کوه طلا معلق در فضا، هجوم کاوشگان برای درو کردن گنجینه کیهانی!

به گزارش کنفرانس هکا، سیارک ها منابع غنی مواد گران بها و با ارزش هستند با این حال تا به امروز دانشمندان نقشه راهی برای استخراج این مواد گران بها از آن ها ترسیم نکرده اند.

کوه طلا معلق در فضا، هجوم کاوشگان برای درو کردن گنجینه کیهانی!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، در تاریخ 13 اکتبر 2023، ناسا ماموریتی را برای کاوش 16 Psyche، یک سیارک بزرگ و غنی از فلز در حدود 6 سال دورتر، در راستای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی شکل گیری فضای داخلی سیاره ها شروع کرد.

این سیارک دارای ارزش پولی شگفت انگیزی است؛ 100.000 کوادریلیون دلار. علت آن این است که 16 Psyche یک معدن طلای واقعی است که حاوی عناصر کمیاب ضروری برای خودروها و وسایل الکترونیکی مانند پلاتین و پالادیوم است.

شرکت هایی مانند AstroForge و TransAstra در حال حاضر در پی ساخت معادن بر روی سیارک هایی مانند Psyche16 هستند. اما چقدر به استخراج آنها و درو کردن گنجینه های کیهانی آنها نزدیک هستیم؟

فیلیپ متزگر، فیزیکدان سیاره ای در دانشگاه فلوریدا مرکزی گفت: از نظر فناوری، ما بسیار نزدیک هستیم. تنها تفاوت بین استخراج معادن روی یک سیارک و روی زمین، احتیاج به تجهیزاتی است که بتواند شرایط کم گرانش و تشعشع بالا را تحمل کند. این تجهیزات بعلاوه باید بتوانند به طور مستقل کار نمایند، ممکن است 20 دقیقه یا بیشتر طول بکشد تا یک موج رادیویی با دستورالعمل به یک سیارک برسد، به خصوص اگر در آن سوی خورشید باشد.

متزگر گفت: تمام این فناوری قبلاً در یک محیط آزمایشگاهی توسعه و آزمایش شده است، اما کاملاً برای پیاده سازی آماده نیست. در مقیاس سطوح آمادگی فناوری ناسا، که از 1 تا 9 متغیر است، تجهیزات فعلی ما برای استخراج فضایی بین 3 تا 5 قرار دارند.

متزگر به لایو ساینس گفت: فناوری ها باید پیشرفت نمایند و به عدد 6 تا 7 برسند، قبل از اینکه ما آماده شکل دهی به یک مأموریت پروازی باشیم. آنچه در حال حاضر با کمبود آن روبرو هستیم، بودجه است. اگر پول در حال حاضر سرازیر گردد، ممکن است ظرف پنج سال شاهد استخراج سیارک در مقیاس کوچک باشیم.

منبع: livescience

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 بهمن 1402 بروزرسانی: 28 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15175

به "کوه طلا معلق در فضا، هجوم کاوشگان برای درو کردن گنجینه کیهانی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوه طلا معلق در فضا، هجوم کاوشگان برای درو کردن گنجینه کیهانی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید