کشف جزیره ناشناخته در قطب جنوب

به گزارش کنفرانس هکا، در این هفته با ذوب شدن یخ ها پدیده غافلگیر کننده ای توانست نقشه منطقه را به کلی تغییر دهد. یک جزیره ناشناخته و عجیب که برای مدتی طولانی در زیر خروار ها یخ مدفون شده بود، اما در نهایت پیروز به سر برآرودن از سطح دریا شد.

کشف جزیره ناشناخته در قطب جنوب

قاره جنوبگان با بیشترین فرایند گرم شدن دچار تغییرات اساسی شده است. آب شدن یخچال های اصلی قطب جنوب جزیره ناشناخته ای را آشکار کرد. ذوب شدن سریع یخ ها در قطب جنوب موجب پدیدار شدن دو جزیره کشف نشده و جدید شد.

شبه جزیره قطب جنوب، دارای یکی از سریع ترین فرایند های گرم شدن در کره زمین است. دو یخچال اصلی این شبه جزیره - یخچال طبیعی Thwaites و یخچال the pine island - سریع تر از آن چه تصور می شود یخ های جدیدی شکل بگیرند، شروع به آب شدن کرده اند و هر سال کمی بیشتر در آب فرو می فرایند.

در این هفته با ذوب شدن یخ ها پدیده غافلگیر کننده ای توانست نقشه منطقه را به کلی تغییر دهد. یک جزیره ناشناخته و عجیب که برای مدتی طولانی در زیر خروار ها یخ مدفون شده بود، اما در نهایت پیروز به سر برآرودن از سطح دریا شد.

محققان در اوایل این هفته هنگام گشت زنی و قایقرانی در نزدیکی سواحل یخی یخچال the pine island همراه با تیم پروژه تحقیقاتی بین المللی یخچال های طبیعی، این جزیره را کشف کردند. این جزیره جدید و کوچک در حدود 1150 پا (350 متر) طول دارد و عمدتاً از یخ پوشیده شده است، اما با لایه ای از سنگ های قهوه ای متمایز از رنگ یخچال های طبیعی و یخبندان های غالب اطراف آن منطقه، سر از آب بیرون آورده است.

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: فرادید
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8946

به "کشف جزیره ناشناخته در قطب جنوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف جزیره ناشناخته در قطب جنوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید