پخش مستند مایکل جکسون با وجود اعتراضات گسترده هواداران

به گزارش کنفرانس هکا، شبکه HBO دیروز یک قسمت از مستند دو قسمتی و چهارساعته مربوط به مایکل جکسون به نام ترک نورلند را پس از جنجال های مفصلی که اخیرا درباره این مستند بوجود آمده بود پخش کرد.

پخش مستند مایکل جکسون با وجود اعتراضات گسترده هواداران

واکنش بینندگان و بعضی از طرفداران مایکل جکسون به این مستند متفاوت بود. ترک نورلند بعضی را شرمگین کرد، بعضی را به انکار واداشت و تعدادی را به شدت خشمگین ساخت.

این مستند ساخته دن رید از زاویه دید وید رابسون و جیمز سیفچاک روایت می شود؛ مردانی که ادعا می کنند سال ها پیش، توسط مایکل جکسون مورد سو استفاده قرار گرفته اند و بخش هایی تیره و تار از زندگی مایکل جکسون را پیش چشم بینندگان می آورند.

اما یکی از نتایج پخش این مستند راه افتادن یک جنجال توییتری بود. بسیاری از بینندگان مستند به سرعت اعتبار ادعای رابسون را زیر سوال بردند و به این نکته اشاره کردند که او در ابتدا و در دادگاه، شهادت داده که جکسون هرگز جرمی مرتکب نشده است. او این ادعا را سال 2013 تغییر داده و این مستند نیز بر پایه این ادعای جدید بنا شده است.

بسیاری از کاربران و طرفداران مایکل جکسون برای دفاع از این خواننده مشهور پاپ با هشتگ MJInnocent مجموعه گسترده ای توییت منتشر کردند و مرکز تمام این دفاعیات اشاره به بررسی ها و فرایندهایی بود که در گذشته اجرا شده و ثابت کرده جکسون بی گناه است. آن ها به این نکته اشاره کردند که بیش از یک دهه تحقیقات و بازرسی ها نهایتا به دادگاه سال 2005 منجر شد و در آن دادگاه نیز ثابت شد که این خواننده در برابر 14 اتهامی که مطرح شده بی گناه است.

با وجود اعتراضات گسترده طرفداران جکسون، نظر منتقدان نسبت به این مستند مثبت بوده است.

منتقدان آمریکایی در مجموع 20 نقد درباره این مستند منتشر کرده اند که همه آن ها مثبت است و در مجموع امتیاز متای فیلم را به 85 رسانده است.

با این وجود حتی در سایت متاکریتیک هم نظرات منفی مخاطبان عادی نسبت به این مستند قابل توجه است. در بخشی که مربوط به نمره کاربران است 47 نقد منتشر شده که 34 مورد از آن ها منفی هستند و در مجموع نمره کاربران به فیلم را به 2.6 رسانده است که بسیار پایین به حساب می آید.

ترک نورلند در وبسایت IMDb هم نمره 4.3 از 10 را دریافت کرده و تنها 22 درصد از کاربران گوگل گفته اند فیلم را دوست دارند. مجموعه نمراتی که نشان می دهد مستند ترک نورلند مورد توجه منتقدان قرار گرفته اما بخش قابل توجهی از مخاطبان و بویژه طرفداران مایکل جکسون را حسابی عصبانی کرده است.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2156

به "پخش مستند مایکل جکسون با وجود اعتراضات گسترده هواداران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پخش مستند مایکل جکسون با وجود اعتراضات گسترده هواداران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید