گاف سنگین گوگل، جمینای آنقدر هم باهوش نیست!

به گزارش کنفرانس هکا، از زمان عرضه جمینای کاربران به مسائل مختلفی در استفاده از این چت بات برخورد نموده اند.

گاف سنگین گوگل، جمینای آنقدر هم باهوش نیست!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، هوش مصنوعی جمینای گوگل از زمان معرفی نتوانسته است عملکرد مورد انتظاری داشته باشد. البته گوگل همیشه درحال کار روی این هوش مصنوعی است تا آن را بهبود ببخشد. بااین حال، یکی از کاربران سؤال جالبی از این هوش مصنوعی پرسید و جواب این چت بات نیز عجیب بود.

براساس گزارش دیجیاتو، به گزارش MSPowerUser و به نقل از پستی که در Reddit منتشر شده، یکی از کاربران از هوش مصنوعی جمینای سؤال پرسیده که یک کیلو پَر سنگین تر است یا یک پوند فولاد؟ جواب جمینای نیز جالب توجه بود: هر دو وزن مشابهی دارند. کیلوگرم و پوند واحد مقدار گیری وزن هستند و بنابراین هر دو وزن یکسانی دارند.

پوند و کیلوگرم واحدهای متفاوتی برای مقدار گیری وزن هستند؛ کیلوگرم واحد پایه جرم در سیستم بین المللی واحدها (SI) است و پوند واحدی از جرم است که در ایالات متحده و بریتانیا استفاده می گردد. یک کیلوگرم برابر با 2.20462 پوند است؛ بنابراین یک کیلوگرم پَر برابر با 2.20462 پوند فولاد است. از ChatGPT-4 همین سؤال پرسیده شد و این هوش مصنوعی جواب درستی داد: یک کیلو پَر سنگین تر از یک پوند فولاد است.

عملکرد هوش مصنوعی جمینای در مقایسه با ChatGPT

بازخوردهای مختلفی درمورد عملکرد جمینای اولترا وجود دارد که این موضوع برای مدل های زبانی تازه منتشرشده، امری عادی تلقی می گردد. بعضی کاربران نسخه اولترا را مشابه چت جی پی تی ابتدایی می دانند؛ با نقاط قوت و ضعف آن مانند خوش بینی و اشتباهات گاه به گاه. بعضی دیگر از کاربران ChatGPT-4 را به علت اطلاعات دقیق تر، هوش مصنوعی بهتری می دانند.

دوره آزمایشی دوماهه جمینای اولترا کاربران را تشویق می نماید تا این هوش مصنوعی را علی رغم ضعف های آن و عدم سازگاری منطقی بین نسخه های Pro و Ultra، امتحان نمایند. البته در طول زمان و انتشار آپدیت های مختلف، هوش مصنوعی جمینای نیز بهبود می یابد و درنتیجه عملکرد بهتری خواهد داشت.

گفتنی است که گوگل در ابتدا هوش مصنوعی خود را با نام Bard معرفی کرد و به تازگی نام آن را به Gemini تغییر داده است.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 بهمن 1402 بروزرسانی: 23 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15029

به "گاف سنگین گوگل، جمینای آنقدر هم باهوش نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاف سنگین گوگل، جمینای آنقدر هم باهوش نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید