کپی غیر قانونی اسناد تصویری بخش مستندنگاری موزه سعدآباد تکذیب شد

به گزارش کنفرانس هکا، ایرنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر گشته، کپی غیر قانونی اسناد تصویری بخش مستندنگاری موزه سعدآباد تکذیب شد.

کپی غیر قانونی اسناد تصویری بخش مستندنگاری موزه سعدآباد تکذیب شد

پس از انتشار اخباری در چند رسانه مبنی بر شکستن پلمب بخش مستندنگاری موزه سعدآباد و کپی غیرقانونی اسناد تصویری موجود در سه هارد این بخش، اداره کل موزه های معاونت میراث فرهنگی در اطلاعیه ای بر سراسر کذب بودن این خبر تأکید کرد.

در این اطلاعیه آمده است: موضوع مطرح شده در معدودی از رسانه ها به هیچ عنوان مرتبط با مرکز اسناد کاخ سعدآباد نبوده و اسناد موجود در این بخش طبق روال گذشته در مخزن نگهداری و از طریق امین اموال مجموعه اسناد نگهداری و در ورود و خروج مخزن از طریق او و یگان حفاظت مجموعه پلمپ و فک پلمب می شود.

علاوه بر این از سالهای گذشته واحد مستندنگاری کاخ که در واقع وظیفه مستندنگاری اموال، فضاهای معماری و رویدادهای فرهنگی و نمایشگاهی را بر عهده داشته، این اسناد تصویری را در هارد جانبی بارگذاری کرده و از آن کپی های دیگری تهیه کرده است.

این مجموعه به همراه نگاتیوها و آلبوم های تصویری از این اطلاعات در اختیار مسئول اداره اموال مجموعه سعدآباد قرار داشته و هیچگونه آسیب و خدشه ای در آنها بوجود نیامده و در صورت بروز آسیب احتمالی نسخه های پشتیبان از این فایل ها وجود دارد.

اداره کل موزه های معاونت میراث فرهنگی ضمن حفظ حق قانونی خود برای مقابله با اخبار جعلی، بنای خود را تعامل با رسانه ها میداند و از معدود رسانه های منتشر کننده این دست اخبار می خواهد تا با رعایت انصاف، صرفا نسبت به انتشار اخبار صحیح اقدام کنند.

منبع: همگردی
انتشار: 24 اسفند 1402 بروزرسانی: 24 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16019

به "کپی غیر قانونی اسناد تصویری بخش مستندنگاری موزه سعدآباد تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کپی غیر قانونی اسناد تصویری بخش مستندنگاری موزه سعدآباد تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید