چرا نباید آیفون خیس شده خود را داخل کیسه برنج گذاشت؟

به گزارش کنفرانس هکا، آیفون های تازه مقاومت خوبی دربرابر آب دارند، اما اگر آب از منافذ گوشی وارد آن گردد، ممکن است آیفون شما آسیب ببیند.

چرا نباید آیفون خیس شده خود را داخل کیسه برنج گذاشت؟

به گزارش خبرنگاران ، یکی از راه چاره هایی که از قدیم رایج بوده است و حتی منابع ایرانی و خارجی در اینترنت آن را توصیه می نمایند، قراردادن گوشی خیس شده داخل کیسه برنج است تا آب داخل آن خشک گردد. اما اپل نظر دیگری دارد و می گوید این کار ممکن است به گوشی شما صدمه بزند.

بر اساس گزارش دیجیاتو، اپل در بخش پشتیبانی سایت خود درباره آیفون یا لوازم جانبی خیس شده توصیه هایی نموده است که شاید خلاف باور چندین ساله ما باشند. این شرکت می گوید آیفون خیس شده خود را درون کیسه برنج قرار ندهید، چرا که انجام این کار باعث می گردد ذرات کوچک برنج به آیفون شما آسیب برساند. این شرکت درعوض راه چاره دیگری ارائه می دهد.

توصیه های اپل برای آیفون خیس شده

اپل در سایت خود می نویسد که درصورت خیس شدن آیفون یا لوازم جانبی، در ابتدا اگر کابل یا لوازم جانبی به آیفون وصل است، آن ها را از گوشی جدا کنید و تا زمانی که گوشی کاملاً خشک نشده است، آن را به کابل برق وصل نکنید.

در مرحله بعد گوشی را به گونه ای بگیرید که کانکتور و منافذ اسپیکر رو به پایین باشند و سپس به آرامی به گوشی ضربه بزنید تا مایع اضافی خارج گردد. سپس آیفون را در یک محیط خشک با کمی جریان هوا قرار دهید. پس از حداقل 30 دقیقه، کابل لایتنینگ یا USB-C را به گوشی وصل کنید. اگر دوباره گوشی به شما هشدار داد یعنی هنوز مایعی در کانکتور یا زیر پین های کابل شما وجود دارد. در این صورت باید آیفون را تا یک روز در یک منطقه خشک با مقداری جریان هوا قرار دهید.

پس از یک روز دوباره می توانید گوشی را به شارژر وصل کنید. ممکن است حدود 24 ساعت طول بکشد تا گوشی کاملاً خشک گردد.

اپل به چند کار اشتباه نیز اشاره می نماید که هرگز نباید در مواقع خیس شدن گوشی یا لوازم جانبی خود انجام دهید:

  • آیفون را با منبع حرارت خارجی یا هوای فشرده مانند سشوار خشک نکنید.
  • جسم خارجی مانند سواب پنبه ای یا دستمال کاغذی را داخل کانکتور قرار ندهید.
  • آیفون خود را در کیسه برنج قرار ندهید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 اسفند 1402 بروزرسانی: 1 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15260

به "چرا نباید آیفون خیس شده خود را داخل کیسه برنج گذاشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا نباید آیفون خیس شده خود را داخل کیسه برنج گذاشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید