کشف یک حلقه طلای کمیاب قرون وسطایی در لهستان

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر گشته، کشف یک حلقه طلای کمیاب قرون وسطایی در لهستان صورت گرفت.

کشف یک حلقه طلای کمیاب قرون وسطایی در لهستان

باستان شناسان با کاوش در زیر قلعه واول (Wawel) که زمانی محل سکونت پادشاهان لهستانی بود و در شهر کراکوف واقع شده است، یک حلقه طلای کمیاب قرون وسطایی را کشف کردند.

به گفته باستان شناسان، این حلقه نخستین اثر تاریخی در نوع خود است که تا به امروز در لهستان کشف شده است.

قدمت این حلقه به قرن یازدهم یا دوازدهم میلادی باز می گردد و روی آن تصاویری از دو چهره حکاکی شده است که احتمالا تصویرگر ژانوس خدای دروازه ها و شروع و سرانجام ها در اساطیر رومی است. سایر حلقه های مربوط به این دوران ساده یا منقش به الگوهای هندسی ساده هستند. این حلقه بعلاوه به علت اینکه هیچ اثری از نشانه های مسیحیت روی آن دیده نمی گردد، قابل توجه است.

به گفته کارشناسان، با توجه به شکل هلالی این حلقه میتوان به این نتیجه رسید که این شیء برای یک اشراف زاده ساخته شده است که در دوران دودمان پیاست نخستین دودمان لهستان که تا قرن چهاردهم میلادی حکومت کرد، فعالیت داشت.

این شیء 800 ساله در جریان کاوش باستان شناسان در زیر برج دانمارکی قلعه واول کشف شده است. این برج یکی از چهار برج مسکونی این قلعه محسوب می گردد.

برج دانمارکی به یاد اریک هفتم پادشاه سرزمین های متحد دانمارک، نروژ و سوئد نامگذاری شده است. او در سال 1424 میلادی در جریان تاج گذاری چهارمین همسر اولاسلوی یکم در این برج اقامت داشت.

منبع: همگردی
انتشار: 9 اسفند 1402 بروزرسانی: 9 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15521

به "کشف یک حلقه طلای کمیاب قرون وسطایی در لهستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک حلقه طلای کمیاب قرون وسطایی در لهستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید