گلایه های اردوغان از باباجان و دیگران

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس جمهور ترکیه جزئیات دیدارش با علی باباجان را با خبرنگاران در میان گذاشت.

گلایه های اردوغان از باباجان و دیگران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه ملیت٬ رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و رهبر حزب عدالت و توسعه جزئیات دیدار با علی باباجان را با خبرنگاران در میان گذاشت.

وی در این خصوص گفت: ایشان به دیدار من آمد. از او پرسیدم: علی بیگ! می خواهید حزب تاسیس کنید؟ گفت:نه. فعلاً چنین قصدی نداریم، اما اقدامات اولیه اجرا شده است. به ایشان گفتم: من پست مشاور رهبری حزب را به شما پیشنهاد کردم٬ رد کردید. همین حالا هم اگر در کابینه٬ می توانید کمک گر ما شوید از نظراتتان استفاده می کنیم. اما رد کرد. متاسفانه پیش تر نیز یک پیشنهاد مرا رد نموده بود. رئیس جمهور ازبکستان٬ از من خواست فردی را به او معرفی کنم که در ساختار دولت٬ کمک گر گردد. من علی بیگ را پیشنهاد کردم و ازبکستان نیز استقابل کرد، اما خود او نپذیرفت. من به ایشان گفتم: شما دوست و همراه ما در راستا مبارزه هستید. حالا راه ما از هم جدا شده است. اشکالی ندارد. اما شما حق ندارید این امت را تکه تکه کنید. این کار درستی نیست.

اردوغان همچنین در خصوص داوود اوغلو و گل گفت: شما می بینید دوستی را که بر مسند نخست وزیر نشاندیم حالا در چه موقعیتی است. شما دیدید فردی که رئیس جمهوری را هم تجربه کرد٬ بعدها حاضر نشد به عضویت در حزب خود ادامه دهد.

خبرنگاران از اردوغان سوال می نمایند: آیا شما از گل٬ باباجان و داوود اوغلو گله مند هستید؟ اردوغان در پاسخ می گوید: بله. از این هاگله مند نباشیم٬ از چه کسی گلایه کنیم؟ آنها در انتخابات ریاست جمهوری هم پشت ما را خالی کردند.

اردوغان همچنین به درخواست رهبر حزب جمهوری خلق در خصوص ضرورت برگزرای رفراندوم در خصوص بی طرفی حزبی رئیس جمهوری اشاره نموده و گفت: جناب کلیچدار اوغلو باید بداند که نمی توان هر ماه و هر سال رفراندوم برگزار کرد.

اردوغان در سرانجام به این نکته اشاره نموده که به زودی پستی در اختیار بن علی یلدرم نخست ویر سابق ترکیه خواهد گذاشت.

pariha.ir: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

kalarena.com: کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4105

به "گلایه های اردوغان از باباجان و دیگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه های اردوغان از باباجان و دیگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید