چند حقیقت در خصوص غذاها که شما را متعجب می نماید

به گزارش کنفرانس هکا، حقایق شگفت انگیزی در خصوص غذاها وجود دارد از تهیه الماس از کره بادام زمینی تا اختراع بستنی یخی توسط پسربچه 11 ساله. در اینجا تعدادی از این حقایق شگفت انگیز که ممکن است تا به حال نشنیده باشید آورده شده است.

چند حقیقت در خصوص غذاها که شما را متعجب می نماید

دانشمندان می توانند کره بادام زمینی را به الماس تبدیل نمایند

از آنجاییکه کره بادام زمینی منبع غنی از کربن است دانشمندان آلمانی معتقدند که امکان دارد به سادگی تبدیل به الماس گردد. فرآیندی که باید اتفاق بیوفتد این است که اکسیژن موجود در آن گرفته گردد و کربن باقی مانده تحت فشار به الماس تبدیل گردد.

رنگ قرمز خوراکی به کار رفته در اسمارتیز ها از جوشاندن سوسک ها به دست میآید

کارمن (carmine) که با نام اسید کربنیک شناخته می گردد رنگ خوراکی متدوالی است که در اسمارتیزها، گیلاس های کنسروی (ماراسکینوچری)، تمشک و توت فرنگی طعم دار شده و حتی برق لب به کار می رود. این رنگ خوراکی از جوشاندن لاشه خورد شده نوعی سوسک به نام Dactulopious به دست می آید.

صدف های خام هنگام سرو زنده اند

صدفها خیلی سریع فاسد می شوند برای همین آشپزها ناگزیرند آنها را خیلی سریع یعنی وقتی هنوز زنده هستند سرو نمایند. بعضی از آنها می توانند حدود دو هفته خارج از آب زنده بمانند به همین دلیل است که صدف ها را تحت شرایط تنظیم شده و خاص نگهداری می شوند. اگر یکی از آنها بمیرد هیچ کدام از آنها دیگر قابل خوردن نیستند. در نتیجه اگر شما یک بشقاب از صدفهای تازه سفارش داده اید احتمالاً آنها را در حالیکه هنوز زنده هستند می جوید. خوشبختانه صدف ها سیستم اعصاب مرکزی ندارند و قادر به احساس درد نیستند.

سیب زمینی می تواند سیگنالهای WI-FI را جذب یا منعکس کند

طبق آزمایش یک شرکت ساخت مودم های wireless، سیب زمینی مانند بدن انسان به خاطر دارار بودن مقادیر زیادی از آب و ساختار شیمیایی قادر به جذب و انعکاس سیگنال های WI-FI است.

همه موزهایی که ما می خوریم شبیه به هم هستند

گرچه 1000 گونه موز در سراسر دنیا وجود دارد اما میوه زرد رنگی که در سوپر مارکت ها می بینید یک گونه ژنتیکی اصلاح شده خاص هست. این گونه پر محصول بوده و ماندگاری بیشتری نسبت به گونه های دیگر دارد اما هیچ بذری ندارد و کشاورزان به وسیله روش موسوم به clone (با استفاده از پایه مادر) آن را تکثیر می نمایند در نتیجه به دلیل فقدان تنوع ژنتیکی این گیاه با خطر انقراض روبه رو است.

پاستیل ها و ماشین ها با یک نوع موم پوشیده می شوند

سطح آبنبات ها و پاستیل ها با مومی به نام کارناوب پوشانده می گردد که این درست همان مومی است که جهت براق شدن رنگ ماشین ها استفاده می گردد.

واحد پول در تمدن آزتک شکلات بود

آزتک ها با علاقه شان به شکلات شناخته می شوند. جالب است بدانید که براساس اعلان سازمان بین المللی کاکائو آنها از دانه های کاکائو به عنوان واحد پول استفاده می کردند. مردم در آن تمدن حتی می توانستند مالیاتهای شان را با شکلات پرداخت نمایند.

عسل هیچ وقت فاسد نمی گردد

در ساختار عسل مقدار کمی آب وجود دارد و محیط آن بسیار اسیدی است. این دو عامل عسل را در برابر فساد مصون نگه می دارد. طبق تحقیقات اجرا شده باکتری هایی که باعث فساد مواد می شوند در محیطهایی با رطوبت کم و اسیدیته بالا زنده نمی مانند. جالب است بدانید که ظرفهای عسلی که باستان شناسان پس از هزاران سال پیدا نموده اند همچنان سالم و تازه است.

هویج ها در اصل بنفش رنگ بوده اند

براساس تأیید موزه بین المللی هویج در انگلستان، هویج های اولیه هیچگونه شباهتی با هویج های امروزی نداشته اند. در اصل این گیاه به رنگ بنفش و یا سفید بوده و یک ریشه نازک داشته است. هویج نارنجی که ما می شناسیم در حقیقت حاصل غلبه رنگ نارنجی به گونه اولیه در اثر یک جهش ژنتیکی در اواخر قرن 16 است.

سالمون پرورشی به صورت طبیعی سفید است و بعداً به رنگ صورتی در می آید

سالمون های آزاد به علت میگوی فراوانی که می خورند به صورت طبیعی صورتی هستند. پرورش دهندگان ماهی برای دستیابی به این رنگ صورتی از رنگدانه گیاهی به نام کاروتنوئید در غذای ماهی سالمون پرورشی استفاده می نمایند.در ماکروویو قرار دهید منفجر می گردد.

یک پسربچه 11 ساله بستنی یخی را اختراع کرد

فرانک اپرسون 11 ساله در سال 1905 در حال ساخت لیموناد بود و مقداری آب را با پودر لیموناد مخلوط کرد. او ترکیب خود را به طور اتفاقی در طول شب در ایوان به حال خود رها کرد. دمای هوا در آن شب مقدار قابل توجهی پایین آمد و فرانک صبح روز بعد با یک لیموناد یخزده رو به رو شد. او تمام تابستان این ترکیب یخی را با نام Epsicle فروخت. بعدها فرزندان او بستنی یخی او را pops sicle یا popsicle نامیدند.

thisisinsider

2121

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3613

به "چند حقیقت در خصوص غذاها که شما را متعجب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند حقیقت در خصوص غذاها که شما را متعجب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید