چگونه بدون سابقه کار استخدام شویم؟ 3 گام برای رسیدن به اولین شغل تان

به گزارش کنفرانس هکا، سابقه کار کافی نداری!، تا الان چه کارهایی کردی؟، تجربه کاری داشتی؟، ما احتیاج به نیروی باسابقه و باتجربه داریم. جملاتی متفاوت اما با مضمون یکسان باید سابقه کار داشته باشی تا کار پیدا کنی.

چگونه بدون سابقه کار استخدام شویم؟ 3 گام برای رسیدن به اولین شغل تان

وقتی دانشجو هستیم و به ترم های آخر تحصیل نزدیک می شویم، کم کم فکر پیدا کردن کار مناسب و کسب عایدی در فکر مان پررنگ می گردد. اما وقتی سراغ کاریابی ها می رویم، سایت ها را آنالیز می کنیم یا از دوست و آشنا می خواهیم که کاری را به ما معرفی نمایند، اغلب با این جواب ها روبرو می شویم.

این مسئله یکی از مسائل اصلی دانشجوهایی ست که به تازگی فارغ التحصیل شده اند یا تجربه کاری کمی دارند. اغلب سازمان ها در پی نیروی توانمند، کارآزموده و باسابقه می گردند. اما کمتر کسی از این صحبت نموده که چطور باید این سابقه و تجربه را پیدا کرد؟ باید از کجا آغاز کرد؟ این چرخه معیوبِ نداشتن سابقه کار و ساختن سابقه کار را چطور باید قطع کرد؟

علاوه بر نداشتن سابقه کار، متخصصان منابع انسانی و استخدام، مسئله دیگری را نیز از موانع جذب افراد کم سابقه مطرح می نمایند. نداشتن پیش نیازهای ورود به بازار کار مانند نداشتن رزومه مناسب، مطلع نبودن از فرایندهای مصاحبه شغلی، عدم آمادگی برای حضور در جلسات مصاحبه و نشناختن درست فضای کاری.

اگر می خواهید کار مطلوب تان را پیدا کنید…

مراحل زیر لازمه موفقیت در فرایند جست وجوی شغل است:

  • باید رزومه حرفه ای، دقیق و بدون ایراد بنویسید که بیانگر تحصیلات، تجربیات و توانایی های شما باشد.
  • راستاهای درست ارتباط با کارفرمایان را بشناسید.
  • خودتان را برای فرایند جذب و استخدام و حضور در جلسات مصاحبه شغلی آماده کنید.

اگر رزومه مناسب برای خود بنویسید، شبکه قوی داشته و بر شیوه های مختلف جست وجوی شغلی مسلط باشید، بتوانید با آمادگی کافی در جلسات مصاحبه حضور پیدا کنید و مهارت های تخصصی و نرم تان را دقیق برای کارفرما ارائه کنید؛ می توان اطمینان داشت که به شغل مطلوب تان دست پیدا خواهید کرد.

پیمون…

استارتاپ پیمون از دل این مسائل و دغدغه ها ایجاد شده تا فرصتی را برای شغلی اولی ها فراهم کند که با یادگیری مهارت های جست وجوی شغلی، زودتر بتوانند به شغل موردنظرشان برسند. در پیمون، محتواهای مختلفی آماده شده تا آموزش همه این موضوعات را پوشش دهد از جمله:

  • مقالات مختلف و نمونه رزومه های مشاغل مختلف در سایت پیمون فراوری شده که با یاری آنها، می توانید صفر تا صد فرایند نوشتن یک رزومه حرفه ای را طی نموده و رزومه ای موردپسند متخصصان منابع انسانی تهیه کنید.
  • در پیمون روش های مختلف جست وجوی شغلی شرح داده شده است. اینکه چطور شبکه سازی کنید و از شبکه خود چطور بهره ببرید؟ روش های پیدا کردن فرصت های کارآموزی چیست؟ در زمان دانشجویی چه موقعیت های شغلی پیش روی شماست؟
  • یاد می گیرید از چه روش هایی شرکت و موقعیت شغلی موردنظرتان را بشناسید. مصاحبه تلفنی، آنلاین یا حضوری را چطور بگذرانید. برای پاسخ به سوالات مصاحبه شغلی آماده شوید. چطور یک معرفی دقیق و مناسب از خود تهیه نموده و برای ارائه آن، تمرین کنید.
  • در کنار همه اینها، فرصت های شغلی مخصوص افراد با سابقه کاری کم را نیز می توانید در پلتفرم کاریابی پیمون، مشاهده و آنالیز کنید.

پیمون حاصل تجربه افرادی است که خودشان روزی این مسائل را پشت سر گذاشته اند، تجربه کار در منابع انسانی سازمان های بزرگ را کسب نموده و همیشه دغدغه آموزش و انتقال تجربه به دیگران را داشته اند.

استارتاپ پیمون ایجاد شده تا با تمرکز بر تسهیل فرایند اتصال کارجویان شغل اولی به کارفرمایان، راه حلی باشد برای چرخه معیوب سابقه کار. در واقع پیمون سکوی پرتابی خواهد بود برای دانشجویان و تازه فارغ التحصیلان.

مخاطب اصلی پیمون، دانشجویان و افرادی هستند که به تازگی قدم در راستا شغلی شان گذاشته اند. اگر این شرایط را دارید، فرصت استفاده از امکانات و خدمات رایگان پیمون را از خود نگیرید: Paymoon.work

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 12892

به "چگونه بدون سابقه کار استخدام شویم؟ 3 گام برای رسیدن به اولین شغل تان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بدون سابقه کار استخدام شویم؟ 3 گام برای رسیدن به اولین شغل تان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید