کارشناسان پاسخ می دهند؛ فرازمینی ها چه شکلی هستند؟

به گزارش کنفرانس هکا، درصورت وجود حیات فرازمینی، چگونگی ظاهر آن ها همواره یکی از بحث های داغ و جذاب برای علاقه مندان به فضا بوده است که به تازگی دانشمندان پاسخی مناسب برای آن یافته اند.

کارشناسان پاسخ می دهند؛ فرازمینی ها چه شکلی هستند؟

به گزارش خبرنگار، کشف یافته های جدید از جمله ترکیبات آلی در سیاره مریخ نشان می دهند احتمال یافت حیات بیگانه به شکل هیولا های ترسناک یا موجوداتی با ظاهری عجیب و شگفت انگیز که در فیلم های سینمایی علمی تخیلی نمایش داده می شود امری محال است.

در سال های اخیر یافته های علمی نشان می دهند با درصد بالایی احتمال یافت حیات فرازمینی در سایر سیاره ها به ویژه سیاره های فراخورشیدی وجود دارد.

از جمله اصلی ترین عنصر های تشکیل دهنده حیات می توان کربن، هیدروژن و اکسیژن را نام برد که ازجمله عنصر های بسیار فراوان درجهان هستند.

اسید های آمینه نیز درست مانند مواردی که ساختار پروتئین و تار های ماهیچه ای را در بدن انسان تولید می کند افزون بر زمین در دنباله دار ها و حتی سیارک های منظومه شمسی وجود دارد. کارشناسان ترکیب های آلی فراوانی درخاک کره مریخ یافته اند که شباهت فراوان با ساختار های موجود در زمین دارد.

کارشناسان اعتقاد دارند میلیارد ها سال پیش سیاره مریخ گرم و مرطوب بوده و به احتمال زیاد درآن حیات وجود داشته است.

محققان امیدوار هستند در دهه های آینده با دریافت اطلاعات دقیقی که کاوشگر های نسل جدید از جمله کاوشگر در حال ساخت رزالیند فرانکلین به زمین خواهند فرستاد بتوانند به یافته های دقیق تری درباره حیات پیشین در سیاره مریخ دست یابند.

افزون بر زمین و سیاره مریخ، کارشناسان امیدوار هستند بتوانند به نشانه هایی مبنی بروجود حیات در یکی از قمر های سیاره زحل به نام انسلادوس دست یابند. به گفته محققان با درصد بالا در این قمر منابع آبی زیرزمینی و گونه هایی از حیات وجود دارد.

ازجمله دیگر مکان ها درمنظومه شمسی که دانشمندان احتمال می دهند درآن حیات بیگانه وجود دارد قمر فضایی اروپای سیاره مشتری است.

قمر اروپا نیز دارای اقیانوسی زیرزمینی و به احتمال زیاد منابع آبی است و امکان دارد درآن گونه های حیات وجود داشته باشد.

اما این گونه های حیات درسطح میکروسکوپی خواهند بود و یافت حیات بیگانه به شکل موجودات ترسناک تنها تخیل نویسندگان داستان های علمی تخیلی است.

کارشناسان برای بررسی وجود حیات فرازمینی درسایرسیاره ها و قمر های منظومه شمسی به ساخت کاوشگر هایی با قابلیت های ویژه مشغول اند به طور مثال کاوشگر در حال ساخت برای بررسی اقیانوس زیر زمینی قمر فضایی اروپا مانند یک زیردریایی قادر به حرکت در زیر آب و استخراج نمونه هاست.

منبع:Dailymail

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3049

به "کارشناسان پاسخ می دهند؛ فرازمینی ها چه شکلی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناسان پاسخ می دهند؛ فرازمینی ها چه شکلی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید