واکنش سازمان تامین اجتماعی به ماجرای حذف 400 قلم دارو از سبد بیمه ای بازنشستگان

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس کانون عالی بازنشستگان کارگری کشور در نشست خبری با رسانه ها تأکید کرد که 400 قلم دارو در امسال از پوشش بیمه های پایه خارج شده اند، این در حالی است که مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی در واکنش به این ماجرا گفت: هیچ دارویی از تعهد بیمه ها خارج نشده است.

واکنش سازمان تامین اجتماعی به ماجرای حذف 400 قلم دارو از سبد بیمه ای بازنشستگان

به گزارش خبرنگاران، پنجم شهریورماه امسال بود که محمد اسدی، رئیس کانون عالی بازنشستگان کارگری کشور در نشست خبری با رسانه که در این کانون برگزار گردید، با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن اقلام دارویی در بیمه های پایه، به خبرنگاران گفت: 400 قلم دارو در امسال از پوشش بیمه های پایه خارج شده است. داروهایی که از شمول فهرست های تحت پوشش بیمه خارج شده، مثل ویتامین و مسکن ها بقای بازنشسته را تضمین می نماید و بازنشسته بدون این داروها نمی تواند زنده بماند و سرپا باشد و این داروها تنها برای جوانان جنبه غیرضروری دارد اما از فهرست ها حذف شده است. از زمانی که نسخه ها الکترونیکی شده، مستنداتی نیز نزد بازنشستگان وجود ندارد تا بازنشسته شکایت کند و بگوید از من مبلغی بابت دارو اخذ شده است. ما مکتوب به شورای عالی بیمه نامه زده ایم و گفته ایم باید آنالیز گردد که چند درصد داروهای خارج شده از پوشش برای بازنشستگان با نظر پزشکان لازم است.

این مقام مسئول در کانون بازنشستگان کارگری کشور تاکید نمود: متاسفانه شفاف سازی در حوزه دارویی وجود ندارد. ما در شورای عالی بیمه نماینده نداریم و خود شرکت های بیمه و دولت در آن حضور یافته و جوابگو نیستند.(اینجا بخوانید)

در 3 سال اخیر هیچ دارویی از پوشش بیمه ای خارج نشده است

پس از این اظهارات رئیس کانون عالی بازنشستگان کارگری کشور، شهرام غفاری مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی به اظهارات محمد اسدی درباره خروج 400 داروی مورد احتیاج بازنشستگان از شمول بیمه واکنش نشان داد و به فارس گفت: هیچ داروی از سبد پوشش بیمه ها خارج نشده است، نه تأمین اجتماعی و نه بیمه سلامت. ویتامین ها تحت پوشش بیمهها قرار نداشته اند اما آقای اسدی اشاره نموده اند که 400 قلم دارو از پوشش خارج شده است، اما این گونه نیست و در 3 سال اخیر هیچ دارویی از پوشش بیمه ای خارج نشده است.

وی اضافه کرد: باید پرسید که کدام داروها از تحت پوشش خارج شده اند؟ این در حالی است از 1396 داروهایی که از سال 1396 حدود 70 داروی بیمارات اتیسم از بیمه ها حارج شده اند که ایشان در چند سال اخیر هیچ دارویی نه تنها خارج نشده است بلکه بیش از 100 قلم دارو و اشکال دارویی به سبد پوشش بیمه ها اضافه شده است.

غفاری در گفت وگو با یکی از رسانه ها نیز ضمن رد اظهارات رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی درباره خروج 400 قلم دارو از جمله ویتامین ها و مسکن ها از پوشش بیمه ای در امسال تأکید نموده است که: هیچ دارویی از تعهد بیمه ها خارج نشده است.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی در این باره شرح داد: سازمان تامین اجتماعی و سایر بیمه ها ذیل دبیرخانه شورای عالی بیمه فعالیت می نمایند و هر آنچه این دبیرخانه تصویب کند، همه بیمه ها آن را به طور یکسان اجرا می نمایند و هیچ تفاوتی در پوشش بیمه ها نیست. براین اساس هیچ دارویی را دبیرخانه شورای عالی بیمه از تعهد خود خارج ننموده و سازمان نیز این کار را انجام نداده است.

در عین حال محمد اسدی، رئیس کانون عالی بازنشستگان کارگری کشور نیز در واکنش به صحبت های مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی که خروج 400 قلم دارو از پوشش بیمه ای تأمین اجتماعی را تکذیب نموده بود، بیان کرد: باید از آقای غفاری که به صحبت های بنده واکنش نشان داده اند قدردانی کنم و تأکید کنم که آقای غفاری بهتر است برای برطرف مسائل مردم در داروخانه ها بخشنامه ای به تمامی مراکز طرف های قرارداد و مراکز درمانی کشور ارسال نمایند که هیچ دارویی از شمول بیمه ها خارج نشده است و تمام داروها مشمول بیمه ها می شوند، این بخشنامه باید صادر گردد.

وی اضافه کرد: ما مسائل و مسائل مردم برایمان مهم است و برای برطرف مسائل مردم باید کوشش کرد.

رئیس کانون عالی بازنشستگان کارگری کشور تأکید کرد: همین امروز یکی از همکاران ما به داروخانه مراجعه نموده است، از 8 قلم دارو هیچ کدام داروها هیچ کدام تحت پوشش نبوده اند و به صورت آزاد هزینه ها را پرداخت نموده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 شهریور 1402 بروزرسانی: 14 شهریور 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14117

به "واکنش سازمان تامین اجتماعی به ماجرای حذف 400 قلم دارو از سبد بیمه ای بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان تامین اجتماعی به ماجرای حذف 400 قلم دارو از سبد بیمه ای بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید