پیدا کردن کوهی از طلا در کنار یک فسیل!، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، باستان شناسان به تازگی مقبره ای کشف کردند که به شکل قابل توجهی مملو از طلا است. ابزار و وسائل ساخته شده از طلا در این مقبرا به حدی زیاد است که از ارزش تاریخی و فرهنگی بی شماری برخوردار است.

پیدا کردن کوهی از طلا در کنار یک فسیل!، عکس

تینا مزدکی: مقبره کشف شده در سایت باستان شناسی ال کانیو، در کشور پاناما آمریکای شمالی در محل گورستان بزرگی است که مربوط به فرهنگ کوکله پیشاکلمبی یا گران کوکله در حدود سال 700 پیش از میلاد می گردد که در سال 1000 پس از میلاد متروک شد. این فرهنگ از حدود سال 200 قبل از میلاد تا سال 1550 میلادی در این منطقه وجود داشت و به علت سبک هنری خاصی که داشت، شناخته می گردد.

مصنوعات موجود در مقبره ای که به تازگی کشف شده، فارغ از اینکه کاملا از طلا ساخته شده، به طور باورنکردنی درصد بزرگی از آثار باستانی استان کوکله پاناما را به خود تعلق داده است.

باستان شناسان در این مقبره تعدادی اشیاء باستانی سرامیکی و بعلاوه چندین شی طلا را کشف کردند که شامل دو کمربند ساخته شده از مهره های طلای کروی شکل، چهار دستبند، دو گوشواره به شکل انسان (یک مرد و یک زن)، یک گوشواره به شکل تمساح، پنج گوشواره ساخته شده با دندان نهنگ با غلاف طلا،مجموعه ای از صفحات دایره ای طلا، دو زنگ، مجموعه ای از فلوت های استخوانی و بعلاوه دستبند و دامن ساخته شده با دندان سگ می گردد.

این آثار طلا دارای ارزش تاریخی و فرهنگی غیر قابل محاسبه است و به گقته باستان شناسی که از سال 2008 حفاری هایی را در این مکان انجام می دهد، به نظر می رسد این مقبره متعلق به یک مرد بالغ با موقعیت بالا در حد یک لرد بزرگ بوده است. در این مقبره بقایای یک مرد بالغ حدودا 30 تا 40 ساله و بعلاوه چندین فرد دیگر که قربانی شده بودند وجود داشت.

پژوهش ها بر روی این قبر و نحوه قرارگیری مرد در آن به شکلی که صورتش رو به پایین بود و روی یک زن قرار داشت نشان می هد که همانطور که در این فرهنگ مرسوم بوده، افراد بزرگ پس از مرگ همراه با چندین نفر به عنوان خدمت گذاران دفن شوند این گور نیز متعلق به مرد بوده و این افراد نیز در کنار او دفن شده اند تا این مرد را در زندگی پس از مرگ همراهی نمایند.

منبع: newsweek

227323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 اسفند 1402 بروزرسانی: 17 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15767

به "پیدا کردن کوهی از طلا در کنار یک فسیل!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیدا کردن کوهی از طلا در کنار یک فسیل!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید