وحشت در بارسلونا بعد از رویت لانه های مورچه دیوانه زرد، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، هجوم این گونه از مورچه به شهر بارسلونا، حقیقت دارد و از همین رو ترس و وحشت مرکز کاتالونیا را فرا گرفته است.

وحشت در بارسلونا بعد از رویت لانه های مورچه دیوانه زرد، عکس

غزال زیاری: چند روز پیش بود که متخصصان بعد از مشاهده اولین نمونه ها از مورچه زرد دیوانه در شهر بارسلونا، به شهروندان این شهر در این رابطه هشدار دادند و همین هشدار، نگرانی های زیادی را ایجاد کرده است.

تا پیش از این متخصصان فکر می کردند که این گونه مورچه در این شهر، ریشه کن شده است ولی حالا از هجوم دوباره مورچه دیوانه زرد خبر داده اند؛ چرا که اولین نمونه ها از این مورچه ها را در بارسلونا مشاهده کرده اند و همین باعث افزایش نگرانی ها در این رابطه شده است.

ناامیدی در مبارزه با این گونه مورچه

طبق گزارش روزنامه لاوانگواردیا، سه شنبه گذشته بود که متخصصان اعلام کردند که تعدادی از این مورچه ها در مناطقی از شهر بارسلونا از جمله مونتجوئیک رویت شده است. کارلوس پرادرا، متخصص این زمینه در این رابطه گفته: این منطقه بسیار وسیع است و در صورتی که بودجه کافی و عزم پایدار برای مبارزه با این گونه مورچه وجود نداشته باشد، این مشکل غیرقابل حل به نظر می رسد. من تقریبا نبرد علیه این گونه در بارسلونا را شکست خورده می دانم.

  • هوش مصنوعی چگونه زندگی انسان را متحول خواهد کرد؟
  • ماده ای که حتی از الماس هم سخت تر است!/ عکس

کارشناسان علاوه بر رویت اولین نمونه های این گونه مورچه، تعدادی از لانه هایی که مورچه های دیوانه زرد در بارسلونا ساخته اند را نیز مشاهده کردند. بدتر این است که این لانه ها در مرکز شهر قرار دارند و در مناطقی مثل میدان کاتالونیا که مرکزی توریستی است و پسماندهای غذایی زیادی روی زمین ریخته می شود، واقع شده اند.

لازم به ذکر است که اولین بار در سال 2019، این گونه مورچه در بارسلونا رویت شده بود و به نظر می رسید که در همان زمان ریشه کن شده است. در سال 2022 دیگر هیچ ردی از این مورچه در شهر دیده نشد. اما حالا متخصصان بر این باورند که این مورچه در آن زمان هم ریشه کن نشده بود و دست کم سه سال است که در بارسلونا زندگی می کند. پرادرا در این باره ادامه داد: یک ملکه و چند کارگر برای ایجاد مجدد چنین جمعیتی کافی نیست. چرا که در ابتدا روند اشغال چنین منطقه وسیعی، کند است. پس می توان نتیجه گرفت که آنها هرگز ریشه کن نشده بودند.

آسیب های این گونه مورچه

گرچه در ابتدا به نظر می رسد که گونه مورچه دیوانه زرد، تهدیدی برای زندگی انسان ها نیست، اما واقعیت این است که حمله این گونه مورچه در سه شاخه مختلف خطرناک است: در ابتدا، از نظر اکولوژیک؛ چرا که این مورچه ها می توانند گونه های مشابه، حتی سایر بی مهرگان را مجبور به جابجایی کنند. دوما، بحث کشاورزی مطرح می شود؛ حمله مورچه های دیوانه برای محصولات زراعی خطرآفرین است و در نهایت بحث اجتماعی مطرح می شود؛ در صورت عدم کنترل جمعیت این مورچه ها، آنها می توانند به شکل آفت وارد خانه ساکنان شهر بارسلونا شوند.

منبع: mundodeportivo

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 فروردین 1403 بروزرسانی: 8 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16312

به "وحشت در بارسلونا بعد از رویت لانه های مورچه دیوانه زرد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وحشت در بارسلونا بعد از رویت لانه های مورچه دیوانه زرد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید