لطفا مرا خریداری کنید! ، روش تازه تسلا برای تبلیغ خودرو ، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا مدت هاست که به شدت با ایده تبلیغات سنتی مخالف بوده است. موضع ضد تبلیغاتی او میلیاردها دلار برای شرکت صرفه جویی نموده و از سوی بسیاری به عنوان یک ضربه بزرگ تلقی شده است.

لطفا مرا خریداری کنید! ، روش تازه تسلا برای تبلیغ خودرو ، عکس

امیرمسعود عابدین: تسلا به جای پرداخت هزینه برای تبلیغات، به حامیان ایلان ماسک و صاحبان تسلا برای تبلیغ خودروهای خود در فضای اجتماعی متکی است. با این حال، نشانه هایی از تغییر در این رویکرد وجود دارد.

این شرکت در اوایل این هفته، پس از حذف صفحه رسمی خود در فیس بوک در اوج رسوایی کمبریج آنالیتیکا در سال 2018، به فیس بوک بازگشت. به نظر می رسد که ماسک و تسلا هم اکنون باید باور داشته باشند که اگر می خواهند به رشد فروش ادامه دهند، باید سرمایه گذاری در تبلیغات را شروع نمایند.

در چند سال گذشته، سازندگان خودروهای الکتریکی توانسته اند برای فروش خودروهای خود به اولین مشتریان اعتماد نمایند. اکنون، بیشتر این نوع مشتریان خودروهای برقی نو خود را دارند و تسلا و رقبای آن باید بقیه مردم را متقاعد نمایند که خرید یک خودروی الکتریکی نو، یک حرکت هوشمندانه است. اجرای تبلیغات در فیس بوک به انتشار پیغام تسلا یاری می نماید و در تئوری باید به فروش بیشتر یاری کند.

فیس بوک تنها شبکه رسانه اجتماعی متا نیست که تسلا اکنون در آن تبلیغات می نماید. اوایل این هفته، تسلا کمپینی را در اینستاگرام راه اندازی کرد. در طی اجرای این کمپین، یک کلیپ کوتاه از تسلا مدل Y 36490 دلاری منتشر شد. تسلا بعلاوه در TikTok و YouTube هم تبلیغات دارد.

تغییر تسلا به سمت تبلیغات سنتی همزمان با کاهش تقاضا برای وسایل نقلیه الکتریکی است که بر فروش و رقبای آن تأثیر منفی می گذارد. طبق گزارش کوارتز، این رکود منجر به کاهش شدید قیمت سهام تسلا از حدود 240 دلار در ابتدای سال، به حدود 180 دلار شده است که آن را به عنوان بدترین سهام در S&P 500 در سال 2024 معرفی می نماید.

جهت مشاهده فهرست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه فهرست قیمت روز خودرو در خبرنگاران مراجعه کنید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 فروردین 1403 بروزرسانی: 9 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16370

به "لطفا مرا خریداری کنید! ، روش تازه تسلا برای تبلیغ خودرو ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لطفا مرا خریداری کنید! ، روش تازه تسلا برای تبلیغ خودرو ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید