وقتی هیچ بلیتی برای سفرهای نوروزی موجود نیست!

به گزارش کنفرانس هکا، خرید بلیت برای سفرهای داخلی، در روزهای پایانی سال به یکی از معضل های اصلی برای مسافران تبدیل شده است. البته معضل بلیت در یک سال گذشته وجود داشته؛ به طوری که مسافران اگر قصد سفر با هر یک از وسایل حمل ونقل عمومی را داشته باشند، باید از حدود یک ماه قبل برای خرید اقدام نمایند. برای سفرهای نوروزی هم در حال حاضر هیچ بلیتی برای خرید در سامانه ها وجود ندارد.

وقتی هیچ بلیتی برای سفرهای نوروزی موجود نیست!

این بدان معناست که اگر قصد سفر در ایام نوروز را داشته باشد، یا باید از یک ماه پیش برنامه ریزی نموده و بلیت برای سفر مورد احتیاج خود را خریداری کنید، یا اینکه خبری از بلیت برای هیچ یک از مدهای حمل ونقل از جمله اتوبوس، قطار و هواپیما نیست.

به نظر می رسد تفاوتی ندارد که شما خریدار بلیت اتوبوس باشید، یا قطار و هواپیما. اگر سری به سایت های آنلاین فروش بلیت بزنید، نمی توانید برای مقصد مورد نظر خود بلیت خریداری کنید. البته مراجعه به آژانس های مسافرتی یا تماس با آنها هم کمکی نخواهد کرد؛ چرا که اگر در سایت های فروش بلیت نمی توانید بلیت خریداری کنید، دست این آژانس ها هم برای خرید بلیت بسته است.

در تماس با یکی از آژانس های مسافرتی، برای خرید بلیت اقدام کردیم؛ اما این آژانس این طور پاسخ داد که اگر برای روزهای آینده قصد سفر دارید، بلیتی برای فروش وجود ندارد و تنها می توان این احتمال را در نظر گرفت که از بلیت های کنسل شده استفاده کرد؛ این یعنی تا یک روز قبل از سفرتان باید با آژانس مسافرتی تماس گرفته و درخواست بلیت کنید که اگر شانس با شما یار بوده و قبل از شما کسی بلیت خود را کنسل نموده بود، بتوانید بلیت خریداری کنید.

در این میان اما اگر سری به بازار سیاه بزنید، یا جست وجویی در گوگل انجام دهید، بلیت با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب، حتی گاهی به دو تا سه برابر قیمت هم موجود است. آژانس های مسافرتی می گویند که به این بازار سیاه دسترسی ندارند و تنها در صورتی که بلیتی کنسل گردد، امکان رزرو بلیت را برای مسافران خواهند داشت؛ در این میان اما به نظر می رسد مصرف کننده نهایی برای اینکه به برنامه ریزی سفر خود عمل کند، ناچار است بلیت را با هر قیمتی بخرد.

اگرچه راه آهن از رکوردشکنی جابه جایی مسافران به وسیله قطار خبر می دهد، از سوی دیگر رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به عدم تناسب عرضه و تقاضا برای بلیت هواپیما معترف است و اتحادیه شرکت های مسافری از نصف شدن اتوبوس ها طی دو سال اخیر خبر می دهد؛ باید دید وزارت راه و شهرسازی چه تمهیدی برای کمبود بلیت ها در نظر گرفته است.

منبع: گردشبان
انتشار: 19 اسفند 1402 بروزرسانی: 19 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15827

به "وقتی هیچ بلیتی برای سفرهای نوروزی موجود نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی هیچ بلیتی برای سفرهای نوروزی موجود نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید