وجود صنایع بزرگ در خوزستان باعث کم توجهی به پارک علم و فناوری شده است

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/خوزستان رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: وجود صنایع بزرگ در خوزستان باعث کم توجهی به پارک علم و فناوری و کسب و کارهای کوچکی شده که از دل پارک بیرون می آیند.

وجود صنایع بزرگ در خوزستان باعث کم توجهی به پارک علم و فناوری شده است

ایرج کاظمی نژاد در اختتامیه جشنواره اشتغال کوشان که توسط پارک علم و فناوری خوزستان و با همکاری دانشگاه شهید چمران اهواز امروز، 24 آبان ماه در دانشکده الهیات دانشگاه شهید چمران برگزار گردید، اظهار کرد: این ظرفیت ها، ظرفیت های بزرگی هستند که می توان از آن ها در جهت ایجاد فضای کسب و کار، شناخت و توجه به خلاقیت ها و ایجاد فضا برای دانشجویان خلاق و نوآور بهره برد تا بتوان با تشکیل شرکت های فناور و استارتاپ ها، راحت تر به سمت ایجاد کسب و کار حرکت کرد.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه های اصلی من حتی قبل از اینکه در پارک علم و فناوری خوزستان مسئولیت بگیرم، موضوع اشتغال بود. واقعیت این است دولت در حال کوچک کردن حجم خودش است و این سیاست در تمام دولت های جهان اجرا می گردد.

به گزاراش خبرنگاران، کاظمی نژاد گفت: باید در نظر گرفت که دولت فقط وظیفه آماده کردن بستر را دارد و باید با استفاده از این بستر، فضای کسب و کار را برای جوانان ایجاد کرد و با تشکیل شرکت های فناور و کوچک تا رسیدن به مجموعه های بزرگ و ایجاد یک زنجیره کسب و کار، کوشش کرد.

وی اضافه نمود: فناوری محدود به فنی و مهندسی و علوم پایه نیست، مختص همه رشته ها و حوزه های علمی است و می توان در هر رشته ای نوآور بود و فناوری داشت.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به برگزاری پیروز جشنواره اشتغال کوشان توسط پارک گفت: استقبال از جشنواره اشتغال نشان می دهد علاقه مندان به این نوع فعالیت ها در دانشگاه زیاد هستند و باید برگزاری این جشنواره ها تداوم داشته باشد کما اینکه پارک علم و فناوری سالانه جشنواره های متفاوتی در این خصوص برگزار می نماید.

وی ادامه داد: وجود صنایع بزرگ در خوزستان باعث کم توجهی به پارک علم و فناوری و کسب و کارهای کوچکی شده که از دل پارک بیرون می آیند و این به طور کلی در قیاس با استان های دیگر باعث ضربه به کسب و کارهای کوچک و استارتاپ های استان می گردد.

کاظمی نژاد توضیح داد: برگزاری جشنواره اشتغال علاوه بر اینکه به فرهنگ سازی این مهم یاری می نماید، به رشد شرکت های نوپا و استارتاپ ها می انجامد و این برای ما خوشایند است چرا که جزو رسالت های پارک است.

رییس پارک علم و فناوری خوزستان در سرانجام با اشاره به اینکه دانشجویان نباید خودشان را به این جشنواره محدود نمایند، گفت: پارک علم و فناوری آماده دریافت ایده های دانشجویان است و آن ها باید ارتباطات خود را با پارک بیشتر نمایند.

به گزارش خبرنگاران، این جشنواره توسط پارک علم و فناوری خوزستان و با همکاری دانشگاه شهید چمران اهواز و مدرسه اشتغال جندی شاپور از 21 تا 24 آبان ماه با شرکت 200 دانشجو و با هدف توانمندسازی دانشجویان برای کارآفرینی، افزایش مهارت های حرفه ای، شناخت اکوسیستم کارآفرینی و شناخت و تحلیل بازار کار در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار گردید.

آیان کتاب: مجموعه ای از بهترین کتاب های دنیا را در این مجموعه بخوانید

دبی: دبی: زیباترین شهر حاشیه خلیج فارس و امارات

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7345

به "وجود صنایع بزرگ در خوزستان باعث کم توجهی به پارک علم و فناوری شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود صنایع بزرگ در خوزستان باعث کم توجهی به پارک علم و فناوری شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید