ورود سامانه بارشی به آذربایجان غربی

به گزارش کنفرانس هکا، کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: سامانه بارشی از اواخر وقت پنج شنبه 28 فروردین 99 وارد می شود و در جو استان فعالیت خواهد داشت.

ورود سامانه بارشی به آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، مهدی کریمی، کارشناس اداره کل هواشناسی استان آذربایجان غربی در گفت وگو با خبرنگاران اضافه کرد: فعالیت این سامانه به صورت رگباری و همراه با رعد و برق برق خواهد بود.

وی ادامه داد: امروز چهارشنبه 27 فروردین نیز هوای استان آرام و پایدار بوده و پدیده خاصی وجود ندارد، در 24 ساعت گذشته نیز اشنویه با 2 درجه سانتی گراد زیر صفر سردترین شهر آذربایجان غربی بوده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: همچنین در این مدت دمای هوای ارومیه در گرم ترین ساعات به 16 درجه و در سردترین ساعات به 3 درجه بالای صفر رسید.

آذربایجان غربی یکی از استان های سردسیر کشور است که سالانه بین 400 تا 600 میلی متر بارندگی در ایستگاه های آن به ثبت می رسد.

اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی دارای 18 ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از 120 ایستگاه باران سنجی و اقلیم شناسی است.

آذربایجان غربی از استان های شمال غربی کشور است که در منطقه ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود 340 میلی متر است.

بارش های استان از آبان ماه شروع می شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می یابد.

مجله عکسها: مجله تفریحی و سرگرمی عکسها

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9959

به "ورود سامانه بارشی به آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی به آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید