کشف انگشتر طلای 1500 ساله

به گزارش کنفرانس هکا، فردی با استفاده از یک دستگاه فلزیاب یک انگشتر طلای 1500ساله را در دانمارک کشف کرد.

کشف انگشتر طلای 1500 ساله

به گزارش خبرنگاران، فردی که با یاری یک دستگاه فلزیاب در دانمارک کاوش می کرد، انگشتر طلای کمیابی را کشف نموده که احتمالا به یک خانواده سطلنتی ناشناخته تعلق داشته است.

لایوساینس نوشت، لارس نیلسن این انگشتر طلای نفیس و بزرگ را که برای ساخت آن از یک سنگ نیمه قیمتی سرخ استفاده شده است حین کاوش در محوطه ای واقع در یوتلاند کشف نموده است. قدمت این انگشتر به قرن پنجم یا ششم میلادی باز می گردد.

محققان موزه ملی دانمارک به این نتیجه رسیدند که این شیء از اهمیت تاریخی زیادی برخوردار است و احتمالاً متعلق به یک خانواده سلطنتی مرتبط با مروونژی ها، سلسله ای از پادشاهان فرانکی است که در فاصله قرن پنجم تا هشتم میلادی بر بخش هایی از فرانسه، بلژیک و آلمان کنونی حکومت می کردند.

کریستین پامرگارد، باستان شناس و مدیر موزه ملی دانمارک با انتشار بیانیه ای درباره این اکتشاف شرح داد: این انگشتر طلا احتمالا یک انگشتر زنانه است و احتمالا به دختر یک شاهزاده تعلق داشته که با شاهزاده ای در این منطقه ازدواج نموده بود.

محققان تاریخچه احتمالی سلطنتی این انگشتر را با توجه مهارتی که در ساخت آن به کار رفته است، همانند خطوط منحنی که در قسمت زیرین به خوبی حکاکی شده، مطرح نموده اند. ویژگی هایی که در ساخت این انگشتر دیده می گردد در اغلب اشیاء فرانکی نیز وجود دارد.

سنگ قرمز این انگشتر بعلاوه سرنخ هایی از مالک آن را آشکار می نماید. این نوع سنگ های مشابه نمادی از قدرت در شمال اروپا محسوب می شدند، این درحالی است که حلقه های طلای مروونژی ها معمولاً با یک سکه یا پلاک ساخته می شدند. بر این اساس محققان شرح دادند که این حلقه قرار بود به عنوان نماد قدرت در شمال اروپا استفاده گردد.

این انگشتر در فاصله چند کیلومتری از محل کشف مجموعه دیگری از آثار تاریخی از جمله سکه های طلا و نقره و ظروف سفالین که پیش تر پیدا شده بودند، کشف شده است. بر همین اساس محققان نتیجه گرفتند که این انگشتر گم نشده و به عمد در آن محوطه قرار داده شده است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 4 اسفند 1402 بروزرسانی: 4 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15358

به "کشف انگشتر طلای 1500 ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف انگشتر طلای 1500 ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید