پیش بینی رشد عارضه چاقی در کشورهای کم عایدی

به گزارش کنفرانس هکا، پیش بینی ها حاکی از آن است که اندازه ابتلا به چاقی در دنیا احتمالا تا سال 2030 میلادی، دو برابر شده و بیشترین افزایش در کشورهای کم عایدی خواهد بود.

پیش بینی رشد عارضه چاقی در کشورهای کم عایدی

به گزارش خبرنگاران، بر اساس برآوردهای نو دنیای، بیش از یک میلیارد نفر در سراسر دنیا تا سال 2030 به چاقی دچار خواهند شد که این آمار نسبت به سال 2010 دو برابر می گردد.

هیچ کشوری در جهت دستیابی به هدف سازمان دنیای بهداشت (WHO) در راستای توقف رشد چاقی تا سال 2025 نیست، به طوری که پیش بینی می گردد تا سال 2030 از هر پنج زن، یک نفر و از هر هفت مرد، یک نفر به این بیماری مبتلا گردد. بعلاوه چاقی در کشورهای با عایدی کم و میانه، سریعترین افزایش را داشته است. پیش بینی می گردد طی هشت سال آینده، تعداد افراد چاق در کشورهای کم عایدی در مقایسه با سال 2010 سه برابر گردد.

آمار نو بر اساس گزارش چهارمین اطلس چاقی دنیای است که روز گذشته (آدینه) منتشر شد و به وسیله کارشناسان فدراسیون دنیای چاقی تهیه شده است. یوهانا رالستون، مدیر اجرایی این فدراسیون گفته است که رهبران سیاسی و حوزه سلامت باید وخامت شرایط را تشخیص دهند و نسبت به جلوگیری از آن اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: اعداد منتشر شده در این گزارش تکان دهنده است اما آنچه تکان دهنده تر است این است که واکنش ما به این چالش به چه مقدار ناکافی بوده است. تمامی افراد حق دارند تا به روشهای اساسی پیشگیری، درمان و کنترل عارضه چاقی دسترسی داشته باشد. اکنون زمان اقدام مشترک، قاطع و فرد محور برای تغییر فرایند چاقی است.

به گزارش روزنامه گاردین، بالاترین نرخ چاقی در آمریکای شمالی، آمریکای لاتین و دریای کارائیب است. تقریبا نیمی از مردم ایالات متحده احتمالا تا سال 2030 به چاقی دچار خواهند شد. با این حال، در حالیکه پیش بینی می گردد نرخ چاقی در این منطقه بین سال های 2010 تا 2030 میلادی 50 درصد افزایش یابد، انتظار می رود که تعداد افراد چاق در آفریقا سه برابر گردد و زنان بیشتر از مردان به آن گرفتار شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13223

به "پیش بینی رشد عارضه چاقی در کشورهای کم عایدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی رشد عارضه چاقی در کشورهای کم عایدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید