وام فرزندآوری 100 میلیونی! ، این وام به چه کسانی تعلق می گیرد؟

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، در بودجه سال آینده برای خانوارهایی که صاحب چندین فرزند می شوند، وام و تسهیلات متعددی در نظر گرفته شده است. از وام فرزندآوری تا وام ودیعه، خرید یا ساخت مسکن.

وام فرزندآوری 100 میلیونی! ، این وام به چه کسانی تعلق می گیرد؟

وام فرزندآوری 100 میلیونی

بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، مبلغ وام فرزندآوری از 20 میلیون تومان آغاز می گردد و سقف آن 100 میلیون تومان است. اما مبلغ وام فرزندآوری چقدر است؟ مبلغ وام فرزندآوری به ازای فرزند اول 20 میلیون تومان، به ازای فرزند دوم 40 میلیون تومان، به ازای فرزند سوم 60 میلیون تومان، به ازای فرزند چهارم 80 میلیون تومان و به ازای فرزند پنجم و بیشتر از آن، 100 میلیون تومان است.

اگر خانواده ای صاحب فرزند دو قلو گردد، به ازای هر فرزند یک وام به خانواده تعلق می گیرد. این وام در قالب وام قرض الحسنه پرداخت می گردد و سود آن تنها چهار درصد است.

وام ودیعه مسکن 220 میلیونی

جز وام فرزندآوری، اگر خانواده ای صاحب فرزند سوم و بیشتر گردد، می تواند از وام قرض الحسنه خرید، ساخت یا وام ودیعه مسکن استفاده کند. مبلغ این وام 220 میلیون تومان است و زمان بازپرداخت آن 20 سال است. این وام 220 میلیونی هم وام قرض الحسنه است و سود آن 4 درصد است. اما وام 220 میلیونی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

این وام به خانوارهایی تعلق می گیرد که فاقد مسکن هستند و سه فرزند و یا بیشتر دارند. خانوارهایی که از سال 99 به این سو صاحب فرزند سوم و بیشتر شده باشند هم می توانند این وام را دریافت نمایند.

زمان پرداخت وام فرزندآوری

در مصوبه کمیسیون تلفیق تاکید شده که آیین نامه اجرایی پرداخت وام فرزندآوری و وام مسکن برای خانوارهای صاحب فرزند، باید حداکثر تا اول اردیبهشت به بانک های عامل ابلاغ گردد. بر این اساس می توان انتظار داشت که پرداخت وام فرزندآوری از اردیبهشت سال آینده در دستور کار قرار می گیرد.

آنچه تحت عنوان وام فرزندآوری تصویب شده، پیشنهاد کمیسیون تلفیق مجلس است که در جریان آنالیز لایحه بودجه سال 1401 به تصویب رسیده است. این پیشنهاد و سایر بندهای بودجه، هفته آینده به صحن علنی مجلس می رود تا در صحن آنالیز گردد. چنانچه پرداخت وام فرزندآوری در صحن مجلس هم تایید گردد، در قالب قانون بودجه قابلیت اجرایی پیدا می نماید.

اما سوالی که وجود دارد این است که آیا ممکن است مجلس با تصویب وام فرزندآوری و سایر تسهیلات آن مخالفت کند؟ پرداخت تسهیلات مختلف به خانوارها برای تشویق آنان به ازدواج و فرزندآوری در ادامه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است که آبان سال جاری در مجلس آنالیز و تصویب شد.

طرحی که امتیازات و تسهیلات متعددی برای خانوارها در نظر گرفته است تا افراد را به ازدواج تشویق کند و خانوارها را به داشتن فرزند بیشتر. بر این اساس به نظر می رسد که نمایندگان مجلس با پرداخت وام فرزندآوری 20 تا 100 میلیون تومانی موافقت نمایند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13372

به "وام فرزندآوری 100 میلیونی! ، این وام به چه کسانی تعلق می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام فرزندآوری 100 میلیونی! ، این وام به چه کسانی تعلق می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید