یاسمین مقبلی و همسفرانش چه در فضا به دست آوردند؟، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، فضاپیمای Crew-7 اسپیس ایکس ناسا هفتمین ماموریت تجاری خود را روز سه شنبه پس از فرود ایمن فضاپیمای Dragon در سواحل پنساکولا، فلوریدا به انتها رساند. خدمه چندملیتی 4 نفره 199 روز را در مدار گذراندند.

یاسمین مقبلی و همسفرانش چه در فضا به دست آوردند؟، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، فضانورد ناسا یاسمین مقبلی، فضانورد ESA (آژانس فضایی اروپا)، آندریاس موگنسن، فضانورد JAXA (سازمان اکتشافات هوافضای ژاپن)، ساتوشی فوروکاوا، و فضانورد Roscosmos، کنستانتین بوریسوف، در ساعت 5:4:00 به زمین برگشتند. تیم های سوار بر کشتی های بازیابی اسپیس ایکس، فضاپیما و خدمه آن را بازیابی کردند. پس از بازگشت به ساحل، خدمه به مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون پرواز کردند.

بیل نلسون، مدیر ناسا گفت: پس از بیش از شش ماه اقامت در ایستگاه فضایی بین المللی، Crew-7 ناسا به سلامت به خانه بازگشت. این خدمه چندملیتی نشان دادند که فضا همه ما را متحد می کند. واضح است که وقتی با هم کار می کنیم، می توانیم کارهای بیشتری انجام دهیم. می توانیم بیشتر بیاموزیم. آزمایش های علمی اجرا شده در طول مدت حضورشان در فضا، به آماده سازی برای مأموریت های جسورانه ناسا در ماه، مریخ و فراتر از آن کمک می کند و در عین حال به نفع بشریت اینجا روی زمین است.

مقبلی، موگنسن، فوروکاوا و بوریسوف در طول ماموریت خود 84434094 مایل را پیمودند، 197 روز را در ایستگاه فضایی سپری کردند و 3184 گردش را به دور زمین انجام دادند. ماموریت Crew-7 اولین پرواز فضایی مقبلی و بوریسوف بود. موگنسن طی دو پرواز خود 209 روز در فضا و فوروکاوا در دو پرواز خود 366 روز در فضا به ثبت رسانده است.

اعضای CREW-7 در طول ماموریت خود در مجموعه ای از فعالیت های علمی، نگهداری و نمایش های فناورانه مشارکت داشتند. مقبلی یک راهپیمایی فضایی انجام داد که فضانورد ناسا، لورال اوهارا به آن ملحق شد. خدمه در صدها آزمایش و نمایش فناورانه، از جمله اولین مطالعه واکنش انسان به مدت زمان پروازهای فضایی مختلف و آزمایشی برای رشد غذا در ایستگاه فضایی، مشارکت داشتند.

این سومین پرواز فضاپیمای دراگون به نام استقامت بود. همچنین قبلاً از ماموریت های Crew-3 و Crew-5 پشتیبانی می کرد. این فضاپیما برای بازرسی و پردازش در مرکز نوسازی اسپیس ایکس در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال به فلوریدا بازخواهد گشت، جایی که تیم ها دراگون را بازرسی می کنند، داده های مربوط به عملکرد آن را تجزیه و تحلیل می کنند و آن را برای پرواز بعدی پردازش می کنند.

پرواز Crew-7 بخشی از برنامه تجاری خدمه ناسا است و بازگشت آن به زمین پس از پرتاب Crew-8 ناسا انجام می شود که در تاریخ 5 مارس به ایستگاه متصل شد و یک سفر علمی دیگر را آغاز کرد.

منبع: spaceanddefense

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 اسفند 1402 بروزرسانی: 23 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15984

به "یاسمین مقبلی و همسفرانش چه در فضا به دست آوردند؟، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاسمین مقبلی و همسفرانش چه در فضا به دست آوردند؟، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید