ورود سامانه بارشی تازه به کشور با برف و باران سنگین

به گزارش کنفرانس هکا، سازمان هواشناسی با توجه به میزان بارش برف از احتمال وقوع بهمن در برخی منطقه ها خبر داد و گفت: سامانه بارشی تازه سه شنبه وارد کشور می شود.

ورود سامانه بارشی تازه به کشور با برف و باران سنگین

به گزارش تسنیم، پیش بینی کلی نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی نشان می دهد امروز در برخی منطقه ها استان های گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، ارتفاعات البرز شرقی بارش برف و باران و در برخی منطقه ها جنوب سیستان و بلوچستان رگبار و رعد برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است.

همچنین امروز در بخش هایی از دامنه های جنوبی البرز منطقه ها مرکزی و شرق کشور وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیش بینی می شود. با توجه به میزان بارش برف و وزش باد احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و شمالی وجود دارد.

طی امروز و فردا یکشنبه در برخی منطقه ها غرب و شمال غرب بارش پراکنده برف و وزش باد روی می دهد و در سایر منطقه ها کشور آسمان صاف است. روز دوشنبه در برخی منطقه ها شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف و باران پیش بینی شده است.

به گزارش تسنیم روز سه شنبه با ورود سامانه بارشی نو در غرب، شمال غرب، سواحل دریای خزر، برخی منطقه ها واقع در دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق کشور بارش برف باران و وزش باد روی می دهد.

روز چهارشنبه سامانه بارشی در شمال شرق خواهد فعال بود و به تدریج از مرزهای شرقی خارج می شود. طی امروز و فردا در نیمه غربی، دامنه های جنوبی البرز و نوار شمالی و طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه در شرق و جنوب شرق کشور افت محسوس دما پیش بینی می شود. طی سه روز آینده خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1402 بروزرسانی: 14 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14803

به "ورود سامانه بارشی تازه به کشور با برف و باران سنگین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی تازه به کشور با برف و باران سنگین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید