چگونه با لباس راه راه استایل ترندی و زیبایی داشته باشید؟

به گزارش کنفرانس هکا، مانند کمربند مشکی یا کاپشنی راحت، لباس های راه راه از جمله اجزای اصلی کمد لباس هستند که هیچ وقت از داشتن آن سیر نمی شویم. چه لباس راه راه پیراهن دکمه دار باشد و چه تی شرت یا تاپ، می تواند استایل شما را مجذوب کننده تر و شیک تر کند. استایل با لباس راه راه برای هر فصلی از سال مناسب است و می تواند شما را به فردی شیک پوش تبدیل کند. این لباس ها لباس هایی همه کاره محسوب می شوند که می توانید در موقعیت های رسمی یا غیررسمی آن ها را بپوشید. در این مقاله، راهنمای استایل با لباس راه راه را می خوانید.

چگونه با لباس راه راه استایل ترندی و زیبایی داشته باشید؟

تاریخچه پیراهن های راه راه

پیراهن راه راه مردانه قرن هاست که وجود داشته است و اولین نمونه های شناخته شده آن به قرن شانزدهم میلادی بازمی گردد. در آن موقع، پیراهن های راه راه را معمولا ملوانان، ماهیگیران و سایر مردان طبقه کارگر که به لباسی کاربردی و بادوام احتیاج داشتند، می پوشیدند. لباس های راه راه اغلب به رنگ های روشن بودند و به کسانی که آن ها را می پوشیدند یاری می کردند تا در میان جمعیت متمایز شوند.

در قرن نوزدهم، پیراهن های راه راه، راه خود را به جریان اصلی باز کردند. در این زمان، پیراهن های راه راه به نمادی از اوقات فراغت تبدیل شده بود چون مردان ثروتمند آغاز به پوشیدن آن ها روی قایق های تفریحی خود کردند یا در مواقع استراحت در خانه آن ها را می پوشیدند. دیری نگذشت که پیراهن راه راه به لباسی قابل قبول برای طبقه اشراف تبدیل شد و با ثروت و موقعیت اجتماعی این طبقه از جامعه مرتبط شد.

این روند تا قرن بیستم ادامه یافت تا جایی که پوشیدن پیراهن راه راه در میان مردان از همه طبقات رایج شد. در دهه 1950، پیراهن راه راه به لباسی از خرده فرهنگ گریسر و طبقه کارگر تبدیل شد و مردان جوان آن را به عنوان نمادی از استایل خشن و سرکشانه خود می پوشیدند.

امروزه پیراهن های راه راه جزء اصلی مد و پوشاک مردانه و زنانه هستند و در همه جا از دفتر کار گرفته تا ساحل یا مکان های تفریحی دیده می شوند.

انواع پیراهن راه راه

از مدل های کلاسیک گرفته تا طرح های جدیدتر، پیراهن راه راه تنوع بسیاری دارد. چه در پی یک پیراهن رسمی برای موقعیتی خاص باشید، چه یک پیراهن غیررسمی برای موقعیت های روزمره بخواهید، حتما یک مدل پیراهن راه راه پیدا خواهید کرد که برای شما مناسب است. در ادامه، مهم ترین انواع پیراهن راه راه را می خوانید.

پیراهن راه راه بنگال

پیراهن راه راه بنگال اغلب دارای طرح راه راه متناوب 1.4 اینچی با یک الگوی عمودی دو رنگ است. این طرح به انتهای پررنگ تر راه راه ها متمایل می گردد و معمولا می توانید آن را در رنگ سفید و یک رنگ دیگر پیدا کنید. این طرح همان طور که از نام آن پیداست، از تاریخ بنگال سرچشمه می گیرد. لباسی با این طرح را بنگال لنسرها، هنگ ارتش هند بریتانیا می پوشیدند. این لباس ها به پیراهن با طرح راه راه برتون نیز معروفیت دارند.

پیراهن با طرح راه راه باریک

پیراهن با طرح راه راه باریک نوارهایی به مقدار عرض یک سنجاق دارد. این نوارها معمولا کمتر از 1.16 اینچ عرض دارند. پارچه با طرح راه راه باریک را می توان برای پیراهن و کت و شلوار به کار برد.

پیراهن با طرح راه راه ریز

طرح راه راه ریز به طرح راه راه باریک شباهت دارد اما نوارهایش از این طرح کمی باریک تر هستند. عرض نوارهای این طرح تقریبا به مقدار یک موی انسان است. از آنجایی که این پیراهن طرح راه راه بسیار باریک و کوچکی دارد و فاصله نوارهای آن بسیار نزدیک به یکدیگر است، می توانید آن را به عنوان لباسی تک رنگ نیز بپوشید.

پیراهن با طرح راه راه افقی

طرح راه راه این پیراهن به جای پایین به سمت چپ و راست کشیده می گردد. طرح راه راه افقی بیشتر در پیراهن های غیررسمی به کار می رود و راهی عالی برای اضافه کردن کمی مجذوب کنندهیت بصری به هر استایل و ظاهری محسوب می گردد. این طرح های راه راه ممکن است باریک یا پهن باشند یا رنگ های متنوعی داشته باشند. پیراهن با طرح راه راه افقی می تواند بالاتنه شما را عریض تر نشان دهد.

پیراهن با طرح راه راه عمودی

این مدل پیراهن رایج ترین مدل پیراهن راه راه برای استایل های رسمی است. طرح راه راه عمودی به شکلی ظریف به لباس شما مجذوب کنندهیت بصری می بخشد و گاهی اوقات، می تواند شما را بلندتر یا لاغرتر نشان دهد. نوارهای این طرح راه راه معمولا باریک تر است و رنگ های مختلفی دارد.

موقعیت های مناسب استایل با لباس راه راه

پیراهن های راه راه یکی از پرکاربردترین لباس های مردانه هستند که زنان نیز می توانند آن ها را بپوشند. ترکیب طرح های راه راه و لباس هایی با رنگ های متنوع می تواند به شما استایلی مناسب هر موقعیتی ببخشد. با اینکه پیراهن راه راه کلاسیک را به عنوان لباسی کلاسیک می شناسند، می توانید آن را در موقعیت های رسمی و غیررسمی بپوشید. در ادامه، برترین موقعیت ها برای استایل با لباس راه راه را می خوانید.

تعطیلات

پیراهن راه راه غیررسمی جزء اصلی کمد لباس های اداری مدرن است و برای روزهایی که می خواهید باهوش به نظر برسید اما نه چندان رسمی، عالی خواهد بود. با یک پیراهن کلاسیک راه راه آکسفورد یا یک مدل آستین کوتاه از این لباس، می توانید به سادگی ظاهری هوشمندانه و غیررسمی داشته باشید که همچنان حرفه ای به نظر می رسد.

جلسات کاری

استایل با لباس راه راه انتخابی عالی برای جلسات کاری است چون هوشمندانه به نظر می رسد و می تواند توجه همکاران یا مشتریان را به خود جلب کند. پیراهنی با طرح راه راه باریک و ظریف انتخاب کنید تا طرح آن بر استایل شما و سایر لباس ها غلبه نکند. می توانید یک پیراهن راه راه با یقه کنتراست را هم برای تأثیرگذاری بیشتر امتحان کنید.

دورهمی ها

استایل با لباس راه راه انتخابی عالی برای دورهمی ها نیز به شمار می رود. این لباس در عین شیک به نظر رسیدن، به شما کمی مجذوب کنندهیت می بخشد. پیراهنی با طرح راه راه پررنگ تر و رنگ های جالب انتخاب کنید تا در میان شرکت نمایندگان در دورهمی متمایز و شیک به نظر برسید.

مناسبت های رسمی

پیراهن های راه راه لباس های بسیار مناسبی برای اضافه کردن کمی شخصیت به یک لباس رسمی هستند. این پیراهن ها به خوبی با کت و شلوار مورد علاقه شما ست می شوند. برای هماهنگی بیشتر این لباس با این لباس رسمی، طرحی را انتخاب کنید که نوارهای ظریف و باریک و رنگ هایی کلاسیک مانند سرمه ای و سفید دارد.

قرار دیدار عاشقانه

برای استایل با لباس راه راه در قرار دیداری معمولی تر، یک پیراهن راه راه آکسفورد را انتخاب کنید. اگر می خواهید هوشمندی استایل خود را افزایش دهید، پیراهن رسمی در رنگ های کلاسیک مانند آبی یا صورتی را امتحان کنید.

تعطیلات ساحلی

فرقی نمی نماید که راهی ساحلی گرم شده باشید یا به منطقه ای سردسیر سفر می کنید. به هرحال، یک لباس راه راه می تواند استایلی مناسب برای تعطیلات ساحلی شما ایجاد کند. اگر به سواحل گرمسیر سفر می کنید، پیراهنی نخی انتخاب کنید که وزن سبکی دارد و باعث عرق کردن شما نمی گردد.

چگونه لباس راه راه مناسبی انتخاب کنیم؟

هنگام انتخاب پیراهن راه راه مناسب، باید به چند نکته توجه کرد. ابتدا مناسبت و موقعیتی که لباس را برای آن می پوشید در نظر بگیرید. یک لباس با طرح راه راه ظریف برای یک مراسم رسمی بهتر است، در حالی که یک پیراهن با طرح راه راه درشت تر را می توان در مناسبت ها و موقعیت های معمولی و غیررسمی پوشید.

در مرحله دوم، به رنگ لباس فکر کنید. رنگ لباس و طرح راه راه آن باید هم رنگ پوست شما را تکمیل کند و با آن مناسب باشد و هم باید چیزی همه کاره و مناسب برای ست کردن با انواع لباس ها باشد. رنگ های کلاسیک مانند سرمه ای و سفید متنوع ترین رنگ ها محسوب می شوند و تقریبا برای هر موقعیتی مناسب هستند. رنگ های روشن تر و رنگارنگ تر ظاهری غیررسمی تر خواهند داشت و استایل دادن به آن آسان تر خواهد بود.

در نهایت، تناسب لباس را در نظر بگیرید. تناسب برای هر لباسی لازم است و پیراهن یا لباس راه راه نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر تناسب لباس با اندام خود را در نظر نگیرید، احساس راحتی نخواهید کرد و لباس مناسب و مقدار اندام شما نخواهد بود.

استایل با لباس راه راه مردانه

وقتی صحبت از استایل با لباس راه راه مردانه می گردد، باید چند عامل مهم را در نظر بگیرید. اول از همه، مدل راه راهی که می پوشید را در نظر بگیرید. انواع مختلف راه راه می توانند ظاهری بسیار متفاوت ایجاد نمایند. بنابراین، مهم است که طرح راه راهی مناسب را انتخاب کنید. به طور مثال، راه راه های درشت می توانند ظاهری جسورانه و چشم نواز ایجاد نمایند در حالی که استایل با لباس راه راه باریک ظریف تر و هوشمندانه تر است.

وقتی طرح راه راه مناسبی را برای موقعیت مورد نظر خود انتخاب کردید، باید به رنگ آن توجه کنید. پیراهن های راه راه در رنگ های متنوع از آبی و سفید گرفته تا رنگ های روشن و رنگارنگ وجود دارند. موقع تصمیم گیری برای انتخاب این لباس ها باید به لباس های دیگری که می خواهید با آن ها ست کنید فکر کنید. به این ترتیب، می توانید مطمئن باشید که لباس راه راه شما به خوبی با سایر لباس هایتان ست و هماهنگ می گردد.

استایل با لباس راه راه زنانه

لباس راه راه می تواند یکی از اجزای اصلی کمد لباس هر خانم شیک پوشی باشد. اگر استایل با لباس راه راه زنانه را بدانید، می توانید آن را در هر چهار فصل سال بپوشید و همواره شیک به نظر برسید. در ادامه، نمونه هایی از این استایل را می خوانید.

استایل با لباس راه راه برای تابستان

پیراهن راه راه را می توانید همراه با یک شلوار سفید و یک کیف پارچه ای ست کنید. برای شیک شدن این استایل، باید دکمه های پیراهن را دقیقا بالای کمربند قرار دهید. نیمه پایینی پیراهن را هم درون شلوار فرو ببرید. این قسمت را تنظیم کنید تا کشیده به نظر نرسد و به شکلی باشد که دوست دارید.

استایل با لباس راه راه برای پاییز

در فصل پاییز با سردتر شدن هوا کت بلیزر هواداران خاص خود را پیدا می نماید. یک پیراهن راه راه را با کت بلیزر، شلوار جین، کفش راحتی و کمربندی مناسب ست کنید. می توانید یک کمربند با سگک طلایی رنگ را با کفشی مشکی که جزئیاتی به همین رنگ دارد ست کنید. بدون چنین کمربندی استایل شما چیزی کم خواهد داشت.

برای استایل با لباس راه راه به این روش، می توانید از یک کش موی هم رنگ کت بلیزر خود بهره ببرید. آستین کت بلیزر را تا کنید یا بالا ببرید تا سرآستین پیراهن نمایان گردد.

استایل با لباس راه راه برای زمستان

لباس های راه راه برترین لباس ها برای استایل های زمستانی هستند چون در این استایل ها فوق العاده به نظر می رسند. یک لباس با طرح راه راه مورد علاقه خود بپوشید و آن را با جلیقه، شلوار پشمی و بوت های پاشنه تخت ست کنید.

برای اینکه استایل با لباس راه راه برای فصل زمستان شیک به نظر برسد، باید به نحوه پوشیدن لباس ها روی یکدیگر توجه کنید. لباسی که باید زیر همه لباس ها بپوشید، پیراهن راه راه است. این لباس باید بلندتر از سایر لباس ها باشد. در لایه بعدی جلیقه را بپوشید که جزئیات بصری خوبی را ایجاد می نماید. لایه بعدی می تواند هر لباسی که دوست دارید باشد.

استایل با لباس راه راه برای بهار

در بهار هم می توانید چند لایه لباس پوشیدن را امتحان کنید. البته، لباس هایی که در فصل بهار می پوشید، باید کمی نازک تر باشند. برای روزهای بهاری می توانید یک پیراهن راه راه را همراه با جلیقه جین، تاپ، دامن، جوراب و نیم بوت بپوشید.

برای اینکه استایل با لباس راه راه در روزهای بهاری مجذوب کننده تر باشد، باید رنگ های آن را متعادل و با یکدیگر ست کنید. لباس هایی که زیر و روی همه لباس ها پوشیده می شوند، باید رنگ های مشابه داشته باشند. به طور مثال، می توانید یک تاپ مشکی را با دامن سفید و پیراهنی با طرح راه راه آبی و سفید بپوشید و آن را با یک جوراب مشکی ست کنید. جلیقه آبی رنگ و نیم بوتی به رنگ آبی هم این استایل را تکمیل خواهد نمود.

کلام آخر

لباس های راه راه همواره یکی از پرطرفدارترین لباس های زنانه و مردانه بوده اند. این لباس ها می توانند به ظاهر شما مجذوب کنندهیتی بیشتر ببخشند. لباس های راه راه می توانند اندام شما را متفاوت هم نشان دهند. اگر لباسی با طرح راه راه افقی بپوشید، بالاتنه شما عریض تر نشان داده می گردد. لباس هایی با طرح راه راه عمودی نیز شما را لاغرتر نشان می دهند. برای استایل با لباس راه راه باید سراغ لباسی بروید که رنگ زمینه یا طرح راه راه آن با سایر لباس های شما ست می گردد. لباس راه راه را می توانید در هر موقعیت رسمی یا غیررسمی بپوشید و ظاهری مجذوب کننده و هوشمندانه داشته باشید. برای این کار می توانید از نمونه استایل هایی که معرفی کردیم آغاز کنید.

منبع: savilerowco

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 اسفند 1402 بروزرسانی: 21 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15895

به "چگونه با لباس راه راه استایل ترندی و زیبایی داشته باشید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با لباس راه راه استایل ترندی و زیبایی داشته باشید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید