یکی از تابلوهای نقاشی چشم انداز اثر کلود مونه به زودی راهی حراجی خواهد شد

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا/ براساس اخبار واصله، یکی از تابلوهای نقاشی چشم انداز اثر کلود مونه به زودی راهی حراجی خواهد شد.

یکی از تابلوهای نقاشی چشم انداز اثر کلود مونه به زودی راهی حراجی خواهد شد

مسئولان موزه هنر نلسون اتکینز واقع در ایالات متحده آمریکا از حراج یکی از تابلوهای نقاشی اثر کلود مونه خبر دادند که بیش از یک دهه در این موزه به نمایش گذاشته شده بود.

آرت نیوز نوشت، این تابلو نقاشی که ارزش آن بین 18 الی 25 میلیون دلار برآورد شده است، در حراجی آثار قرن بیستم کریستیز و در ماه می به مزایده گذاشته خواهد شد.

این تابلو نقاشی که آسیاب لمیز نام دارد، یکی از دو تابلو نقاشی به شمار می رود که یک آسیاب در یکی از روستاهای فرانسه را به تصویر می کشد. دیگر تابلو نقاشی مشابه آن نیز پاییز سال گذشته در حالی در حراجی ساتبیز به قیمت 25.6 میلیون دلار فروخته شده که قیمت آن حدود 18 میلیون دلار تخمین زده شده بود.

به نظر نمی رسد که آسیاب لمیز که در ماه می حراج می گردد، حتی به رکورد گران ترین اثر هنری فروخته شده مونه نزدیک گردد؛ چرا که تابلو نقاشی کومه ها (1890) که در سال 2019 در حراجی ساتبیز به قیمت 110.7 میلیون دلار فروخته شد، رکورد گران ترین اثر هنری این هنرمند را شکست.

کلود مونه یکی از پرآوازه ترین هنرمندان دنیا است. آثار او مظهر جنبش محبوب امپرسیونسیم محسوب می شوند. امپرسیونیسم در حوالی 1860 میلادی در فضای شهری و صنعتی پاریس شکل گرفت. نقاشان امپرسیونیست همانند مونه بر ثبت لحظات گذرا تمرکز داشتند. این گروه از نقاشان کوشش می کردند تغییرات نور و رنگ در ساعات و آب و هوای مختلف را به تصویر بکشند. هدف در حقیقت به تصویر کشیدن یک لحظه تعیین بود. با در نظر گرفتن تمامی این ویژگی ها مجموعه نیلوفرهای آبی این هنرمند شاهکار امپرسیونسیت به شمار می رود. مجموعه نیلوفرهای آبی مونه بزرگترین مجموعه این هنرمند محسوب می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 14 فروردین 1403 بروزرسانی: 14 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16466

به "یکی از تابلوهای نقاشی چشم انداز اثر کلود مونه به زودی راهی حراجی خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکی از تابلوهای نقاشی چشم انداز اثر کلود مونه به زودی راهی حراجی خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید