کاندیداهای مجلس حق استفاده از برنامه های صدا و سیما برای تبلیغ را ندارند

به گزارش کنفرانس هکا، یک عضو شورای نظارت بر صدا و سیما با اشاره به تشکیل ستاد انتخابات در این سازمان گفت که طبق قانون کاندیداهای تایید صلاحیت شده در انتخابات مجلس توسط شورای نگهبان در ایام تبلیغات فرصتی برای استفاده از صدا و سیما ندارند.

کاندیداهای مجلس حق استفاده از برنامه های صدا و سیما برای تبلیغ را ندارند

سیداحسان قاضی زاده هاشمی در گفت وگو با خبرنگاران، در شرح اقدامات صدا و سیما برای انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: چندی پیش ستاد انتخابات در سازمان صدا و سیما تشکیل شد. صدا و سیما باید به سمت تهیه برنامه های تبلیغاتی برای تهییج مردم جهت حضور و مشارکت بیشتر در انتخابات باشد.

وی اضافه نمود: طبق قانون موجود کاندیداهای انتخابات مجلس حق استفاده از برنامه های سازمان برای تبلیغ خود را ندارند. در ایام تبلیغات تنها افراد و اشخاص می توانند با هدف تشویق مردم برای حضور در انتخابات حضور پیدا نمایند. البته مجلس در اصلاح قانون انتخابات موضوعات تبلیغات انتخابات مجلس را تغییر داده که کلیت اصلاح قانون انتخابات مجلس در شورای نگهبان تایید شد به همین دلیل در این دوره همان قانون قبلی ملاک است.

این عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما تاکید نمود که تبلیغ افراد و اشخاص از رادیو و تلویزیون مطرح نیست البته احزاب و گروه های مختلف می توانند به طور کلی برنامه های خود را مطرح نمایند که این کار هم در راستای افزایش مشارکت حداکثری و نه بحث تبلیغ لیست و گروه خاصی است.

قاضی زاده هاشمی مجددا تاکید نمود: کاندیداهای تایید صلاحیت شده شورای نگهبان در انتخابات مجلس فرصتی برای استفاده از برنامه های صدا و سیما در ایام انتخابات مجلس را ندارند.

وی در انتها گفت: شورای نظارت بر صدا و سیما بر کار ستاد انتخابات نظارت دارد و از لیست این ستاد برای شرح درباره برنامه هایشان دعوت خواهد نمود.

آیان کتاب: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

دبی: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7307

به "کاندیداهای مجلس حق استفاده از برنامه های صدا و سیما برای تبلیغ را ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاندیداهای مجلس حق استفاده از برنامه های صدا و سیما برای تبلیغ را ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید