گورخر خال خالی دیده بودید؟

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران: می دانید چه چیزی از یک اسب جذاب تر است؟ یک گورخر. و می دانید چه چیزی از گورخر هم جذاب تر است؟ توله گورخر. اما فکر می کنید چه چیزی از توله گورخر هم زیباتر باشد؟ توله گورخری که به جای راه راه، خالی خالی است! فکر می کنم بعد از دیدن این توله گورخر عاشقش شوید.

گورخر خال خالی دیده بودید؟

این گورخر خال دار در کنیا مشاهده شده است. او همه را دیوانه خودش نموده و عکس هایش در اینترنت دست به دست می گردد. علاوه بر این، جواب این سوال قدیمی را داده که گورخرها سفید هستند با خط های سیاه یا سیاه هستند با خط های سفید.

این گورخر عجیب در حفاظت گاه ملی ماسای مارا در کنیا مشاهده شده است. احتمالا این توله گورخر ملانیسم دارد که برعکس آلبینیسم است. خبر بد اینکه هیچ گورخر مشابهی با چنین شرایطی بیش از شش ماه در پارک های آفریقا زنده نمانده است.

به گفته بعضی دانشمندان، خطوط گورخر وقتی شکل می گیرد که مانعی در فراوری ملانین وجود داشته باشد، یعنی این حیوان در اصل سیاه با نوار های سفید است نه برعکس. اما خطوط گورخر فقط برای زیبایی نیستند، بلکه به این حیوان یاری می نمایند در گرمای آفریقا خنک بماند. علاوه بر این، این خطوط به گورخر ها یاری می نمایند از شکارچیان احتمالی مخفی بمانند و مگس های ناقل بیماری نتوانند آن ها را بگزند.

منبع: boredpanda

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: برترین ها
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5797

به "گورخر خال خالی دیده بودید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گورخر خال خالی دیده بودید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید