پیاده روی تند بهترین ورزش برای کاهش وزن

به گزارش کنفرانس هکا، یک متخصص پزشکی ورزشی معتقد است افرادی که قصد کاهش وزن دارند، در طول هفته حداقل 5 روز را به انجام ورزش های هوازی همچون دویدن آهسته، پیاده روی تند، طناب زدن و دوچرخه سواری اختصاص دهند.

پیاده روی تند بهترین ورزش برای کاهش وزن

به گزارش خبرنگاران، ورزش های هوازی مناسب ترین ورزش برای کاهش وزن به شمار می روند. بنابراین افرادی که قصد کاهش وزن دارند، با توجه به وضعیت فردی و شرایط فیزیکی در طول هفته باید حداقل 5 روز را به انجام ورزش های هوازی اختصاص دهند.

با انجام ورزش های هوازی برای رسیدن به هدف، حداقل باید یک ساعت در روز را به تمرین اختصاص داد و بهترین شیوه تقسیم آن به دو ست 30 دقیقه ای است چون تأثیر بیشتری بر سوخت و ساز بدن خواهد داشت. البته در ابتدا باید تمرین های ورزشی از شدت و مدت کم آغاز و به تدریج بر شدت و میزان آن افزوده گردد.

دویدن آهسته، تند راه رفتن، طناب زدن یا دوچرخه سواری جز ورزش های هوازی محسوب می شوند. بنابراین اگر جزو افراد شاغل و اضافه وزن دار هستید که در طول روز فرصتی برای فعالیت ورزشی ندارید می توانید در رفت و آمد به محل کار پیاده روی تند داشته باشید یا در صورتی که برایتان امکان دارد از دوچرخه بهره ببرید، در غیر این صورت صبح ها قبل از رفتن به کار، ساعتی را به طناب زدن اختصاص دهید.

انجام تمرینات دراز نشست کوتاه جهت تقویت عضلات شکم و کاهش دور شکم نیز موثر است.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2465

به "پیاده روی تند بهترین ورزش برای کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیاده روی تند بهترین ورزش برای کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید