پاییز ایران پربارش پیش بینی شد

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس پژوهشکده اقلیم شناسی گفت: بارش های کشور در پاییز امسال نسبت به میانگین بلندمدت بیشتر است.

پاییز ایران پربارش پیش بینی شد

ایمان بابائیان در گفت وگو با خبرنگاران، با تاکید بر اینکه نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد اظهار کرد: در پاییز سال جاری افزایش بارش در دو سوم شمالی کشور به ویژه در استان های حاشیه زاگرس مرکزی و شمالی، شمال غرب، شمال شرق و استان های ساحلی خزر نسبت به سایر نواحی آشکارتر خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی اضافه نمود: بارش آبان ماه در اغلب مناطق کشور به ویژه شمال، غرب و بخش هایی از مرکز کشور بیش از نرمال خواهد بود. همچنین این مناطق در آذرماه بارش های بیش از حد نرمال را تجربه خواهند کرد اما برای نوار جنوبی کشور در آذرماه، بارش ها کمتر از نرمال پیش بینی می گردد.

بابائیان در ادامه گفت: انتظار می رود در دی ماه بارش کشور در محدوده کمتر از نرمال قرار گیرد اما این وضعیت در بهمن ماه تعدیل می گردد و بارش ها در محدوده نرمال تا بیش از نرمال قرار می گیرد. در دی و بهمن بارش در استان های ساحلی خزر متمایل به کمتر از نرمال خواهد شد.

دمای کشور در سه ماه آینده

رئیس پژوهشکده اقلیم شناسی در ادامه وضعیت دمایی کشور را طی چند ماه آینده پیش بینی و اظهار کرد: میانگین دمای کشور در ادامه ماه آبان یک تا دو درجه بیش از نرمال خواهد بود اما در آذرماه در نواحی شمالی و شرقی کشور حدود یک درجه کمتر از نرمال و در سایر مناطق در محدوده نرمال تا یک درجه بیش از نرمال مورد انتظار است.

وی در انتها اظهار کرد: در دی ماه میانگین دمای کشور از یک تا دو درجه بیش از نرمال خواهد بود اما در برخی مناطق نوار شمالی کشور احتمال کاهش دما تا یک درجه کمتر از نرمال وجود دارد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1125

به "پاییز ایران پربارش پیش بینی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاییز ایران پربارش پیش بینی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید