کاخ سعدآباد برای چهارمین روز با تاخیر باز می شود

به گزارش کنفرانس هکا، مجموعه کاخ های سعدآباد بنا بر آنچه اعلام شد، به دلیل برودت هوا از روز 7 اسفند تا امروز 10 اسفند هر روز از ساعت 11 پذیرای بازدیدکنندگان بوده است.

کاخ سعدآباد برای چهارمین روز با تاخیر باز می شود

به گزارش خبرنگاران، مجموعه کاخ سعدآباد هرازگاهی به دلایل مختلف به روی بازدیدکنندگان بسته می شود. بیشتر تعطیلی های این کاخ به دلیل حضور مهمانان خارجی ریاست جمهوری است چون بخشی از کاخ های این مجموعه تاریخی در اختیار نهاد ریاست جمهوری بوده و از مقامات کشورهای خارجی در این اماکن استقبال می شود.

بنابراین به دلیل حضور مقامات کشورهای دیگر و تیم تشریفات نه تنها بخش مربوط به کاخ های ریاست جمهوری بلکه همه کاخ موزه ها و محوطه های آن به روی بازدیدکنندگان بسته می شود.

خیلی اوقات تورهای گردشگری برای یکی دو روز در تهران اقامت دارند و در این فاصله می خواهند تا از کاخ سعدآباد نیز دیدن کنند اما حضور مهمانان ریاست جمهوری اجازه ورود به هیچیک از موزه های کاخ را نمی دهد بنابراین بازدید گردشگران نیز لغو می شود.

تنها تورهای گردشگری نیستند که با در بسته روبرو می شوند خیلی از مردم تا زعفرانیه و تجریش و دربند می روند اما تازه آنجا متوجه می شوند که نمی توانند داخل بروند.

بسته بودن درهای سعدآباد تنها به دلیل حضور مهمانان خارجی نیست. در زمستان این تعطیلی ها بیشتر هم می شود چون برودت هوا اجازه ورود بازدیدکنندگان را نمی دهد.

امسال هم از روز 7 اسفند تا امروز 10 اسفند ماه همچنان هر روز مدیریت کاخ اعلام می کند که به دلیل برودت هوا امکان ورود به محوطه و کاخ ها با محدودیت رو به رو است و از ساعت 11 امکان بازدید وجود دارد.

در اطلاعیه روز هفتم اسفندماه آمده بود که مجموعه سعدآباد به دلیل برودت هوا و یخبندان، از ساعت 11 صبح پذیرای بازدیدکنندگان است.

تأخیر ساعت اعلام شده، مشمول نیروهای موزه ها و ادارات مجموعه نبود و ساعت کار پرسنل، مطابق روزهای معمول، از ساعت هشت صبح، برقرار بوده است.

در روزهای هشتم و نهم و دهم اسفند هم اعلام شد که بهدلیل برودت هوا و یخبندان و بارش مستمر برف، به منظور عملیات برف روبی جهت بازگشایی مناسب معابر مجموعه برای رفاه حال بازدیدکنندگان، از ساعت 11 صبح پذیرای بازدیدکنندگان است.

امکان دارد که تأخیر در بازگشایی کاخ باز هم ادامه داشته باشد بنابراین برای ورود به این مجموعه باید از اطلاعیه های روابط عمومی کاخ مطلع شد.

روابط عمومی کاخ سعدآباد همچنین در فیلمی که امروز منتشر کرده شرایط کاخ را در روزهای برفی شرح داده و روی تعدادی از درخت های قطع شده و در معرض خطر تاکید دارد و آنها را در موقعیت نامناسبی که وجود دارند، نشان داده است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 10 اسفند 1402 بروزرسانی: 10 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15550

به "کاخ سعدآباد برای چهارمین روز با تاخیر باز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سعدآباد برای چهارمین روز با تاخیر باز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید