14 مدل از محبوب ترین انواع کیف دوشی زنانه و مردانه

به گزارش کنفرانس هکا، امروزه انواع گوناگونی از کیف های دوشی و دستی پیدا می شوند و به همین علت انتخاب برترین مدل ممکن است کمی سخت باشد. پیش از آنکه تصمیم بگیرید چه کیفی برای شما مناسب است، بد نیست آشنایی نسبی با انواع کیف دوشی داشته باشید. در این نوشته به آنالیز همین موضوع می پردازیم و انواع کیف دوشی زنانه و مردانه را معرفی می کنیم.

14 مدل از محبوب ترین انواع کیف دوشی زنانه و مردانه

کیف های زنانه و مردانه مدل های مختلفی دارند و شامل کیف های دوشی، دستی، بنددار، بدون بند و مدل های متنوع دیگری می شوند. در ادامه 14 نمونه از محبوب ترین انواع کیف دوشی را آورده ایم که کار شما را برای خرید کیف زنانه و مردانه آسان تر می نمایند. پس با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع کیف دوشی مردانه و زنانه

در دنیا مد و فشن انواع کیف زنانه و مردانه پیدا می شوند که نه تنها کاربردی هستند، بلکه ظاهر شیک تری به شما می دهند و استایلتان را دگرگون می نمایند. این کیف ها شامل انواع دوشی و دستی می شوند که شکل، جنس، طرح و میزان های گوناگونی دارند. در ادامه مهم ترین و محبوب ترین انواع کیف دوشی و دستی را لیست نموده ایم تا با شناخت آن ها بتوانید آسان تر کیف مد نظر خود را انتخاب و بخرید.

1. کیف دستی ذوزنقه ای

این کیف با شکل ذوزنقه ای و بندهای کوتاه خود ظاهری کاملا زنانه دارد و یک اکسسوری همه کاره برای خانم ها به شمار می رود. این مدل کیف زنانه دارای میزان و طرح های گوناگونی است، ولی همگی آن ها یک روکش تاشو و سگک دار دارند که شکل منحصر به فردی به این نوع کیف ها می دهد.

یکی دیگر از ویژگی های کیف دستی ذوزنقه ای این است که معمولا بند رودوشی ندارد و باید آن را دست بگیرید. البته بعضی مدل ها پیدا می شوند که بند قابل جدا شدن دارند تا استفاده از کیف را آسان نمایند.

2. کیف دستی شاپر

کیف دستی شاپر جادار، بزرگ و کاملا کاربردی برای کارهای روزانه است و با داشتن یک بند بلند به شما اجازه می دهد آن را دست بگیرید یا روی شانه خود قرار دهید. این کیف با زیپ یا دکمه باز و بسته می گردد و بعضی مدل ها هم جیب های داخلی زیپ دار برای نگهداری از اشیاء قیمتی دارند. با توجه به نام این مدل که به معنای خریدار است، کیف شاپر مخصوص کسانی است که می خواهند خرید نمایند و وسایل گوناگون را در کیف خود قرار دهند.

3. کیف رودوشی

کیف رودوشی یا شانه ای بندهای بلندی دارد و یکی از قدیمی ترین انواع کیف زنانه به شمار می رود. این کیف روی شانه آویزان می گردد و میزان بزرگی هم دارد. این کیف ها تنوع بسیار زیادی دارند و در انواع رنگ، شکل و جنس ها پیدا می شوند.

به طور کلی، هر نوع کیفی که بند بلند داشته باشد و روی شانه آویزان گردد، کیف رودوشی است. ولی بیشتر این کیف ها نام های دیگری از جمله کمری یا دستی دارند و میزان شان در مقایسه با کیف رودوشی کوچک تر است. به همین علت، بهتر است فقط به کیف های بزرگی که بند بلند دارند و نمی توانید آن ها را دست بگیرید کیف رودوشی بگوییم.

4. کیف هوبو

نام هوبو به معنای کارگر مهاجر است و به کسانی اشاره دارد که به منطقه ها گوناگون سفر می کردند و همواره یک کیف ساده و بزرگ روی دوششان داشتند تا وسایلشان را حمل نمایند. کیف هوبو دقیقا چنین کاربردی دارد و یک کیف دوشی بزرگ و جادار برای نگهداری از وسایل مختلف است. از ویژگی های ظاهری این کیف می توانیم به شکل هلالی، بند بلند و شلختگی زیبا و منحصر به فرد آن اشاره کنیم.

5. کیف پشتی (سچل)

کیف سچل از کیف های رودوشی و کوله های دانشگاهی دهه 50 میلادی الهام گرفته و دارای یک یا دو دسته کوچک و ظاهری شبیه به کیف های اداری است. این کیف بندهای محکمی دارد و از قدیم برای حمل کتاب و جزوه استفاده می گردد. بند کیف سچل مانند کیف های کراس بادی به صورت ضربدری از روی بدن عبور می نماید و کیف به جای آویزان شدن مستقیم از شانه، روی سمت دیگر بدن قرار می گیرد.

6. کیف باکت (بقچه ای)

کیف باکت یا بقچه ای چند سالی است که دوباره مد شده و شکل برآمده و بقچه مانند آن با اینکه میزان به نسبت کوچکی دارد، می تواند وسایل زیادی را در خود جای دهد و کاملا کاربردی باشد. این نوع کیف دارای دو بند است که با کشیدن آن ها لبه کیف جمع می گردد. شما می توانید این کیف را دست بگیرید و حمل کنید، البته بند بلند آن هم برای آویزان شدن از شانه مناسب است. کیف بقچه ای با توجه به میزان جمع و جورش مناسب مهمانی ها و مراسم های مختلف است و ظاهری غیررسمی و در عین حال شیک به شما می دهد.

7. کیف کراس بادی

کیف کراس بادی که نوعی کیف ضربدری و کمری است، میزان کوچکی دارد و بندهای آن معمولا روی شانه قرار می گیرند و به صورت ضربدری روی بالاتنه حمل می گردد. البته مدل هایی هم وجود دارند که روی کمر یا حتی روی باسن و ران قرار می گیرند. به طور کلی، هر نوع کیفی که در یک طرف بدن قرار بگیرد و بند آن روی شانه مخالف باشد، نوعی کیف کراس بادی است.

این کیف ها میزان کوچکی دارند، ولی کاملا کاربردی هستند و می توانند انواع وسایل کوچک را نگهداری نمایند. جدا از این، جزو برترین اکسسوری ها برای خاص کردن استایلتان به شمار می روند و ظاهر متفاوت و ویژه ای به شما می دهند.

8. کیف مسنجر (نامه رسان)

کیف مسنجر یا نامه رسان برترین انتخاب برای مردان است، البته خانم های جوان زیادی هم از این مدل کیف استفاده می نمایند. این نوع کیفِ کژوال و کلاسیک دارای بند شانه، میزان بزرگ و مناسب برای اسناد و مدارک و بعلاوه ظاهری ساده و دانشگاهی است.

این نوع کیف همانگونه که از نامش پیداست بیشتر به وسیله پیک ها و نامه رسان ها استفاده می شده و کاملا برای حمل کردن کاغذ و مدارک مختلف مناسب بوده است. شما بعلاوه می توانید لپ تاپ، تبلت و سایر وسایل الکترونیک خود را در این کیف قرار دهید. به طور کلی، کیف مسنجر کاربرد زیادی دارد و ظاهر شیک و اسپرت آن هم می تواند جذابیت بیشتری به استایلتان بدهد.

9. کیف دستی بزرگ (توته)

کیف توته یا تت بگ نوعی کیف دستی بزرگ است که برای بزرگ بودن و بعلاوه دسته های کوتاهش شناخته می گردد. کیف توته به گروه کیف های دستی زنانه تعلق دارد و نمایانگر ظاهر کلاسیک کیف و ساک زنانه است. شما می توانید این کیف را دست بگیرید یا روی آرنج خود قرار دهید. بعلاوه می توانید مدل هایی را که بند بلند دارند پیدا کنید و آن ها را روی شانه خود قرار دهید تا راحت تر باشید.

10. کیف دستی کلاچ (بدون بند)

کیف کلاچ یا بدون بند که به آن کیف زیربغلی هم گفته می گردد نوعی کیف دستی کوچک است که باید آن را دست بگیرید. این کیف با ظاهر غیررسمی و شیک خود برای مهمانی ها، مراسم ها یا قدم زدن در خیابان مناسب است.

این نوع کیف اگرچه ظاهر زیبایی دارد، نمی تواند وسایل زیادی را در خود جای دهد و به همین علت مجبورتان می نماید تنها وسایل کوچک و ضروری تان را همراه داشته باشید. در هر حال، کیف کلاچ یک کیف جمع و جور و کار راه انداز است که بیشتر به علت ظاهر زیبا، زنانه و شیکش استفاده می گردد.

11. کیف لپ تاپ

کیف لپ تاپ شباهت زیادی به کیف نامه رسان و اداری دارد و کاملا مخصوص حمل لپ تاپ و انواع وسایل الکترونیک از جمله تبلت است. این نوع کیف در میزان های گوناگون پیدا می گردد و محفظه های زیادی دارد تا برای همه لپ تاپ ها با میزان های مختلف مناسب باشد، ولی پیش از خرید بهتر است به میزان کیف و لپ تاپ خود دقت کنید تا خرید مطمئنی داشته باشید. شما بعلاوه می توانید از این کیف برای دانشگاه و محل کار خود بهره ببرید و کتاب ها و مدارک زیادی را در آن قرار دهید.

12. کیف دوشی باگت (مستطیلی)

ویژگی اصلی کیف دوشی باگت ظاهر مستطیل شکل آن است. مدل های گوناگونی از این کیف وجود دارند و می توانید آن ها را با دسته، بند بلند یا ساده و به شکل کیف کلاچ پیدا کنید. بعضی مدل ها هم بند اضافی دارند که برای نگه داشتن کیف دور مچ دست یا آویزان کردن آن روی شانه مناسب است.

این نوع کیف در دهه 90 میلادی بسیار مورد توجه قرار گرفته بود و همه از آن برای داشتن ظاهری شیک و خاص استفاده می کردند. در حال حاضر کیف های دستی مینی بگ جای این مدل کیف زنانه را گرفته اند. با وجود این، کیف باگت همچنان زیبا و خاص است و احتمال می رود دوباره سر زبان ها بیفتد.

13. کیف دستی چرمی (اداری)

کیف اداری یا چرمی هم یکی دیگر از کیف های مناسب محل کار و دانشگاه است و یک انتخاب عالی برای دانشجویان و کارمندان به شمار می رود. این نوع کیف فضای زیادی برای اسناد و مدارک، کتاب، لپ تاپ و غیره دارد و ظاهر شیک و خاص آن حسابی شما را شیک پوش و حرفه ای نشان می دهد. به طور کلی، این کیف ظاهر شما را سنگین و منظم می نماید و برای کسانی مناسب است که می خواهند در محیط کاری یا تحصیلی کاملا باوقار، باتجربه و شیک دیده شوند.

14. کیف مسافرتی و کوله پشتی

در انتها باید اشاره ای هم به انواع کیف مسافرتی و کوله پشتی ها کنیم چون این مدل کیف ها هم نوعی کیف دستی و دوشی به شمار می روند. کیف یا ساک مسافرتی که میزان بسیار بزرگی دارد، برای سفر و جابه جا کردن وسایل جاگیر مناسب است. این کیف ها بند و دسته های محکمی داشته و معمولا دوام بالایی هم دارند. شما می توانید از این نوع کیف برای حمل وسایل ورزشی و رفتن به باشگاه هم بهره ببرید.

کوله پشتی ها هم بسیار محبوب هستند و تقریبا همه از آن ها استفاده می نمایند، بنابراین احتیاجی به معرفی ندارند. تنها نکته ای که برای خرید آن ها باید در نظر داشته باشید، انتخاب نوع مناسب برای شما است. این کیف ها با کاربردهای مختلفی فراوری می شوند که شامل مدرسه، کار، باشگاه، کوهنوردی و غیره هستند. به همین علت، پیش از خرید باید ببینید کدام نوع کوله پشتی برای شما مناسب است و احتیاجهایتان را بهتر رفع می نماید.

چرا باید کیف دوشی بخرید؟

انواع کیف دوشی و دستی همه کاره و کاربردی هستند و برای هر کسی مناسب خواهند بود. شما با خرید کیف مردانه یا زنانه می توانید هنگام مسافرت یا رفتن به محل کار و تحصیل وسایل ضروری تان را در کیف قرار دهید و همواره همراه خود داشته باشید.

به جای قرار دادن انواع وسایل ضروری از جمله گوشی، کیف پول، کلید، اکسسوری ها و غیره در جیب شلوار یا ژاکت می توانید آن ها را درون کیف قرار دهید تا هم کارتان آسان تر گردد، هم از ظاهر کیف برای بهبود استایلتان یاری بگیرید، البته باید به نکات مهم برای ست کردن کیف دقت داشته باشید. جدا از این، می توانید از کیف های دستی و دوشی برای وقت گذرانی در خیابان، تماشا فروشگاه ها و بعلاوه رفتن به باشگاه ورزشی بهره ببرید و هر چه را که احتیاج دارید با آن حمل کنید.

سخن انتهای

فرقی ندارد اهل مد و فشن باشید یا نه، در هر صورت آشنایی با انواع کیف دوشی و دستی و خرید یک محصول مناسب یاریتان می نماید تا نه تنها ظاهر زیبایی داشته باشید، بلکه از یک اکسسوری همه کاره برای حمل کردن وسایل ضروری خود بهره ببرید.

در این نوشته کوشش کردیم محبوب ترین انواع کیف دوشی و دستی را معرفی کنیم تا بتوانید خرید بهتری برای خود رقم بزنید. با در نظر داشتن این نوع کیف ها و کاربرد هر کدام قطعا می توانید برترین محصول را بخرید و از این اکسسوری برای بهبود استایلتان یاری بگیرید.

منابع: myBagFactory , Bag X

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 6 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16938

به "14 مدل از محبوب ترین انواع کیف دوشی زنانه و مردانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 مدل از محبوب ترین انواع کیف دوشی زنانه و مردانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید