یشم های نفیس گنجینه کاخ گلستان به نمایش گذاشته می گردد

به گزارش کنفرانس هکا، آفرین امامی گفت: این نمایشگاه دربرگیرنده آثار گنجینه کاخ گلستان از جنس یشم که نوعی سنگ گران قیمت و تزئینی است و به گفته اهل هنر و فن، حتی از طلا نیز ارزش بیشتری دارد در قالب نمایشگاه هندوستان در گلستان با همکاری و مشارکت مرکز فرهنگی سفارت جمهوری هند در ایران برپا می گردد.

یشم های نفیس گنجینه کاخ گلستان به نمایش گذاشته می گردد

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان ادامه داد: آثار یشم موجود در گنجینه کاخ گلستان از سوی سید مسعود سید بنکدار محقق و استاد دانشگاه، ارزیابی و بیش از 100 اثر در قالب آثار مختلف ظروف و موارد دیگر دستچین و برای این نمایشگاه فاخر آماده نمایش شده است.

او توضیح داد: براین اساس به علت خواستگاه این نوع یشم هایی موجود در گنجینه کاخ گلستان که مربوط به هندوستان است، این نمایشگاه با عنوان هندوستان در گلستان و با حضور علی دارابی قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی کشور و بعلاوه رودرا گائوراو سرشت سفیر جمهوری هند در ایران در روز دوشنبه 14 اسفندماه در عمارت چادرخانه کاخ گلستان افتتاح می گردد.

امامی بیان نمود: در ادامه افتتاح این نمایشگاه، در روز سه شنبه 15 اسفند نیز در کاخ ابیض این مجموعه جهانی، نشست تخصصی معرفی یشم های نفیس گنجینه کاخ گلستان برگزار می گردد. بعلاوه در روزهای دوشنبه 14 و سه شنبه 15 اسفند از سوی هنرمندان هندی موسیقی در این مجموعه جهانی اجرا خواهد شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 اسفند 1402 بروزرسانی: 12 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15596

به "یشم های نفیس گنجینه کاخ گلستان به نمایش گذاشته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یشم های نفیس گنجینه کاخ گلستان به نمایش گذاشته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید