هشدار نسبت به قطع آب مشترکان بد مصرف

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه یک تهران با بیان اینکه آئین نامه برخورد با مشترکین پرمصرف اداری و خانگی ابلاغ شده است اضافه کرد: طبق دستورالعمل های این آئین نامه به مشترکین پرمصرف دو بار اخطار قطع ارسال می گردد که اگر مشترکین پس از دریافت این اخطارها اندازه مصرف خود را کاهش ندهند اجازه اعمال محدودیت و یا قطع آب این مشترکین صادر خواهد شد.

هشدار نسبت به قطع آب مشترکان بد مصرف

رحیمی با بیان اینکه شرکت آبفا منطقه یک، اصلاح مصرف و جلوگیری از مصارف غیرضروری را از خود شروع نموده است گفت: سازمان صداوسیما، باشگاه انقلاب و پادگان های و مراکز نظامی موجود در منطقه یک، بزرگ ترین مصرف نمایندگان این بخش هستند که ما از آن ها درخواست همکاری برای آنالیز شبکه آب موجود در این سازمان ها را داریم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه یک تهران با بیان اینکه با همکاری صداوسیما نشت یابی در این سازمان صورت گرفته است ادامه داد: با توجه به اینکه شبکه آب در زمین دفن شده است و احتمال شکستگی نامعلوم و هدر رفت میزان زیادی آب در صورت بروز شکستگی وجود دارد؛ ما از ارگان های مختلف درخواست همکاری برای نشت یابی رایگان را داریم البته با همکاری صداوسیما دو نقطه در این سازمان کشف و مشکل برطرف شد.

رحیمی با اشاره به مکاتبات صورت گرفته با ادارات برای کاهش مصرف آب در تابستان گفت: ادارات باید تا 20 درصد مصرف آب شرب را نسبت به مصرف سال گذشته خود، کاهش دهند البته این رقم در بخش خانگی 10 درصد است.

وی گفت: شهرداری ها مجاز به استفاده از آب شرب برای آبیاری فضای سبز نیستند و باید انشعاباتی که در سال های گذشته بدون شناسنامه کشیده و استفاده شده را جمع آوری نمایند بعلاوه ایستگاه های آتش نشانی باید از مصارف غیر ضرور خودداری نموده و از آب فقط برای برطرف حوادث استفاده نمایند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه یک تهران اضافه نمود: 15 تا 20 درصد مصارف آب شرب استان تهران متعلق به بخش اداری است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13914

به "هشدار نسبت به قطع آب مشترکان بد مصرف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به قطع آب مشترکان بد مصرف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید