیس دانشگاه تبریز در مصاحبه با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، از تکمیل مرحله دریافت و پایش اولیه طرح های پژوهشی ایران - ترکیه از سوی دبیرخانه همکاری های علمی ایران - ترکیه مستقر در دانشگاه تبریز اطلاع داد.

مجیدی با اشاره به اقدامات انجام یافته توسط دانشگاه تبریز به عنوان مسئول کارگروه همکاری های علمی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه مطرح نمود: بیش از 150 طرح پژوهشی که به طور مشترک با پژوهشگران دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی کشور ترکیه تهیه شده است در سامانه ویژه دریافت این طرح ها بارگذاری شده و پایش اولیه آن ها به اتمام رسیده است.

رئیس دانشگاه تبریز توضیح داد: به دلیل واگذاری مسئولیت ملی گسترش همکاری های علمی بین دو کشور ایران و ترکیه از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به این دانشگاه، اقدام به عملیاتی کردن تفاهم نامه منعقده مابین وزارت عتف و شورای علم و فناوری کشور ترکیه، توبیتاک شد و نشستی به میزبانی این دانشگاه برای آنالیز نحوه حمایت از این طرح ها با حضور رییس توبیتاک، حسن ماندال و نیز قائم مقام وزیر در امور بین الملل، سالار آملی در اسفند 97، تشکیل شد که نتیجه آن توافق در مورد نحوه حمایت از طرح های منتخب و نیز فراخوان طرح های مشترک از تیر 98 و نیز معین عناوین و موضوعات تحقیقاتی بود.

وی گفت: در این راستا مقرر شد طرح های پژوهشی مشترک در عناوین انرژی، علوم شناختی، علوم مهندسی، مواد و فناوری ارتباطات و اطلاعات با معین زیرعناوین، تنظیم شوند و فرمت دقیقی نیز جهت نگارش طرح ها با همکاری مدیریت های همکاری های بین المللی دانشگاه تبریز و توبیتاک تنظیم گردد.

مجیدی تاکید نمود: فرآیند داوری طرح ها توسط کمیته داوران ایرانی که با بهره گیری از متخصصین و اعضای هیئت علمی سراسر کشور انجام می گردد و توبیتاک نیز طرح ها را توسط کمیته ویژه خود مورد داوری قرار خواهد داد و در نهایت طرح های با کسب بیشترین امتیاز از هر دو طرف انتخاب خواهند شد.

رئیس دانشگاه تبریز اظهار کرد: به دلیل پتانسیل بسیار خوب در زمینه همکاری های علمی با کشور ترکیه و نیز تمایل توبیتاک جهت حمایت حداکثری از طرح های پژوهشی مشترک با ایران، حمایت اقتصادی مناسب از سوی وزارت عتف نیز صورت گیرد تا تعداد طرح های بیشتری انتخاب شوند و زمینه تقویت هرچه بیشتر این همکاری ها فراهم شد.

طرفداران رونالدو: مجله فوتبال و طرفداران بازکن محبوب رونالدو

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7097

به "150 طرح پژوهشی ایران و ترکیه در دانشگاه تبریز پایش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "150 طرح پژوهشی ایران و ترکیه در دانشگاه تبریز پایش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید