کنایه خالق ChatGPT به ایلان ماسک

به گزارش کنفرانس هکا، ایلان ماسک اخیراً علیه OpenAI شکایت جدیدی تنظیم نموده که در آن خواهان برکناری سم آلتمن، مدیرعامل این شرکت شده است.

کنایه خالق ChatGPT به ایلان ماسک

به گزارش خبرنگاران ، مدیر ارشد استراتژی این شرکت در یادداشتی داخلی گفته است که این اقدام ماسک احتمالاً از حسرت او به خاطر نقش نداشتن در شرکت فعلی ناشی می گردد. وکلای ایلان ماسک در دادخواست خود گفتند که او از سال 2016 تا سپتامبر 2020 بیش از 44 میلیون دلار در OpenAI سرمایه گذاری نموده است.

براساس گزارش دیجیاتو، مدیران OpenAI ادعاهایی را که ایلان ماسک در شکایت اخیر خود مطرح نموده، رد نموده اند و گفته اند که مدیرعامل تسلا از اینکه دیگر بخشی از این استارتاپ هوش مصنوعی نیست، ناراحت است.

جیسون کوان (Jason Kwon)، مدیر ارشد استراتژی OpenAI در یادداشتی داخلی نوشت: ما معتقدیم که ادعاهای مطرح شده در این پرونده ممکن است ناشی از پشیمانی ایلان از عدم مشارکت در شرکت فعلی باشد. عمیقاً ناامیدکننده است که ببینیم ایلان این اقدام را علیه شرکتی که به راه اندازی آن یاری نموده است، انجام می دهد.

نقش ایلان ماسک در OpenAI

ماسک در سال 2015 از مؤسسان OpenAI بود و در سال 2018 از هیئت مدیره آن کنار رفت؛ او در آن سال گفت که هوش مصنوعی احتمالاً از سلاح های هسته ای خطرناک تر است. ماسک اکنون از OpenAI و سم آلتمن شکایت نموده و مدعی است که آن ها مأموریت اصلی شرکت برای توسعه هوش مصنوعی به نفع بشریت را رها نموده اند.

در اواخر سال 2022 یعنی از زمان انتشار چت بات ChatGPT برای عموم، OpenAI با ارزشی بیش از 80 میلیارد دلار به یکی از داغ ترین استارتاپ های دنیا تبدیل شد. در این سال ها این استارتاپ با مسائل زیادی نیز دست وپنجه نرم نموده است که یکی از آن ها برکناری موقت سم آلتمن بود.

ماسک مدت هاست که می خواهد برای نقش اصلی اش در تأسیس OpenAI به رسمیت شناخته گردد و بخش های زیادی از این دادخواست صرف تشریح نقش او در این شرکت شده است. وکلای ماسک گفته اند که او در سال 2016 بیش از 15 میلیون دلار به OpenAI داده است که بیش از هر مبلغ دیگری بود و به استارتاپ یاری کرد تا تیمی از استعدادهای برتر بسازد. سال بعد، ماسک نزدیک به 20 میلیون دلار به این استارتاپ پول داد که وکلای دادگستری تأکید کردند که بیشتر از سایر حامیان است.

در مجموع، ماسک از سال 2016 تا سپتامبر 2020 بیش از 44 میلیون دلار در OpenAI سرمایه گذاری نموده است. علاوه براین، ماسک فضای اداری اولیه OpenAI را اجاره کرد و هزینه های اجاره آن را پرداخت می کرد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 اسفند 1402 بروزرسانی: 12 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15586

به "کنایه خالق ChatGPT به ایلان ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنایه خالق ChatGPT به ایلان ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید