کابوس گوگل تعبیر شد

به گزارش کنفرانس هکا، شایعه ای نو می گوید OpenAI در حال توسعه موتور جست وجوی اختصاصی است که می تواند بازیگران بزرگی مانند گوگل و بینگ را به چالش بکشد.

کابوس گوگل تعبیر شد

به گزارش خبرنگاران ، موتور جست وجوی OpenAI احتمالاً از قابلیت های بینگ استفاده خواهد نمود.

به نقل از زومیت، OpenAI به صورت رسمی ساخت موتور جست وجو را تأیید نکرده اما کوشش هایش برای توسعه حوزه فعالیت ChatGPT و قابلیت های وب گردی نشان می دهد که این شرکت به سمت رویکردی متنی و محاوره ای برای جست وجو حرکت می نماید.

ابزار تازه ممکن است مستقیماً در خود ChatGPT به عنوان یک ویژگی برای مشترکین پولی ارائه گردد؛ هرچند امکان راه اندازی آن به عنوان یک سرویس مستقل نیز وجود خواهد داشت.

استفاده OpenAI از بینگ برای قدرت بخشیدن به موتور جست وجوی مورد بحث، با سرمایه گذاری های بزرگ مایکروسافت در حوزه هوش مصنوعی طی سال های اخیر هم خوانی دارد. مایکروسافت پیش از این ChatGPT را در محصولاتی مانند بینگ و کوپایلت به کار برده است.

هنوز تعیین نیست که آیا ادغام هوش مصنوعی در فرآیند جست وجو واقعاً کاربران را از گوگل دور خواهد نمود یا خیر. مایکروسافت پیش تر در این مسیر گام برداشته بود و سعی داشت با هوش مصنوعی گوگل را شکست دهد اما پیروز نشد.

فناوری OpenAI امکانات تازه و جالبی را ارائه می دهد، اما کاربران تمایل دارند در مورد ابزارهای پایه ای مانند جست وجوی وب به عادت خود پایبند بمانند. صرف نظر از چالش های احتمالی، بلندپروازی های OpenAI ثابت می نماید دوران جست وجوی سنتی ممکن است به آرامی به خاتمه برسد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 بهمن 1402 بروزرسانی: 26 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15111

به "کابوس گوگل تعبیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کابوس گوگل تعبیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید